Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kano

    nagyúr

    válasz Degeczi #708 üzenetére

    De akkor továbbra is az fordul meg az ember fejében, hogy ezek így mire jók? Mert kb a játszadozáson kívűl nem sokra.

    DarkByte
    Én meg egy kis fájlmegosztó tevékenységet is folytatnék róla. :)

    [ Szerkesztve ]

    „Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

  • DarkByte

    addikt

    válasz Degeczi #708 üzenetére

    A modulálást a kazán belsőleg kezeli nálam. A vezeték nélküli termosztát semmi mást nem csinál nálam, csak ha 22.3 fok vagy alá esik a hőmérséklet, jelet ad a kazánnak a saját kis fali központján át, hogy kapcsolj be, 22.5 foknál pedig kapcsolj ki. Sima 1 wire cucc, néztem is a kézikönyvét és ahogy a szaki bekötötte. Egy akármilyen relével ki lehetne váltani amit egy ESP8266 vezérel mondjuk. Sőt van is ilyen, a Computerm B300 (ami a BBoil átbrand-elése) konkrétan egy ESP8266-ot tartalmaz belül [link]

    Biztos vannak okosabb termosztátok is, de nekem ez teljesen megfelelne, csak pl. tök jó lenne távirányítani. Ha mondjuk hétvégén elutazom, és indulok vissza szülőktől, akkor az indulás pillanatában jelzem hogy kezdhet fűteni, mire hazaérek már kellemes idő legyen. Vagy pl. időszakokra bontani: éjféltől reggel 6-ig a háló hőmérséklete alapján fűtsön, napközben a dolgozó vagy a nappali szerint, stb. (ehhez pedig lehetne akárhány szenzor a lakásban)

    Tényleg nem vesz észre / jelent le fél fok különbséget egy ilyen szenzor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák