Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz emzeperix #277 üzenetére

    Még érdekelne is, de most vettem az alin 89$-ért, azaz kicsivel kevesebb, mint 27 ezerért újat. Jó, nincs még itt, de ha így jön, akkor vagy a felébe, vagy ingyenbe fog kerülni. Mégis mekkora összegre gondoltál, illetve hol lehet holnap átvenni?

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • dchard

    veterán

    válasz emzeperix #1978 üzenetére

    Nem mondasz hülyeséget, az oksági összefüggésnél van a hiba: a vételi érzékenységet az LNA és az antenna ágak összessége adja. Ez routerek között adhat különbséget, de ugyanazon router CN és EU verziója között nem. Például az AX3000-nek ugyanúgy 4 antenna ága van mint az AX3600-nak, de utóbbiban picit jobb az LNA, ergó annak összességében jobb a vételi érzékenysége. De nem azért mert EU helyett CN régiós, hanem azért mert eleve jobb a frontend chip benne. A telefonokat, és laptopokat nem is tudod "megpiszkálni", mert abban az aksi kímélése miatt eleve csak 32mW-os erősítőket raknak, sehogy nem lehet őket feljebb piszkálni.

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz emzeperix #1980 üzenetére

    Hát persze, mert az AC65P-nek csak három antenna ága van, és az LNA is szarabb benne mint az AX3600-ban. Ez az összességében 2-3dB különbség simán kiadhatja az általad tapasztalt duplázódást. De nem azért, mert 1 wattal ad. Az alap kérdés az volt, hogy van-e különbség az AX3600 CN és EU (vagy global) verziói között. Mivel ugyanaz a HW, a vételi érzékenysége régiótól függetlenül ugyanaz, tehát a kimenő teljesítmény (egyoldalú) felpiszkálása nem fog segíteni senkinek (más router esetén sem fog).

    Ha létezik olyan router, aminek az adott frekin 6 vagy 8 antenna ága lenne, annak még jobb lesz a vételi érzékenysége, ergó létezhet akár az AX3600-nál is jobb router, de ennek megint az antenna ágak számához és a frontend chiphez (főleg LNA) van köze, nem a kimenő teljesítményhez. A beamforming is tud nyereséget hozni uplink irányban is, bár ez nagyon környezet függő, míg a diversity combining sokkal kevésbé (máshogy megfogalmazva sokkal nagyobb eséllyel realizálható a diversity nyereség mint a BF nyereség).

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz emzeperix #1982 üzenetére

    "Csak az antenna-LNA páros jósága miatt jobb a hatótáv?"

    Igen. Az antenna ágak száma nagyon lényeges: 1 antenna helyett kettő 3dB javulás (duplázás), 2 helyett 4 antenna megint duplázás, 4 heyett 8 megint duplázás és így tovább. De csak adott frekin, tehát nem azt kell énzni, hogy összesen hány antenna van a routeren, hanem hogy ebből mondjuk hány antenna tartozik az 5GHz-es rádióhoz. Régebii routereknél még az is elófordult, hogy volt rajta 3 antenna, de ebből adni csak kettő adott, a harmadik antenna "csak" diversity volt.

    "De akkor miért van az, hogy a global verziós router az ő 29-32 mW-jával csak az "átlag" hatótávot tudja?"

    EU/Global verziós routernek tudnia kellene a 100mW-ot (antenna nyereséggel együtt persze), ez a 32mW a router oldalán gyanúsan kevéske. Nálam AX3000-ből kijön az a 21dBm amit a frontend gyártója megad maximumnak, de egy grammal sem több, hiába ír az IW 30dBm-et. Az AX3600 sem tud 1 wattot áganként, ez is közkeletű tévedés, hanem összesen tud 4x250mW-ot a négy antenna ágon összesen (lásd: frontend specifikáció).

    Korábban mintha felmerült volna már ez a 30mW körüli kimenő teljesítmény Global verziónál, de az iw list-en kívül nem mutatott még senki hihető mérést ezzel kapcsolatban. Gyorsan átnézve a régiós listákat, nem találtam egyetlen országot sem, ahol 5GHz-en 100mW alatti regulatory limit lenne. De persze miért ne: ha valaki felajánl egy AX3600-at, meg tudjuk mérni a különböző beállításokat spektrum analizátorral :) Az AX3000-et már megmértem, azért vagyok ennyire magabiztos :)

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz emzeperix #1985 üzenetére

    Oké, tehát az az állítás, hogy ahol CN verzióval stabil jó kapcsolat van, ugyanott ugyanazokkal a kliensekkel, ugyanabban a környezetben ha átrakod global verzióra, akkor meg nincs semmi? Ha ilyen tényleg van, és ezt valaki normális A-B teszttel kimérte, akkor az egyetlen magyarázat, hogy global verzióval a router annyival sem ad, amennyivel adhatna (100mW), más műszaki magyarázatot én nem látok. Ez csak bug lehet a global verzióban, vagy a regdb-t szarul csinálta meg a Xiaomi. Tisztán szoftver probléma, mivel a HW ugyanaz. Ez azt jelentené, hogy a global verziót kis túlzással muszály áthekkelni, hogy legalább a 100mW meglegyen. Nehéz elhinni, hogy ez még senkinek nem tűnt fel a gyártó oldalán, mivel rengeteget eladtak az EU-ban is az AX3600-ból.

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák