Új hozzászólás Aktív témák

  • Digitalboy

    senior tag

    Ide is beszúrom Gravity tesztjét, hátha valaki nem olvassa a x800 topikot.

    ''Mint az eddig is köztudott volt az X800 PRO VIVO-s kártyáknál már szoftveresen is be lehet kapcsolni a 16 pipeline-t, nem kell hozzá megbuherálni a VGA-t.

    Tegnap este megkaptam a kártyát és mindjárt neki is láttam a BIOS flash-nek.

    Rányomtam az XT bios-t, faszán ment minden, windows bebootolt, megjelenik minden, felrakom a 4.7 Catalyst-ot, kiirja hogy X800 XT Platinum Edition. Eddig OK.

    Mondom itt az idő tesztelni egy kicsit. Ekkor jött az első hidegzuhany. 3Dmark03 szétfagy. Próbálkozom játékokkal is.....fagy majdnem mind. Kissé ideges lettem, mert eddig még nem hallottam olyan esetről hogy ne működne a dolog.

    Nem hagytam annyiban és elkezdtem keresgélni a neten a témával kapcsolatban külföldi tuningos fórumokon is. A keresés meghozta az eredményt. Annak ellenére hogy a VIVO-s PRO kártyák simán moddolhatóak XT-vé nem árt tudni néhány dolgot.

    A fórumokon meglepő dolgot tapasztaltam: Szinte az összes MOD-olt PRO val fagyási problémák voltak az XT órajeleken. 10 VGA ból talán ha 1 ment XT órajelen. Mindenhol azt olvastam hogy kicsit vissza kell venni az órajeleket és akkor megszűnik a probléma. Kipróbáltam a dolgot és tényleg működött......

    Az XT gyári órajelei ezek: 520/560. Nálam vissza kellett venni 510/550-re. Itt viszont tökéletesen működik a VGA, megy a 16 pipeline, és maximális a stabilitás, összes játék és tesztprogi szépen megy, nyoma sincs szemetelésnek és fagyásnak.

    A gyakorlatban mit is jelent ez hogy megy a 16 pipeline? Az összehasonlítást nem egy alap PRO-hoz képest nézem hanem az előző ICEQ-II PRO-m hoz képest ami 570/560 órajelen ment.

    Tehát a versenyzők: X800 PRO @ XT 510/550 16 pipeline
    X800 PRO 570/560 12 pipeline

    Ha erre hirtelen ránézünk azt gondolnánk hogy amit a 16 pipe bekapcsolásával nyertünk, azt elveszítjük az órajelnél. Először én is azt hittem hogy így lesz, és már kezdtem sajnálni az eladott kimondott tuning X800 PRO-t.

    És a valóság: 3Dmark03 alatt a kisebb órajeleken járó moddolt PRO kb 800-1000 pontot vert rá a jóval magasabb órajelen járó sima PRO-ra.
    Itt már kezdtem örülni.
    De a durva dolgok csak eztán jöttek: Külön megcsináltam a PICTURE SHADER tesztet is. Itt már több mint 30% többletet mutatott a moddolt PRO mint a szarrá húzott sima PRO!!!!!

    DOOM3: 30%!!!!!! Teljesítmény növekedés a moddolt PRO javára!!!
    Far Cry: 10-15% Teljesítménynövekedés a moddolt PRO javára!!!
    Szűrők aktív használata mellett Far CRy-ban is elérte a különbség a 30%-ot!!!!

    Konklúzió: Annak ellenére hogy nem sikerült teljes értékű XT-t varázsolni a VGA ból, mégis rendkívül hasznos dolog a moddolás, hiszen sokkal kisebb órajeleken is jelentősen felülmúlja teljesítményben a sima X800 PRO VGA-t.

    És ne felejtsük el a lényeget: Az összehasonlításnál nem egy alap PRO hoz képest voltak a növekmények , hanem egy 570/560-on járó PRO hoz képest ''

    www.momogsm.hu

Új hozzászólás Aktív témák