Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atommaa

    tag

    Sziasztok,

    az xbox live sebességével kapcsolatban szeretném a véleményeteket, tapasztalatotokat kérni. Még tavaly Októberben váltottam a T-nél 1000 Mbit/s netre, a legnagyobb letöltési sebesség amit láttam Live-on 250-300 Mbit között változott a One x-en és rohadtul ugrált 5/3x csak vánszorgott. A one x-et eladtam, így a probléma is megszűnt. Most beszereztem egy Series x-et, az első bekapcsolás után a tapasztalatom kifejezetten kellemes volt, betettem 16 játékot a letöltési listába és otthagytam. Néha ránéztem és szinte mindig 600-750 Mbit között szedte a file-okat, 599,51 gigát letöltöttem délután 3 kor kezdve este fél hétre. Mondom minden oké, azóta viszont csak a szenvedés van.

    Koaxon jön a net a modem cserélve lett sajnos egy Kaon Cg3000-re a boksz kábellel direktbe van kötve vele, folyamatosan moderate, strict a net, és Upnp hibát dobál, 3. 4. 5. újraindítás után van Open Nat-om. T nem volt a helyzet magaslatán, ráment 3 napom mire egy hozzáértő kollégáig eljutottam, két dolgot kellett állítanom a modemen pedig az UPnp-t ki kellett kapcsolnom. A telekom fórumaiban rendre előjön ez a hiba jelenség a modem és az Xbox esetében, sok bejegyzés van.

    Lényeg az Open nat problémát megoldotta, pontosabban ha bekapcsolom a boxot, moderate/strict van néha az UPnp hibaüzenettel, néha nem, viszont amint rámegyek, hogy test Nat type 4 másodperc múlva Open lesz, és úgy is marad. Ellenben a letöltési sebesség katasztrofális a Geras 5-öt kb 2 napja töltöm és mindjárt beverem a Tv-t max 30 40 mbit-et ír ki a valóságban 1 giga kb 20 25 perc a gears meg 96 giga…

    Tegnap délután is leállítottam, mert nem szedi, este 10 kor megpróbáltam fél óra alatt lejött 2,5giga kikapcsoltam. Ma reggel 6 kor elindítottam 130-160mbit között szedi, kíirta, hogy 25 perc a fentmaradó 20 giga 1 óra múlva jöttem el, még hátra volt 13 :(( :((

    Kérdés mi lehet a baj, a modem, a modemnél kikapcsolt UPnp (vagy ennek semmi köze hozzá), semmi csak ennyire életveszélyesen ingadozik a live sebessége, de akkor miért volt álomszerű elsőre, az egy-egy a millióból alkalom volt?

    Más felhasználáskor amúgy a kapcsolat atomstabil, megy minden gond nélkül netflix, letöltés stb, csak a live-os letöltés szarakodik, de az nagyon.

    Nálatok, hogy van, ötlet, javaslat? Előre is köszönöm!

    https://www.twitch.tv/nasumhun

  • atommaa

    tag

    válasz balazs025 #34947 üzenetére

    "+ állítsd Instant-ON-ba az energiabeállításokban és akkor "kikapcsolt" állapotban gyorsabban tölt le." Az xbox hibaelhárító oldal nem játszik ott nincs semmi új információ.

    Ennyi lenne, instant On, és kapcsoljam ki? Nem kéne bekapcsolt állapotban is ugyanúgy tölteni-e, ahogy azt nagyon ritkán teszi is?

    https://www.twitch.tv/nasumhun

  • atommaa

    tag

    válasz Lifer092 #34950 üzenetére

    Köszönöm a kerek egész válaszokat!

    Instaon-ban gondolom ugyanez a gyorsulás fog érvényesülni az esetleges frissítések letöltésekor is? Frissítés után meg nyugodtan tegyem vissza energiatakarékosba és annyi (legtöbbször csak hétvégén van időm leülni). Ki fogom próbálni, noob kérdés, honnan tudom, ha végzett, bár teljesen mindegy ránézek egy óra múlva.

    Remélhetőleg a sebesség ezzel pipa, a Nat kérdés a kikapcsolt UPnp-vel végül is megoldódott, más hasfájásom nem volt, majd kísérletezgetek.

    Köszönöm még egyszer a gyors segítséget, feleselgessen pöcsöltem a T-vel napokig, tanulópénznek jó volt :)

    https://www.twitch.tv/nasumhun

Új hozzászólás Aktív témák