Aktív témák

  • Iceclon

    csendes tag

    Hi all!

    Jaj hol is kezdjem... hmm szóval életem nagy részét a hasamon fekve élem a gép elött, és hozzászoktam teljesen a füleshez, szinte a nap 24 órájában rajtam van :)

    Mikor az utcsó fülesem beadta a derekát (infrás Sony), hallottam hogy van a Zalman ZM-RS6F Theatre 6 nevezetű füles, amiről nem nagyon mondanak rosszat, és állítólag tényleg vissza adja az 5.1-et. Ám legyen, megvettem és rákötöttem egy ASUS A7N8X-E Deluxe (NVIDIA nForce2 Ultra 400 Lapkakészlet) alaplapra integrált hangkártyára.

    Mikor megpillantottam az NVIDIA nForce vezérlőpultot, egy picit leizzadtam, mert foggalmam sincs, hogy kell beállítani.

    Arra rájöttem, hogy hogy kell átállítani, hogy a line-in meg a mikrofon átalakuljon center, meg hátsó hangszóró ajzatra. De gőzöm se volt, hogy mi a ''Dolby Surround kódolás endegélyezése'' vagy a ''Küzépső csatorna létrehozása'' stb. Ezekre egyikre se adtam pipát. Megnyomtam a 'Teszthang' gombot, és ellenőriztem a csatornákat. A left és a right leüvöltötte a fejem, a centert szinte egyáltalán nem hallottam, és a hátsó két hangszórót még úgy aránylag hallottam a megfelelő helyen. Megpróbáltam azt, hogy az ''Előkeverés hangerőszintjei''-t átállítani, úgy hogy a jobb és bal oldalt szinte minimumra levettem, de ez se segített, annyira halk, hogy film alatt szinte egyáltalán nem hallani, csak mintha suttognának a filmben. (Media Player Classic-ot használok, ahol az AC3 Decoder settings 3Front + 2 Rear -ra volt állítva, + pipa az LFE -nél)

    Bárhogy állítgattam, nem jöttem rá hogy lehetne rendesen beállítani, mert így abszolúte élvezhetetlenek a filmek, van esetleg valami ötletetek? (az eladás+aprítógépbe dobást kihagynám :) )

    jahh és a windows XP probléma: Amikor állítok a hangerőn a speaker sípol egy hatalmasat, ezt hogy lehetne kikapcsolni, mert ez nem a legjobb mikor hajnal 3-kor állítok a hangon és a fél lakás felébred a zajra...

    Előre is megköszönök minden segítséget!

    Üdvözlettel, Iceclon!

Aktív témák