Új hozzászólás Aktív témák

  • m0ski

    aktív tag

    Nekem 2.5 hónapja van NAS326. Az elején mentem szépen a cikkek és leírások alapján.
    Össze is sikerült rakni mindent működőképesen, kivétel a webadmin felület, ami ugye az 5.20 és az ffp ütközéséből jött.

    Némi utánjárás után kukáztam az ffp-t és lett helyette entware-ng. A topicban nem nagyon láttam emlegetni, ahogy a 325-ös topicjában sem, de azt kell mondjam, hogy nekem jobban bevált, mint anno az ffp. Igaz ugyan, hogy a csomagtelepítés itt nem az uwsiteloader-hez hasonló "csillagozós", hanem hagyományos parancssoros, de ennyi legyen a legnagyobb baja.

    Nem állítom, hogy mindig ment elsőre, de szerencsére a korábbi ASUS router-Shibby firmware-es múltam, és az entware-el való korábbi ismeretségem okán egész gyorsan sikerült mindent frankón belőni.

    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nyilván nem next-next-finish a NAS korrekt beállítása (én már azon leakadtam, hogy a beépített Transmission defaultban kiteszi magát 9091-re user/pass nélkül), de nem is pilótavizsgás. Főleg úgy, hogy jó néhány hasznos cikk van, és a fórumon is segítőkészek, ha az embernek problémája van.

    (persze én előre utánanéztem, hogy mit hogyan tudok megoldani, szóval nem ért meglepetésként hogy a putty és a midnight commander lesznek a legjobb haverjaim a NAS-on történő bütykölés közepette)

Új hozzászólás Aktív témák