Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozso067

    tag

    Sziasztok!
    Segítség kellene, de előzetesen a történet:
    - Még pár jó évvel ezelőtt a két kiskorú gyerekem kapott egy XBOX360-as konzolt Live tagsággal. Mindannyiunknak (nekem is és a két fiamnak) van külön-külön profilja a konzolon. A Live tagságot az én (felnőtt) profilommal vásároltam meg. Ezen a 360-as konzolon így elérhetővé vált a Live tagság mindhármunk számára.
    - Kb. két éve kért a két gyerek egy közös ajándékot karácsonyra; egy XBOX One X konzolt (már megunták a 360-ast). Beállítottuk, hogy ez a konzol legyen az otthoni gép (Settings menüben a "My Home Xbox"). A konzol a nappaliban került elhelyezésre, így felváltva tudtak rajta játszani. A lemez nélküli, kóddal megvásárolt és letöltött játékok mindkét gyerek számára elérhetővé váltak, amelyet szintén az én (felnőtt) profilommal vásároltam meg, természetesen a Live tagság is hosszabbítva lett szintén az én profilommal, azaz AKTÍV a tagság.
    - A gond tavaly karácsonykor kezdődött, amikor az idősebb fiam egy XBOX series X-t kért karácsonyra; megkapta. Megegyeztek az öccsével, hogy neki pedig megmarad az XBOX One X konzol. Így mindkettőjük már a saját szobájában élvezhette a saját konzoljával a játékokat.
    Viszont a Live tagsággal gondban vagyok. Ha az idősebb gyerek XBOX series X gépét állítom be otthoni gépnek, akkor az öccse nem fog tudni játszani a korábbi, XBOX One X konzolra letöltött játékokkal. És fordítva: ha a kisebbik gyerek XBOX One X gépét állítjuk be otthoni gépnek, akkor pedig az idősebb nem tud játszani a letöltött játékokkal a saját XBOX series X gépén.
    A gond többek között az is, hogy az egyik gyerek ezt a játékot töltötte le (vette meg), a másik egy másikat. Most viszont nem tudjuk "szétszedni", hogy mindenkinek a korábban letöltött, saját játéka elérhető legyen a saját gépén.
    Értem én, hogy a Microsoft jogilag lehetővé tette, hogy egy családban (vagy megbízható barátoknak egymás között) ne kelljen külön-külön Live tagságot vásárolni, de nem gondoltak a fenti szituációra.
    A kérdés, hogy csak az otthoninak beállított konzolon érhetőek el a korábban letöltött játékok? Vagy a legújabb XBOX series X-re is bejelentkezem én, a felnőtt a saját profilommal (ugye ezzel lett a Live tagság vásárolva) és …? Vagy keverem a szezont a fazonnal? Nézzétek el nekem, ha nem pont szakszerűen írtam le mindent, vagy hülyeséget írtam, de nem vagyok otthon az XBOX világában és már kezdem unni, hogy mindkét gyerek nyaggat emiatt, miközben jómagam nem vagyok egy XBOX fan. Mondtam nekik, hogy tegyék fel ők ezt a kérdést egy fórumban, de arra már nem veszik a fáradtságot. Így én vagyok kénytelen feltenni a kérdést.
    Van erre megoldás? (azon kívül, hogy veszünk egy másik Live tagságot is).
    Előre is kösz a segítő szándékú hozzászólásokat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák