Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoula

    senior tag

    válasz colossal89 #36435 üzenetére

    Kezdjük azzal, hogy leszeded a gpu tweak-et, AB maradjon csak fent.


    Nézd meg a fenti képet, simán megy a downclock, AB-ben lehúztam és addig megy fel csak a gpu,a fesz az órajelnek megfelelően alacsonyabb. Ez alapján azt mondanám, 50%-ot enged az alap órajelhez képest, nem a DPM1-ig engedi le.

    AVG adat nem jó,mert áramfüggő a vdroop, azaz minél nagyobb áramot vesz fel a gpu, annál jobban engedi ejteni a feszt a VRM. Cirka egy hét alatt meg is lennél a kikísérletezéssel, így azt nem javaslom. :)
    Biztos,hogy az alábbi helyen nézed?

    Simán lehet, hogy GPU tweak szivat, nézzük meg anélkül.
    ------[ GPU PStates List ]------

    DPM0: GPUClock = 300 MHz, VID = 0.96800 V
    DPM1: GPUClock = 516 MHz, VID = 1.07500 V
    DPM2: GPUClock = 763 MHz, VID = 1.06800 V
    DPM3: GPUClock = 882 MHz, VID = 1.10000 V
    DPM4: GPUClock = 935 MHz, VID = 1.14300 V
    DPM5: GPUClock = 983 MHz, VID = 1.19300 V
    DPM6: GPUClock = 1026 MHz, VID = 1.23700 V
    DPM7: GPUClock = 1050 MHz, VID = 1.25000 V

    Nálam így néznek ki az alap state-ek, visszaírtam a gyári biost, hogy meglegyen a dump.

    Az az 1V feszültség az a VDDCI ( AB-ben az AUX voltage) ami a gpu-n belül a memóriavezérlőnek a feszültsége. Ez minden esetben 1V, idle-ben is. Magas mem órajelnél nyerhetsz vele stabilitást, de 1.05V a max, felette károsíthatod a memvezérlőt.

    Még egy dolog, az 1625 strap váltás miatt jobb mint 1675,de ide a rozsdás bökőt, hogy hibázik azon az órajelen a memóriád, de legalább lassul,mert ECC-vel korrigálja a hibákat. Nekem az 1500 sem volt feltétlen stabil, pedig Crysis3-at szépen vitte. Maradjunk annyiban, hogy az általad használt progikban stabil, de azért tesztelném, hogy 1500->1625 gyorsul-e valóban,vagy esetleg lassul? A black screen-ezést alap órajelen is csinálta,vagy csak ekkora tuningnál? Szerintem 99%-hogy a tuning miatt van.

    Powerplay rész:

    Igen, ott az 1000-et átírod 1050-re.
    Mem-nél felesleges az idle órajelet emelned,de megteheted. a 2-es mem órajel, az fogalmam sincs mi,próbáld ki. De arra figyelj, hogy az ehhez tartozó DPM-et fogja kapni a GPU,tehát azon a feszen kell vinnie az 1625-öt. Érvényes ez az idle-re is.
    TDP/TDC felszorzás mehet, én is csináltam, bár volt olyan,amikor emiatt downclock-olt a gpu-m. Lehet elírtam valamit, most 1,5X-el megy.

    GPU FReq tábla:

    Value az órajelek, a fenti idle stimmeljen az itteni DPM0-val.
    Vol oszlop a feszek. Oc beégetésre elég a DPM7-et átírni, 390 biosnál az összes feszt direktben be kell írni,mert ott a pointer bár ugyanoda mutat,de más értékek vannak ott.

    Csatoltam, hogy néz ki nálam egy szimpla 75mV offszet és emelt órajel beégetése.
    Az alsó táblázat mondja meg az adott DPM-hez tartozó memória órajelet és az ahhoz tartozó GPU! feszt. Fesz szinten gyakorlatilag copy-zod a fenti táblát.

    Limit tables:

    első tábla fesz értékei végigvezetve mind a 4ben, többit nem kell birizgálni.
    Ide nem kell órajeleket beírni, láthatod,hogy a unit % vagy DPM

    Ha többit érted,akkor innen már boldogulsz. Azért annyi,hogy a mem időzítést ne úgy értsd, mint alaplapi biosnál, egyesével csak saját felelősségre állítsad az értékeket. Egy szimpatikus időzítést kinézel adott órajelhez és azt szinelteted nálad, összes értéket egyszerre. Például stilt timing, vagy 1250-es értékeket 1375-höz.

    36437@ odorgg

    Mondtam én,hogy jó ez :) Örülök, hogy összeállt a cucc, grat.

    36439@ rvn_10

    VRM 1mm, memória emlékeim szerint 0,5mm

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák