Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MasterMark

    titán

    válasz doncortio #157 üzenetére

    "Idén, május végén vettem egy Alan Wake Limited Collector's Edition 13.000Ft-os áron. Ekkor nem leghetett megkapni szinte sehol, gondoltam, jó játék, megéri, megveszem... És így is tettem. Ám selejtes darabot kaptam, de votam akkora istenbarma, hogy nem szóltam erről a boltnak, talán a nagy öröm miatt.
    De mik is voltak a hibák?
    - A gyűjtői kiadásos "könyv" borítóján a papír el van fehéredve, mintha ázott, ütött lenne;
    - A gyűjtői kiadású "könyv" tetején rosszul vannak ragasztva a "papírlapok" (minta), fel van pulisodva;
    - Ugyanez a "könyv" meg van nyomódva, és Alan Wake aláírásának is le van kopva egy része, filc foltos a papír;
    - A könyv (igazi) papírja szintén el van fehéredve, sőt, egy helyen még el is van szakadva (a papír kívül-belül rossz);
    - A játék tokja nem szimmetrikus, rettentő rossz minőségű, látszik rajta, hogy nemsokára eltörik, "foltos", kopott;
    - A játék füzete is elfehéredett kívül-belül;
    - A játék lemezének a felszíne, inkább odlala dimbes-dombos.
    Azt hiszem, ennyi lenne, szóval gyakorlatilag a zenei CD-n és a bónusz DVD-n kívül minden rossz.
    Egész nyáron nem is kapcsoltam be az xbox-ot, így nem érdekelt, aztán gondoltam, írok én a boltnak, de ők azt mondták, csupán 5% kedvezményt tudnak adni. tudom, hogy én voltam a hülye, de itt elfogott egy igen érzéki káromkodás-sorozat.
    Aztán ez az egész elcsitult.

    Majd néhány hete, újra játékosként gondoltam, játszani kéne vele, de hoppá, selejt!
    Mégegyszer írtam a boltnak és ismét az 5%-ukkal jöttek.

    Gondoltam, nem hagyhatom annyiban, beszélek Morvay Péter (picachu) laptulajdonos úrral, talán tud segíteni. Nagyon segítőkész volt, kért képeket a hibás termékről és beszélt a Microsoft-tal. Pontosan egy héttel később jött a válasz, de ekkora már Böjtös Gábor főszerkesztő úr kapta meg az "ügyet", aki sajnos rossz hírrel jött. Nem tudnak vele mit csinálni, mindeképp beszélnem kell a bolttal, mert ki kell, hogy cseréljék - jött a válasz. Írtam hát egy újabb levelet a boltnak, mire ők elkérték a Microsoft-os beosztott nevét, és amennyiben tudnak beszélni vele, állják a cserét. Este írtam is Böjtinek, másnap reggel pedig már az elektronikus postaládámban volt a válasz. Két üzenet érkezett tőle. Az egyikben azt írta, nem tudja, kiadhatja-e az adatokat, de beszél velük ismét. Percre pontosan egy órával rá jött a következő válaszlevél, amiben azt írta sajnálja, de nem tehet mást. A beosztott állítása szerint több szálról is eljutott hozzá az információ, de nem tud mit tenni, beszéljek a bolttal, ők pedig a nagykerrel és ezzel az ügyet zárta. Újabb e-mail-t írtam a boltnak, leírtam a történetek, ám ők eddigre már beszéltek a M$-tal, ahol azt mondták, ez egy 2010 májusi játék, én 2011 május végén vettem, azóta volt egy akció, kifutott darab, ráadásul gyűjtői is, nem tudnak mit tenni, és újra jött a már megszokott 5%-os duma.
    Még mindig nem adtam fel. Egyszer már korábban írtam a Remedy-nek az ügyben, hogy ugyan mi a teendő, de válasz nem érkezett.
    Megkérdeztem hát az 'Alan Wake' hivatalos fb oldalán, hova küldhetek panaszlevelet. Ugyanazt a címet adták meg, ahova először is írtam, de gondoltam, próba szerencse. Küldtem hát nekik egy újabb üzenetet, és 20db képmellékletet. Nemsokkal rá meg is jött a válasz, amiben azt mondta egy 'Mika' nevezetű úr, hogy nem tudja, van-e gyűjtői kiadásuk, de adjam meg a címem és valamivel kárpótolni fognak.
    Vártam néhány napot, de válasz sehol. Ismét firkantottam az 'Alan Wake' fb üzenőfalára, ahol azt írták, már beszéltek a Remedy-vel és hamarosan ők is válaszolnak - ekkor már elolvastam a levelet.
    De a fb-üzenet elolvása előtt mi történt...

    Hazaértem a suliból és rögtön nyúltam a telefonomért. 2 új e-mail. Kezdem örülni, de semmi. Ebédeltem, majd még egyszer megnéztem, mert hallottam, valami ismét érkezett. Gondoltam, spam. 3 új e-mail-em volt, ebből egy a Remedy-től. Most be szeretném másolni, mit írt nekem ez a Mika nevezetű úr:

    "Hi Dominik,
    I sent you today a package by mail. Inside, there is a very special collector’s edition – one with hand-signatures of the entire Remedy team. It is a true collector’s item – as such a thing cannot be bought. I also included a couple of other things for you. However, you have to keep in mind that the collector’s edition is similar to the one you have and you have to keep it safe if you want it to remain in the best condition…

    Happy gaming,
    Mika

    Mika Reini
    Remedy Entertainment

    Azoknak akik nem tudnak angolul, leírnám a lényegét. Arról beszélt, hogy a mai napon feladott nekem egy nagyon különleges, speciális gyűjtői kiadást, amit sehol máshol nem tudok megkapni, ráadásul még a fejlesztőcsapat is dedikálta! Ez egy igazi gyűjtői kiadás. azt pontosan nem árulta el, mik vannak benne, de gnodolhatjátok a rekaciómat. Lehidaltam.
    Szóval most várom a csomagot, remélem, hogy két héten belül megkapom.

    Köszönetet szeretnék mondani Morvay Péternek (picachu) és Böjtös Gábornak (Bojti78), hogy ennyit fáradoztak értem! Nem tudom, hogyan hálálhatnám meg, de igyekszem reklámozni.

    Továbbá köszönetet szeretnék mondani a Remedy csapatának. Tudom, hogy ők nem olvassák, de óriásit nőttek a szememben. Nem mintha nem tiszteltem volna eddig is őket kellőképpen."

    sajtee

    Switch Tax

  • sajtee

    senior tag

    válasz doncortio #157 üzenetére

    Te és Wei{turul testvérek vagytok? Most, hogy nézem a neved, te fent vagy a Konzol Online-on is, ugye?

    Master Mar neked mi a neved a Konzol Online-on?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák