Ski Safari 2 bemutató (Android, iOS)

Bár az endless runner játékokat nagyon sokan unják már, egyre több érkezik belőlük, ennek egyik oka az lehet, hogy a fejlesztői munkák közül az egyszerűbbek közé tartozik egy ilyen alkotás elkészítése, ha pedig elég érdekes tud lenni a játékmenet, akkor hosszú órákra képes lehet lekötni a felhasználókat és gyakran elég komoly letöltésszámokat lehet velük elérni, gondoljunk csak a Temple Run 2-re, vagy a Jetpack Joyride-ra. A Ski Safari neve már bizonyára sokaknak ismerős lehet, 2012-ben jelent meg az első rész, ami a kiforratlansága ellenére is elég sikeres volt, néhány évvel ezelőtt viszont a konkurencia is sokkal visszafogottabb volt. Azóta eltelt három év, majd először iOS-re, most októberben pedig Androidra is kijött az utód, a második résznek pedig értelemszerűen sokkal jobban kell teljesíteni, mint az elsőnek, ha felszínen akar maradni.

A játék elején végigfutunk a kötelező körökön, mentorunk egy jeti, aki szépen körbevezet minket és bemutatja az irányítást, majd választanunk kell, hogy fiú (Sven) vagy lány (Evana) karakterrel nyomulunk, később több öltözéket oldhatunk fel számunkra. A következő komoly választóvíz a snowboard és a sí, irányítás szempontjából egyik sem különb a másiktól, itt inkább az egyéni szimpátia dönthet.

Miután mindennel megvagyunk, elindul a hatalmas lavina és nincs visszaút: el kell felejteni a hóekét és minden mást, amit kezdő síelőként megtanultunk, száguldanunk kell lefelé, ameddig bírunk. Ha egy követ látunk az utunkban, át kell ugrani, ha pedig egy pingvin, sas vagy jeti kerül a szemünk elé, ugorjunk rájuk bátran, sokkal gyorsabban fogunk tudni haladni és még védelmet is kapunk. Minél több trükköt hajtunk végre ugrás közben, annál több pontot kapunk, a pályán pedig rengeteg érme vár arra, hogy felszedjük őket.

Ski Safari 2 bemutató (Android, iOS)
[+]

Ha elesünk, a kijelzőt kell pánikszerűen tapogatni és akkor tudunk feltápászkodni, egészen addig, amíg nem ér minket utol a lavina, ha elég tempósan haladtunk, akkor akár többször is eltaknyolhattunk, ha viszont már a nyakunkban volt a hózuhatag, akkor semmi esélyünk nem marad a felkelésre. Az irányítás meglehetősen egyszerű, csúsztató mozdulatokkal szabályozhatjuk az egyensúlyt, érintéssel pedig ugorhatunk. Gyakran szinte semmilyen interakcióba nem kell lépnünk, percekig nézhetjük, hogy mi történik, ha például egy sas szárnyai alatt vagyunk, vagy egy jeti hátán rohanunk előre, ez inkább hátrány, mint előny, hiszen így sokaknak unalmassá válhat a játékmenet.

A sokszor lapossá váló menetelést néha vicces jelenségek dobják fel, száguldó kádakba pattanhatunk, motoros szánokkal száguldozhatunk, sífelvonók fölötti drótköteleken csúszkálhatunk, idővel pedig válogathatunk a pályák között is. A virtuális boltba betérve rengeteg érdekességgel lehet találkozni, a két jól ismert karaktert számtalan formában öltöztetethetjük, akad ninja, UFO és nyúl változat is. Ezen kívül akad rengeteg féle ruha, kiegészítők,powerupok, snowboard deszka és sílécek, ezek eléréséhez pedig vásárolhatunk is virtuális pénzt.

Ski Safari 2 bemutató (Android, iOS)
[+]

Ha játék közben valami érdekeset látunk, jobb oldalt felül megérinthetünk egy fényképező ikont, aminek segítségével elkészíthetjük a beállított pillanatképet. A grafika egyébként inkább átlagosnak mondható, mint jónak, az árnyékok és a háttér kidolgozására nem fektettek túl sok időt, a mozgások sem hatnak kimondottan élethűen, cserébe viszont a gyengébb hardvereket is egészen jól tűri a játék, egyedül a tegrás készülékek tulajdonosai találkoztak némi bakival, de ezt egy frissítés már javította.

A program alapvetően ingyenes, de ezért cserébe viszonylag sok reklámot kell megnéznünk, az előző részért fizetni kellett ugyan egy kisebb összeget, de teljesen reklámmentes volt, erre az új verzió esetén nincs lehetőség, költeni viszont természetesen lehet, ha valaki gyorsan meg akarja szerezni a legjobb cuccokat. A program érdekessége a multiplayer, amit egy helyi hálózaton hosztolhatunk, itt akad száguldozós és pontgyűjtős verseny is, ez utóbbi különösen érdekes, hiszen minden egyes esésnél elveszítjük a már meglévő gyűrűinket.

Ski Safari 2 bemutató (Android, iOS)
[+]

A Ski Safari 2 egy kimondottan jól sikerült mobiljáték, az endless runnerek végtelen hosszú sorából a remek multiplayer mód és az egyszerű kezelhetőség emeli ki, bár ez utóbbi sokszor hátrány is, egész biztosan van olyan játékos, akit zavar, hogy néha úgy telnek el végtelen hosszúságúnak tűnő másodpercek, hogy akár hozzá sem kell érni a megjelenítőhöz. A karakterek jól el vannak találva, a zene hosszútávon monoton, de megszokható, unaloműzésnek összességében abszolút helytálló a program, a téli sportok szerelmeseinek is kimondottan ajánlott.

szentkuti11

Azóta történt

  • Kung-Fu Sheep bemutató (Android, iOS)

    Sikerülhetett volna jól is ez a kis egyszerű, oldalnézetes mobiljáték, de sajnos rengeteg hibája van, nem elég összetett és a hangulata sem lett az igazi. Várjuk a javításait!

  • Beneath The Lighthouse bemutató (Android, iOS)

    Egyedi irányításával teszi magát érdekessé a Nitrome új mobiljátéka, de a kerettörténet nem túl erős, a grafika csak átlagos, időnként pedig brutálisan nehéz pályákat kapunk.

Előzmények

  • Monster GO! bemutató (Windows Phone)

    Újabb Xbox Live támogatású Windows Phone játékkal jelentkezik a Game Troopers kiadó. Ezúttal szörnyek csapnak össze különféle állatokkal, de nem úgy, ahogy először gondolnánk.

  • Lara Croft: Relic Run bemutató (Android, iOS, WP)

    A Tomb Raidert is elérte a nagy franchise-ok végzete: a Square-Enix mobilos „endless runner” címmel próbálja fenntartani az érdeklődést Lara Croft iránt, több-kevesebb sikerrel.

  • RYG bemutató (Android, Windows Phone)

    A Sad Jester Games egy egyszerű, mégis élvezetes „endless runner” játékkal örvendeztette meg április végén a mobiltelefon tulajdonosokat.