Az online játékvásárlási rendszerekről

Az online szoftvervásárlás, mint olyan

Az online vásárlás nem régi jelenség, a világ több részén már hosszú évek óta lehetőség van arra, hogy az ember a legkülönfélébb árukat vegye meg az interneten keresztül. A fejlett országokban lévő emberek jelentős része pedig él is ezekkel a lehetőségekkel, legfőképp azért, mert ezzel a vásárlási módszerrel pénzt és időt takaríthatnak meg. Hazánkban viszont a mai napig nem elterjedt dolog az interneten keresztül történő vásárlás, aminek legfőbb oka valószínűleg a bizonytalanság és az, hogy hazánk internetes infrastruktúrája kevésbé fejlett, mint a legtöbb nyugati államé. Van viszont egy nem is olyan kicsi szelete az online-vásárlós történetnek, mely úgy tűnik, hogy Magyarországon is egyre népszerűbb — gondolom mindenki kitalálta, hogy a játékszoftverek online vásárlásáról van szó.

purchasing online...

Ha a vásárlás folyamatát — mint olyat — kissé tudományosan, fennhangzósan szólva pszichológiai értelemben nézzük, hamar rájöhetünk, hogy a szoftverek a többi árutól egészen eltérően viselkednek. Az ember a szoftver megvásárlásakor ugyanis nem kap semmi kézzel foghatót, hiszen az érdemi rész egy kódsorozat valamilyen adathordozón, ezért fizet az ember, ráadásul általában nem is kevés pénzt. A legtöbb program gond nélkül elfér egy tizenkét centiméter átmérőjű DVD lemezen, viszont tíz-húszezer forintot kiadni egy ekkora plasztiklemezért lélektanilag nézve nem túl jó dolog; ezért van az, hogy ezek a korongok hatalmas és díszes dobozokban foglalnak helyet, melyek szállítása értelemszerűen relatíve sok pénz, az adathordozó értékének legalábbis a többszöröse. Ha online vásárolunk (játék)szoftvert, akkor többek között ezt spórolhatjuk meg, arról nem is beszélve, hogy az elektronikus kézikönyvnek köszönhetően valószínűleg jó pár hektár erdő is megmenekül a pusztulástól — vagy ha meg nem is menekül, a jólétben élő szoftvervásárló legalább nem fogja úgy érezni, hogy egy olyan kézikönyv miatt vágtak ki egy fát, amit ő sosem fog elolvasni.

A cikket itt kis túlzással le is lehetne zárni; jó dolog az online szoftvervásárlás, mert pénzt spórolunk meg, a szoftverünk dobozát nem kell szállítani és még pár fa is megmenekül. Ennél azonban jóval többről van szó, mert amennyire egyszerűen hangzik, annyi buktatót és nehézséget is tartalmaz ez a rendszer. Az utóbbi évek viszont egyértelműen bizonyítják, hogy egy piaci és technikai szempontból is működőképes dologról van szó — de ne szaladjunk ennyire előre!

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Valve

Azóta történt

Előzmények

  • Steam és Direct2Drive eladások

    Egyre népszerűbbek hazánkban is a hasonló szolgáltatások, ezért időnkét a hozzájuk tartozó eladásokról is beszámolunk.

  • Néhány MMO Steamre költözik

    Négy impozáns MMORPG lelt új otthonra Steamen. Habár még mindig a WoW rendelkezik a legnagyobb rajongó...

  • Hétvégi Steam akciók

    Mostanában egyre több az akció a Steamen, nem véletlenül, mivel nagy sikere szokott lenni, gondoljunk csak a TF2 akcióra.

  • Steam pénznem váltás

    A steamen keresztül eddig egységesen amerikai dollárért (USD) vehettük meg a játékokat, ám mostantól fogva Európában az euró lett a fizető eszköz.