Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RobinHD

    tag

    Sziasztok!
    Elsősorban a series X tulajoktól kérdezném, hogy lehet e rá úgy megosztani az androidos mobilról mobilnetet, hogy usb-n keresztül?
    Ugye win10re ez nem kérdés, de vajon müködik ezen az új xboxon? Akinek már megvan a konzol, kipróbálná?

    Gyanítom nem. De hátha mégis.

    Egy másik kérdés szintén nettel kapcsolatos, az xbox specifikációban csak annyit ír hogy támogatja a wifi a 802.11ac, az az 2.4 és 5 GHz - et is.
    Nos nekem egy huawei P30 Pro-m van, ami csak is kizárólag a 149es csatornát hasznápja az 5GHz-os hotspothoz, s ez nem változtatható meg, s már nem egyszer belefutottam ebbe hogy sok eszköz hiába látja az 5Ghz-os wifiket, a 149es csatornás 5Ghz-t amit a P30 proval hozok létte nem látják. Pl: számos idehaza kapható 5Ghz wifi adapter, LG TV (5Ghz wifi támogatott, stb) ellenben a laptopom (inteles cpu inteles belső wifi adapter) gond nélkül látja s csatlakozik is rá. Nos ebben az esetben is a kipróbálás lenne nyerő, szóval ha valkinek ezen xbox mellett huawei mobilt használ, lehetőleg P30as sorozat valamely tagját, esetleg P40esből vapamelyilet, megnézné nekem, hogy ha ilyen mobillal oszt meg 5Ghz wifi hotspotot azt az xbox series X látja?
    Amennyiben nem vagy biztos h a mobilod (valamely huawei) 149es csatornát használja a 5Ghz hotspotnál, akkor azt egy inteles laptoppal + wifi analyzer könnyeddén ellenörizhated mely csatornán van a wifi.

    Előre is nagyon könyönöm, ha valaki tudna segiteni, illetve megnézné a fentieket a saját xboxán.

    (valszeg jogosan merül fel bennetek miért fontos kérdés ez nekem. Azért, mert nincs vezetékes net előfizetésem, s nem is szándékozom bekötni, hiszen havi 5 ezerért használhatom a telenor korlátlan mobilnetet, laptopom hibátlanul megy 5Ghz-en a 149es csatornán, tv-nek elég olykor a 2.4 ghz is youtubehoz.
    Asztali géphez meg usb tudok osztani netet bőven 200Mbit felett, s multiban is max 30-40es ping lesz igy. Szóval csak pénz kidobás lenne egy 2. netelőfizetés.)

    [ Szerkesztve ]

    Privátra illik válaszolni! :)

  • RobinHD

    tag

    válasz Fadam #21301 üzenetére

    Uhh, köszi szépen. :R még annyit megnéznél nekem ami az első kérdésem volt? Tehát usb-n megosztva mobilnetet, látja e a sx? :R :R nagyon köszi előre is.

    Privátra illik válaszolni! :)

  • RobinHD

    tag

    válasz Fadam #21306 üzenetére

    Igen, ezt sejtettem, de így mostmár biztos. Sajnos az csak win10 ( meg gondolom én Mac) alatt müködik.

    Annyi szerencse, h ezt az 5Ghz-es wifit látja a 149es csatornán is. ha jól tudom ez az eu-ban tiltott, az usa-ban kinában meg nem. Igy ezt ezt a wifit kb senki sem zavarja ahol lakom. Köszi mégegyszer :R

    Privátra illik válaszolni! :)

Új hozzászólás Aktív témák