Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boond

    addikt

    válasz kovi1970 #5850 üzenetére

    Tudtommal, a rádióknak fizetni kell ha lejátsszák a dalokat. De ha a fodrásznál szól a rádió, akkor a fodrásznak is fizetni kell, hogy nála megy a rádió. Őket nem érdekli, hogy te csináltad stb. A zene az övék, innentől jogosan tesznek vele ilyesmit. (más kérdés, hogy van aki pl felét kéri csak, vagy csak statot a videódról)- De akár még büntető pontot is kaphatsz ilyesmiért, embere válogatja...

  • Boond

    addikt

    válasz kovi1970 #5853 üzenetére

    "Amennyiben nem tiltja le, hogy a YouTube az Ön által feltöltött audiovizuális tartalomhoz a reklámjait hozzáfűzze, akkor nem. A YouTube közvetlenül szerződésben áll az Artisjus-szal, így a feltöltőnek sem szerződéskötési, sem jogdíjfizetési kötelezettsége nincs, a szerzői jogdíjat a YouTube fizeti meg a reklámbevételei után."

    És mi a helyzet, ha már amúgy is fizetve van az Artisjus-nak? De 3. fél (nem ők), de szintén zene, letiltják, a videót, mert yxz zene, zavar vkit, és emiatt nem engedélyezik. Akkro lehet vitatni, és jogos? vagy ott az Artisjus nem illetékes? csak hazaiaknál (előadók)?

    "Szóval, én dolgozom a videóval, az artisjus meg beszedi utána a pénzt?"
    Már nem azért, de te egy koncert felvételről írsz. Aminek a képi, és hangi jogait, nem te gyakorlod, nem kértél rá engedélyt. Innentől, nem jogos az "én dolgoztam a videóval". Mert te csak felhasználtad.A jegyet, egyébként az előadás megtekintésére, szól, nem rögzítésére, amit múltkor felvetettél.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz kovi1970 #5860 üzenetére

    "A munka alatt az értendő amit én adtam hozzá a dologhoz. Elcipeltem a kamerát, feltöltöttem a YT-ra"

    És szerinted melyik nagyobb dolog? Lekoppintani valamit, vagy létrehozni?
    Mert te kb olyasmiért vagy kiakadva, mint amikor valaki feltalál valamit, te pedig lemásolod a lényeget, olcsóbban adnád el, aztán fel lennél háborodva, hogy téged miért jelentettek fel. - Egyébként sem értem, miért aggaszt van bajod a videó melletti reklámokkal. De hát mind1 :D

    " fizetek az internetért,"
    :DDD :DDD Az áramot se felejtsd ki.... röhej.

    " az én időm sincs ingyen, és a kamerát se loptam. "
    És kérte bárki is, hogy tedd ezt, vagy magadtól hobby-ból csináltad? (utóbbi esetén nem értem a reklamációt) előbbi esetén pedig azt nem miért nem jelzed, hogy te ezt pl megbízásból csináltad... de nyilván nincs így.

    Azt meg végképp nem értem miért reklamálsz, amikor azt mondtad az a cél, hogy mások is lássák. Annak vannak feltételei ennyi. (És ha nem hozod nyilvánosságra, akkro mi van az árammal nettel, időddel kamerával hm? )

    "SZVSZ én az élményt osztom meg, amiért fizettem."
    igen csak erre nincs jogosultságod, majd olvasd el a jegyet. Ez kb olyan, mint ha egy vhs-t vagy dvd-t nyilvánosan levetítenél a városháza előtt egy esemény keretében. Még ha nonprofit módon is, akkor sem jogszerű.

    Nem veszi el tőled senki, a videó fent maradhat. De bevételed nem lesz ennyi.

    - És akkor én mit szóljak, olyasmiért kaptam figyelmeztetést, 1-2 ezres megtekintéssel, meg lett letiltva a videó, ami másnál milliós nézettséggel bír, és nincs letiltva, sem figyelmeztetve. Még mindig korrektebb, aki hagyja reklámok ellenében akár. Főleg, ha ilyen kettős mérce van.

    Amúgy meg dönthetnek úgy, hogy 50-50%

    Nekem volt egy pps- videóm, képekkel vetítve, zene alatta és 50-50% ot állított be a szerző, jogtulajdonos.

