Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagytalp

    senior tag

    válasz TheProb #1843 üzenetére

    "...hogyan lehet profi honlapot csinálni WP-el vagy vmi netes írást ezzel kapcsolatban? "

    Profi lapot természetes profi elképzelés és profi programozás útján lehet készíteni WP-ben is. Sok netes leírás van de egy WP alapú téma gerincét 3 db PHP fájl adja (header.php , content.php, footer.php).

    "Pár napja készítettem el első html oldalamat referenciának, bootstrap és egyéb libryary-k használatával."

    Tök jó és gratulálok! :) A Wordpress viszont PHP alapú de a lapokat akár HTML-ben is szerkesztheted az editorban.

    "Előtte belenéztem kicsit WP-be wamp-on keresztül, de akkor elég korlátozottnak láttam a rendszert..."

    Ha rám hallgatsz akkor Linuxot használsz PHP fejlesztésre vagy bármit csak nem Windowst. De ez tényleg csak az én véleményem és teljesen mellékes a kérdés szempontjából. A WP egy cseppet sem korlátozott mivel modulárisan bővíthető CMS rendszer.

    "...nem jöttem rá hírtelen, hogy hogyan is lehetne ezt teljesen testre szabni, stb. "

    Ha egy témát szeretnél testreszabni akkor az ingyenes témákban általában csak minimális beállítási lehetőségeid vannak míg a fizetősökben lényegesen több. Ha az adott beállítási lehetőségek nem fedik az elképzeléseid akkor a billentyűzeten lévő F12 a barátod. Módosításokhoz használj ún. Child témát.

    "Mert látom, hogy lehet vele olyan szintű oldalakat is csinálni, mint a "manuális" úton."

    Itt is manuális úton készülnek a témák, senki nem írja meg helyetted a Te elképzelésed. Persze rengeteg fizetős témát találsz ha szétnézel. (Pl. az Envato megbízható forrásnak számít)

    "Jelenleg ezzel a theme-el próbálkozok, viszont nem találom, hogy hogyan tudom átnevezni pl a header bal alján a "WHAT WE DO", a contactban az "address", stb. szövegeket. Ezeknek nincs beállítási opciója a téma testreszabása menüpontban."

    F12 F12 F12 F12 F12F12 F12F12 F12F12 F12F12 F12

    "Valamint a menüket se látom, hogy hol tudnám szerkeszteni,"

    Menüket a Megjelenés-> Menü alatt tudsz szerkeszteni és a helyét is itt határozod meg. A megjelenítés már a témától függ.

    "ha új oldalt akarok csinálni akkor azt hogyan töltöm fel olyan content-el amit én akarok, nem csak sima szöveget írkálok be, stb.""

    Új oldal szerkesztésénél az editor jobb felső sarkában van egy HTML feliratú gomb amivel HTML módba tudsz váltani.

    Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

Új hozzászólás Aktív témák