Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36462 üzenetére

    Azonos fesz még nem para, a magasabb az érdekes.
    Bár ha abból indulok ki, hogy képesek voltak 10Mhz-el átlépni a strap váltást, ami így lassabb mint az 1250, nem az lesz az év dolgozója Asus-éknál,aki ezt összerakta :)

    1018mV az idle feszed, ehhez képest kapsz ~980-at. Nálam ha 1000mV az idle,akkor 1000mV-ot mérek, szerintem nálad van -37 mV offszet. A DCII-es VoltegeObject-es hibrid 390 biosom-ban van -6.25mV, így azzal valósban 992mV-ot mérek 1V-os idle-nél. Load alatt még ok lehet a droop ( ennyire persze ott sem), de idle-ben nem.

    DPM0: GPUClock = 300 MHz, VID = 0.96800 V
    DPM1: GPUClock = 516 MHz, VID = 1.07500 V
    DPM2: GPUClock = 763 MHz, VID = 1.06800 V

    Ha megnézed, gyárilag nálam is magasabb a DPM1,mint a DPM2. De a közteseket szerintem hanyagoljuk, idle a lényeg, és leginkább a DPM7.
    Csinálj egy biost, 1000mV idle, 1250mV DPM7 és nézzük meg azzal mit mutat. Offszetelj idle-ben felfele addig, amíg nem lesz az idle a beállított érték. Kezdjük 37-el, szerintem ennyi lesz.

    Addig nézd meg az én custom bios-om, én egy köztes hasraütött értéket írtam be, eddig megy,nem tapasztalok hibát, de ha szúrja a szemed a többi,meg köztes állapotokat is meg akarod csinálni, hajrá, de előbb rakjuk rendbe a 0 és 7-et.

    Felső 3 DPM van kitesztelve,oda beírtam a feszeket, és órajeleket, köztesekhez közelítő értékeket, de maradhat a gyári is elsőnek.

    Annyi plusz, ha ilyen beégetett,láthatatlan offszetes biosról váltasz nem offszetesre, akkor ez az offszet soft reset-nél nem tűnik el, full power cycle kell neki.

    3D órajel 2D-ben az az MSI gaming app, ha jól értelmezem a többieket, bár én ilyet nem használok,nincs tapasztalatom.

Új hozzászólás Aktív témák