Tabletek mint játékeszközök - bemelegítő epizód

Játékos szemmel, tapasztalatok

Mint ahogy az előzőkben, most sem kívánok olyan szinten elemezni ahogy azt az arénások teszik egy ilyen készülék esetében, maradjunk meg annál, hogy mennyire használható ez játékra, ha már egy ilyen készüléket sodort elénk az élet.

A tábla esetében vizsgáltuk azt, hogy a bedugott töltő és fülhallgató mennyire zavaró játék közben, ezt most is megtettük és arra jutottunk, hogy kompromisszumokkal ugyan, de itt is nyugodtan használható a telefon ezek bedugása mellett is.

A tesztelést ugyanazokkal a játékokkal végeztük, és örömmel konstatáltuk, hogy nem okoznak gondot a telefonnak. A tesztjátékok gyorsabban betöltődtek és játék közben is kevesebbet „gondolkodtak”. Meglepetésünkre a Total War sem produkálta a karakteranimációs hibát, így plusz egy jó pont a Q508-nak. Nem mellesleg pedig a kijelzőnek köszönhetően még egy fokkal jobb élményt nyújtottak ezek a játékok, mint 816QC-n. Gyorsan jegyezzük meg, hogy ehhez azért hozzávetőlegesen 40 ezer forinttal kell többet fizetni. Néhány oldallal feljebb azt írtam, hogy nekem a 8 hüvelyk az ami leginkább bevált játéknál, most viszont egyáltalán nem éreztem, hogy az 5.7 hüvelyk kicsi lenne, sőt talán át is kell értékelnem a korábbi véleményemet.

Alapállapotban én már 4.2-es Androiddal kaptam, bár a doboza szerint csak 4.1 van rajta. Szintén megkapjuk az alap MyAudio szolgáltatásokat és az új MyAudio Game Center-t is. Ezt a tesztkészüléket sem szerettem volna teleszemetelni, így inkább továbbra is a Google Play-re hagyatkoztam.

Telefonnak talán egy picit nagy az eszköz, bár ez is ízlés és zsebméret kérdése, egy átlagos zsebben éppen még elfér. Ha valaki viszont inkább multimédiás mindenesként szeretné használni, annak sok örömet okozhat annak ellenére, hogy nem az egyik neves gyártó terméke. A jelenlegi játékok kiválóan futnak rajta, netezésre, filmezésre az 5.7 hüvelykes kijelző már bőven alkalmas. Ha hozzá tudunk szokni a virtuális irányítóhoz, akkor bizonyos szempontból kiválthatja a kézikonzolokat, és ez nyilván igaz az összes hasonló képességű okostelefonra és táblagépre is. Ha viszont ez a cél, akkor alaposan meg kell vizsgálni a játékkínálatot is, hiszen sokszor bebizonyosodott már, hogy nem feltétlen a nyers erőn múlik minden, ha nincsenek az adott platformra olyan játékok ami a mi igényeinknek megfelelő, akkor lehet az akármilyen, játszani nem fogunk vele. Szerencsére az Android már egyre több alternatívát kínál minden stílusban, így a legtöbben megtalálhatják a számításukat, hogy ehhez milyen készüléket érdemes beszerezni az már egy nehezebb kérdés.

Jelen cikkünkben felszínesen bemutatott két készülék azt bizonyította számunkra, hogy alkalmasak erre a feladatra, és bár vannak hibáik ezek mellett is bőven kielégítik egy gamer igényeit is. Bár eredetileg olyan készülékeket akartunk bemutatni, amik méginkább az olcsó kategóriába tartoznak, hogy megvizsgáljuk azok képesek e megbirkózni a jelenlegi játékokkal és olyanok számára is alternatívát jelenthetnek-e akik 20-30 ezer forintnál nem nagyon akarnak többet költeni. Ha lehetőségünk lesz egy következő cikkben már ilyen készülékeket tesztelünk. Addig is aki tábla vagy telefon vásárlása előtt áll annak ajánljuk, hogy minél előbb látogasson el a MyAudio bemutató termébe és nézze meg közelebbről is ezeket a készülékeket, jelenlegi akciós áraik mellett igazán jó vételnek számítanak.

Cikksorozatunk következő részében igyekszünk a most bemutatott gépeknél gyengébb képességekkel rendelkezőket előtérbe helyezni, és a konkrét készülékbemutatók mellett különféle helyzetekben teszteljük majd a táblák és okostelefonok létjogosultságát. Megnézzük hogyan használhatóak TV-re kötve, megpróbálunk irányítókat csatlakoztatni hozzájuk, és egyéb gamer szemszögből érdekes lehetőséget próbálunk majd bemutatni.

A cikkben bemutatott készülékeket a MyAudio biztosította a számunkra, a gépek teljes specifikációját megtaláljátok a forgalmazó honlapján.

Előzmények