Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Def26

    félisten

    válasz l.skywalker #2042 üzenetére

    "Míg az MS esetében az Xbox divízió inkább egy úri hóbortra hasonlít, nem hinném, hogy a részvényesek akár csak egy fikarcnyit is foglalkoznának vele"

    Ezt pont így látom én is. Egyelőre eltartja a többi részleg, de nem tudom mikor kapnak a fejükhöz, és csap valaki asztalra, hogy na elég volt a játszadozásból. :U Nyilván nem lesz ilyen, de azért ez nekem nem annyira szimpi jövőkép.

    Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

  • negyven2

    veterán

    válasz l.skywalker #2042 üzenetére

    A részvényesek szempontjából, nem hinném, hogy úri hóbort lenne ha az Xbox (és vele együtt a gaming), és hogy simán elnéznék azt, hogy csak viszi a pénzt. Persze benne van az, hogy időt adnak neki a felfutáshoz, de szerintem ha ennyi idő után (egy komplett generáció, sőt!), nem termelt volna nyereséget, akkor simán megváltak volna tőle. De ugye a generáció elején amikor a sajtó szerint "nagyon rosszul teljesíttet a PS4-el szemben" is a valóság az MS részéről az volt, hogy nyereséges az Xbox üzletág. Vagyis nem valószinü, hogy csak a pénzt viszi ki a cégtől (eleve nyereséggel árulták a Xbox One-t bár az X-et lehet már nem).

    A Nintendo-t nem kell félteni, mert őnekik annyi tartalékuk van, hogy simán kibírták volna "bukót" volna a Switch és a következő egy két konzoljuk is.

    A Sony esetében, bár éves szinten a PS üzletág az aminek köszönhetően nem veszteséges, de igazából a PS nélkül is azért maradt még azon kívül is olyan területük, ahonnan pénz jönne.

    Ettől függetlenül, azért ha megteheti a Sony akkor az XsX alá fog menni árban, ez nem kérdés. Azért egy konzolgeneráció elején az ár is sokat számított mindig.

    "Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

  • NoOne1976

    őstag

    válasz l.skywalker #2042 üzenetére

    Pont ezért írtam, amit. PS esetében létfontosságú a siker, így egy rosszul pozícionált termék (rossz árazás) rossz startot okozhat.
    Ugyanez az MS-nél? Gyerekek, el. urtuk, csinálni kellene valamit. Tudjuk főnök, mindig ezt csináljuk. (úri hóbort, nem jött be, majd kijavítjuk)
    Ennek ellenére nem gondolom, hogy az MS tenne egy nagyot a startra, vagy nem érdekelné. Csak ők jobban megengedhetnek maguknak egy rossz rajtot, árazást.
    Éppen a kettő közötti különbség miatt az MS szerintem több bukót is bevallal(hat), mint amire a Sony hajlandó. Pl. Sony kis haszonnal adja a konzolt, MS veszteségesen, de azonos áron. Így jobb hardvert ad ugyanannyiért. Az MS a 300 ft-os GP-ben is lát fantáziát.

Új hozzászólás Aktív témák