Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spiritex

    veterán

    válasz The DJ #1940 üzenetére

    Köszi a válaszokat mindenkinek! Akkor olvasgatok és backup-olok!
    Már csak az érdekelne ebben a témában, hogy attól, hogy egy sablon vagy plugin korábban íródott, mint a 4.4-es WP és nincs is hozzá frissítés, mint ahogy az általam használt sablonhoz és pl. a MailPoet-hez sincs:
    MailPoet
    akkor addig nem is érdemes frissíteni a WP-t, csak majd akkor, ha a sablonhoz és a plugin-hez is megérkezik a frissítés? Vagy attól még működhetnek?

    [ Szerkesztve ]

    Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

  • spiritex

    veterán

    válasz The DJ #1940 üzenetére

    Az általam készített WP oldalt lementettem az általad javasolt BackWPUP plugin-nel. Először egy adatbázis mentést csináltam, ami 110 kbyte lett, majd egy teljes backup-ot, ami meg 44 Mbyte. Mindkettő bz2-es file, és a szerverről (a content mappából) a gépemre is elmentettem.

    Két dolgot szeretnék kérdezni:

    1. ha ezzel a lementett weboldallal bármi lenne, feltörnék, elszállna, vagy nem tudom valahogy tönkremenne, akkor hogyan kell visszaállítani? Simán TotalComm-ben ftp-vel fellépek a szerverre és felülírok mindent a kicsomagolt bz2 tartalmával?

    2. ha foglalnék magamnak egy saját domain-t (akár ugyanazon a tárhelyen, akár máshol), hogy az aktív munkáim nagyobb beavatkozásait mindig ott teszteljem először az éles oldal helyett (tapasztalataim szerint wampp-pal nem mindig működik minden), akkor hogy tudnám oda átvinni a fent említett teljes lementett tartalmat? Itt is elég a felmásolás a szerver gyökérkönyvtárába? Vagy először telepíteni kell egy szűz WP-t és utána felülírni mindent? Adatbázis nevet, vagy bármi mást nem kell átírni?

    Köszönöm előre is a segítséget! :R

    Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Új hozzászólás Aktív témák