    Ez csak rajtuk múlik, hogy állnak hozzá.

    "De mindegy, ez csak az én véleményem, nem ér annyit az egész amennyi időt itt elcseszek vele. Tehát majd meggondolom legközelebb vegyek e jegyet koncertre. Inkább letöltöm a számokat, úgyis fizettem az adathordozóért az artisjustnak, majd elszámolnak abból az előadóval. :/"

    Ez megint érdekes hozzáállás, akkor lényegében téged nem a koncert érdekelt. Nem szórakozni mentél oda, hanem "dolgozni".

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz kovi1970 #5860 üzenetére

    Én tényleg megértem, hogy amit csinálsz, az valójában még reklám is nekik... de ők ebből nem kérnek, ezt el kell fogadnod. Leginkább azért nem kell nekik, mert külön minden egyes videót ellenőrizniük kellene, majd kalkulálni, hogy megéri-e reklám szempontból vagy már túllép egy határt és bevételcsökkenést okozhat.
    Nekem sem tetszik a rendszer, de ez a rendszer. ;)

  • Watt25

    veterán

    válasz kovi1970 #5860 üzenetére

    Nagyon csúnyán fordítva ülsz a lovon. Amikor mindenki szemebe jön az autópályán, akkor azért majd gondolkozz el azon, hogy ki is a h*lye...

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

  • Watt25

    veterán

    válasz kovi1970 #5864 üzenetére

    Azért jó látni ahogy nagy mellel véded az artisjust, magasról leszarod a másik munkáját.
    Továbbra is te vagy az, aki leszarja mások munkáját. Egy előadó sokkal többet dolgozik azon, hogy előadja a művét, mint te azzal, hogy tartod a kamerát... Egyszerűen hihetetlen, hogy nem érted meg, hogy ha a zenéhez nincs közöd, akkor nincs hozzá semmilyen jogod. Mi ezen olyan bonyolult?
    Továbbra is gondolkozz el az autópályás hasonlaton...

    [ Szerkesztve ]

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

  • Watt25

    veterán

    válasz kovi1970 #5868 üzenetére

    Csak arra szerettem volna felhívni a figyelmed, hogy nem látom, hogy valaki itt osztotta volna a véleményed...

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

  • Boond

    addikt

    válasz kovi1970 #5864 üzenetére

    "Szép is lenne, ha mondjuk csinálnál egy kamera tesztet, aztán a Canon rakna a videódra reklámot a megkérdezésed nélkül(!)"

    Az egy teljesen más szituáció. Ott egy fizikai termék van a kezedbe, amit vagy megvettél, vagy kölcsön kértél. És a végeredmény egy új produktum alkotás --> pl egy teszt videó, vagy bemutató videó. A kamera nem marad nálad, ha csak nem megvetted pl.

    A fenti eset, a koncert/falunap esete, meg kb ahhoz hasonló, hogy gyártanál magadnak egy hasonló kamerát, max rosszabb minőségben, és ráraknád a szignót, hogy "Canon", és ezzel "üzletelnél"... És ezzel kérkednél, hogy de hát dolgoztam vele, miért csesztetnek...

    A kettő eset teljesen más.

    [ Szerkesztve ]

  • Watt25

    veterán

    válasz kovi1970 #5875 üzenetére

    Az nem fantázia, hogy azt írtad, hogy azért vetted le az általad feltöltött videót a YouTube-ról, mert a zenekar bevételt kap a megtekintésből. Igaz, hogy te nem is akartál pénzt kapni, de inkább levetted a videót, mert... Mert... Izéé... Miért is? Na, itt van az érthetetlen dolog. Ez szín tiszta értelmetlenség... Nem akarsz pénzt keresni vele, nem is tudtad, hogy lehet... Nem kapott semmiféle negatív státuszt a YouTube fiókod a feltöltött videó miatt... De te mégis letörölted, amikor megtudtad, hogy a zenekar esetleg pénzt kap a videód megtekintései után... Letörölted az általad az átlagnál sokkal jobb minőségűnek mondott videót... Mert akkor inkább szopjon a nép! :W Könnyű mondani, hogy szálljon le rólad mindenki, de úgy nehéz, hogy értelmetlen dolgokat teszel és ezt még hangoztatod is.

