Új hozzászólás Aktív témák

  • Watcher45

    tag

    válasz vargalex #3009 üzenetére

    A további vitákat megelőzendő leírom, hogy először egy desktop számítógép hátlapi USB aljzatból kivezetett HUB csatlakozójába dugtam, majd látva, hogy nem reagál egy átlagos Lenovo tablet töltőfejére csatlakoztatva próbáltam belé életet lehelni (bár van egy Blitzwolf töltőfejem is de a kis eszközhöz azt még erősnek éreztem) . Reagálni viszont csak akkor kezdett amikor a számítógép előlapi USB aljzatába közvetlenül csatlakoztattam. Köztudomásúlag az előlapi USB áramellátása a leggyengébb ezért egyébként onnan szinte soha nem kezdeményezek töltést. A tapasztaltak alapján grafnet kolléga tanácsa helytálló, és a jelenség tudományos magyarázata valóban másodrendű. Tegnap este annyit töltöttem, hogy a frissítések biztonságosan lefussanak. Épp itt ülök a gép előtt beletoltam a HUB-ba és láss csodát már onnan is tölt. Szerintem maradjunk annyiban, hogy az eszköz életre keltéséhez alacsony töltőáram kell, aminek hozzá nem értőként azt a magyarázatát tudom elképzelni, hogy ezzel védhetik a kütyüt attól, hogy túlfeszültséget kapjon. Amikor már feléled akkor lehet, hogy tudja már szabályozni a felvett töltést szoftveresen. Hangsúlyozom laikusként írom ezt. Viszont az összefoglalóba hasznos tanácsként bekerülhetne, hogy lemerült aksival érkező kütyüt alacsony teljesítményű töltővel kell beindítani.

Új hozzászólás Aktív témák