Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karima

    őstag

    Sziasztok!

    Én is tervezek egy Xiaomi okosotthon rendszert kiépíteni, és ezzel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem.
    Az utolsó jópár hozzászólást végigolvasva jól értem, hogy ha minél jobban ki akarom aknázni a lehetőségeket, akkor kínai csatlakozójú gateway-t kellene beszereznem EU-s helyett, és egy átalakítóval kellene használni? (A kiegészítő cuccokat is külföldről rendelném a jövőben.)
    Wifi-s aljzatokat is szeretnék majd, itt is a fenti megoldást kellene választanom, hogy rendesen együttműködjön a kínai csatlakozójú gateway-el? (azaz kínai (apa) csatlakozójú aljzat + EU-s átalakító?)
    Már van egy hazai beszerzésű Xiaomi Mi WiFi 360 1080p kamerám, ez a Mi Home-al működik is rendesen, de ha kínai csatlakozójú gateway-t rendelek, azzal is fog működni?

    Illetve egy kicsit más, de mégis a témához kapcsolódó kérdés: Van a Xiaomi-nak olyan megoldása automatizálásra, hogy ha felcsatlakozik a telefonom az otthoni wifire, akkor az legyen a trigger, és ennek hatására kapcsolódjon fel a lámpa, tv, stb., ha lecsatlakozok a wifiről, azaz elmegyek otthonról, akkor meg kapcsolja le a cuccokat. Nézegettem a Mi Home alkalmazást, de ilyet nem nagyon találtam, és a nyitásérzékelős megoldás nekem annyira nem jön be (mert pl. ha jön a pizzás, kinyitom neki az ajtót, akkor ne kapcsolgassa már az eszközöket :) ).

    Előre is köszi a segítséget! :)

  • Karima

    őstag

    válasz Degeczi #1848 üzenetére

    Értem, köszi. Eddig a fent leírt dolgot, tehát h vmi esemény bekövetkezzen ha az otthoni hálózaton vagyok - mondjuk ha hétköznap 08:29-kor még az otthoni wifin vagyok, akkor küldjön a telefonom egy sms-t a parkolóórára a kocsi rendszámával, h elindítsa a parkolást - a Tasker nevű - talán ingyenes - programmal simán meg tudtam oldani, azt hittem, h egy ilyen okosotthonrendszernek a saját programjával ez nem okoz gondotcsak én vagyok a béna, h nem találom :)

    A diysmarthome.hu-n találtam is - laikusként jónak vélt - leírásokat az általad említett 3 nyílt rendszerhez. Melyiket ajánlod? Van ezek között jobb vagy rosszabb? Illetve az is szempont lenne, ha egyáltalán az lehetséges, hogy akkor ne csak a jövőben beszerzendő xiaomi cuccaimat támogassa ez a nyílt rendszer, hanem a már meglévő ewelink wifis villanykapcsolóimat is. Ez megoldható ezekkel a nyílt rendszerekkel? Mármint, hogy egyben kezelje a xiaomi és az ewelink eszközöket?

  • Karima

    őstag

    válasz punkkid0092 #4964 üzenetére

    Szia! Nekem is ugyanez a problémám (csak egy érzékelővel), Neked megoldódott?

  • Karima

    őstag

    Sziasztok! Nekem is ugyanaz a gondom, mint amit punkkid0092 a 4964-es posztjában részletesen leír, azaz röviden: a xiaomi bt-s hőmérő bt-n tökéletesen működik, viszont a Smart HUB-on keresztül nem kommunikál, pedig a hub megjeleníti bt child device-ként, de távolról nem jöttek az adatok, annak ellenére, h semmi hibát nem írt. VISZONT! Ma alaposabban tanulmányoztam a jelenséget, azaz egy kamerát ráállítottam a hőmérőre, hogy lássam távolról az aktuális adatokat, és azt tapasztaltam, hogy működGET azért, de iszonyatos lassú a kommunikáció. Azaz, ha pl változik valami a hőmérőn (ezt ugye látom a kamera élőképén keresztül), azt én távolról a telefonon csak 20-30 perc múlva látom. Olyan, mintha a szerveren elakadna/lelassulna az adatlekérés, vagy a válasz. Ez minek "köszönhető", melyik eszköz hibája lehet? (A hivatalos Xiaomi Home app-ot használom még, nem az oroszt, és mindegyik eszköz itthoni beszerzés)

Új hozzászólás Aktív témák