    [ Szerkesztve ]

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

  • Boond

    addikt

    válasz kovi1970 #5875 üzenetére

    Azért téves, mert nekem van vagy 360+ videóm. Aminek egy részénél (nem elhanyagolható részénél), a jogtulaj kapja a bevételt, pedig "dolgoztam vele" megnéztem sok részt összevágtam, és kijött belőle valami kerek. Vagy digitalizáltam vhs-eket, és felraktam, hogy más is megnézhesse, stb. Még sem ugrálok itt, hogy hú de szemetek, én dolgoztam vele, ők meg lenyúlják a lóvét, ami amúgy is csak pár dolcsi lenne max...

    Sőt vágtam össze, alkalomra egy videót (saját), zenét aláraktam (magyar), és 50-50%-os bevételre állította a tulajdonos. Akkor sem ugráltam, hogy ezt hogy képzelni, miért nem 100%. Inkább örültem, hogy értékeli, megtisztelt ezzel :) (Kovács Kati énekes)

    Engem max az zavart, amikor diszkriminatív módon, letiltja, törli a videómat, ami pár ezer megtekintést ért el + figyelmeztetést is kaptam miatta, de akinek úgyan az fent van 7 éve, milliós megtekintéssel, azt meg le se s**ják... (rtl klub)

    Ezek után talán világos, hogy nem, nem magamból indultam ki, hanem abból amit irkálsz.
    (És nem nincs 1000 feliratkozom, így se úgy sem, kapok semmit, teljesen mind1, kié a bevétel, előtte is max pár dolcsi volt kb 6. Mostanra lehet lenne picit több/picit nagyságrendileg mondjuk 20-50 között, vagy akár több kitudja. (Elvégre van 20-on ezres videóm is, akinek nem pénz kötelesek, csak feliratkozó nincs annyi, de negyede már meg van :D ) De most ezért a pár centhez fogok ragaszkodni? A francokat. Időszakos hobby-nak jó a többi meg úgy sem érdekel... automatizálva van az egész amúgy is. )

    - Ellentétben veled, mert mindjárt törölted :D :D Téged nagyon is bosszantott, hogy más azon "keres".

    (Sőt én még picit örülök is neki, hogy nincs partneri viszony, így talán kevésbé zaklatják a csatornát, ha felrakok kedvenc filmejimből, meg egyéb dolgokból jeleneteket, Klippeket, montázsokat... Ha meg a jogtulaj kap érte valamit, akkor ő is boldog én is :D Mindkettőnknek jó.

    Az rtl meg tuti irigy, vagy nem tetszett a csatornám arculata :D inkább utóbbi :DDD )

    Watt25 +1

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz kovi1970 #5881 üzenetére

    Minden adathordozóra kapnak. Akkor most ilyen alapon nem veszek Hdd-t, mert a saját kirándulásaim, nyaralásom, nem jogdíj köteles tartalmam van rajta? Mert ezzel nem fogom őket támogatni? Röhej. De esetleg javaslom, ilyen esetben, mint a pendrive küldj nekik levelet, hogy te nem letöltött filmeket tárolsz, és kéred vissza a pénzed. :K

    Valószínüleg az életedben nem töltöttél vagy néztél meg olyasmit, ami amúgy nem lenne ingyenes.

    Más részt bármilyen videót töltesz fel, kérhetik hogy menjen reklám alatta. Sőt most figyelj, A Yt valószínüleg akkor is rak reklámot a videóidhoz, ha amúgy senki sem kéri, akkor most a yt is szemét mi? Végül is annak használatáért sem kell külön fizetni... hogy gondolja, hogy magának bevételt generál...

    De áttérhetünk más platformra is mint a közösségi oldalak, ott is rajtad keresnek, és még "dolgoznod" sem kell érte :P

    "Utálom a reklámokat, ezért nincs TV előfizetésem se."
    :DDD

    Remélem tudsz róla, hogy reklámból a neten sokkal több van alapvetően, meg másból is...

    "Azt meg főleg utálom, hogy értesítés nélkül"
    Elfogadtad a YT felhasználási feltételeit? IGEN Akkor csönd van.

  • Boond

    addikt

    válasz kovi1970 #5886 üzenetére

    A troll te vagy. Egyszerüen nem veszed észre mit írsz, és ez nem csak nekem tűnt fel.

Új hozzászólás Aktív témák