Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolthee

    senior tag

    válasz benvolio #73143 üzenetére

    +1 :K
    Nálam mondjuk kivétel a brit ág: ott mindig is a látótáv volt az elsődleges, ezért távcső és felderítő a kezdetektől van. Amíg nem lesz legalább 4 skilles a legénység addig nem is teszem be a BIA-t.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz benvolio #73143 üzenetére

    A BiA hatását tudja mindenki, a kérdés viszont az, hogy minek a helyére teszed fel illetve hányadik sorban van?

    A hatodik érzék még egy heavy-n is élet halál kérdése lehet, pl ha egyedül maradsz vagy ha olyan terepen kell haladj, ahol bárhol lehet ellenség. A hatodik érzékkel ki lehet tapogatni az ellenfelet.

    Pont tegnap kaptam el egy togot, amelyik kijött a ház mögül, nem tudta, hogy várom. Természetesen megvártam, amíg teljesen kijött és eltávolodott a fedezéktől, akkor kezdtem lőni. Ha van hatodik érzék neki, akkor rájön, hogy gáz van és visszatolat. Láttam, hogy nincs, túl nyugodtan jön, úgyhogy megvártam, hogy eltávolodjon a fedezéktől. Ez csak apró mozzanat, de számtalan helyzet van, amikor egy nehéz tanknak is az életet jelentheti.

    Vannak persze játékstílusok, ahol elfogadom, hogy nem kell, pl aki mindig rushol és a csata feléig sem él általában, mert neki nem kell megoldani helyzeteket és nem kell lehoznia a csatát a végén. Másik aki sikeresen elkerüli a csatát és nagy távolságban marad az ellenféltől, de még ő is kerülhet gondba a végén érzék nélkül.

    Ha abban meg tudunk egyezni, hogy érzék márpedig kell és talán a legfontosabb taktikai képesség, akkor jön a második sor (többi legénynek első vagy második), ahol a javítás fontosabb egy harcoló tankon, mert feltételezem, hogy nem bokorban lapítani vette meg valaki a nehéz tankot. Ha van vmi kínja a tanknak, pl gyullad, robban, akkor első vagy második sorba fel kell tenni ezeket, ha nincs, akkor lehet más specifikust tenni.A rádiós látótáv növelője szintén hasznos, 3%-t ad.

    BiA jöhet harmadiknak, ha majd meglesz, akkor meglesz. Aki gazdag, persze átképezheti aranyért és masodik sorba mehet BiA ha kb 2,7-t elért a legény, de én pl ilyen magaságokban nem vagyok hajlandó sok tízezer xp-t elveszíteni a kredites képzés miatt, aranyért meg elég húzos resetelni. Ha a tank gyullad, robban, akkor meg felejtős az egész, az a skill messze fontosabb és csak 100%-on aktiválódik, ott szépen marad a harmadik sorban a BiA és majd aktív lesz, ha aktív lesz.

    Azt kéne végre belátni, hogy a megcélzott használati módhoz kell igazítani a képességeket. Sokat nem adnak, de mégis van egy sorrend, amit érdemes követni. A fontosabb és komolyabb, nagyobb hatású képességek kerüljenek fel először és utána el lehet szórakozni ilyenekkel, mint a BiA. Ezek nem modulok, elvileg nincs korlátjuk, előbb utóbb aktív lesz, ennyi. Csak gondolkodni kell egy kicsit.

Új hozzászólás Aktív témák