Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junior_boy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítsetek egy kicsit Nekem! Tegnap építettek ki nálam egy, két épület között megvalósuló wireless kapcsolatot. Erre azért volt szükségem, mert ahol lakom a T-Com nem épít ki ADSL-t műszaki okokra hivatkozva. Szerencsére a nagymamánál be lehetett kötni a netet, a két épület között 300M távolság van, így kézenfekvő megoldásnak tűnt a Wi-Fi. Egy adóantenna felkerült a nagyihoz, egy vevő pedig hozzám. Ami fent van a nagyinál a padláson az egy ADSL modem és egy wi-fi router. Az AP az nálam van. Az egyik ablakon siekrült bevezetni a kábelt, ami a vevőantennából jön és belemegy az AP-ba. Itt jön a ''problémám''. A számítógép(asztali) a szobában van, de a vevőantenna(vételi okokból)a konyhaablakhoz került, ahol az antennakábel végén az AP van. No most az AP és a számítógép között van lakáson belül 10 méter, amit kábeles megoldással igen kényelmetelen áthidalni. Szeretném házon belül a netet az AP-tól wireless formában eljuttatni a számítógéphez a szobába. Milyen eszközt kell, hogy vegyek a számítógépbe kerülő wifi kártyán kívül oda az AP mellé? Mégegy AP-t? Esteleg egy WiFi routert? Ebben tanácstalan vagyok. Amúgy a net tökéletesen működik, csak a lakáson belül az a 10M kábel ne lenne!!!! Köszi a segítséget!! :R :R :)) :C

    Attila

  • junior_boy

    csendes tag

    válasz LordX #653 üzenetére

    A WDS réászéről mondanál valami bővebbet? Elég kezdő vagyok még ebben a WiFi-ben, de egy lényegretörőbb segítséggel azt hiszem elboldogulnék... szóval pontosan arra lennék kiváncsi, hogy hogyan működne így?

    Előre is kössz! :R :R

  • junior_boy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítsetek egy kicsit Nekem! Építettek ki nálam egy, két épület között megvalósuló wireless kapcsolatot. Erre azért volt szükségem, mert ahol lakom a T-Com nem épít ki ADSL-t műszaki okokra hivatkozva. Szerencsére a nagymamánál be lehetett kötni a netet, a két épület között 300M távolság van, így kézenfekvő megoldásnak tűnt a Wi-Fi. Egy adóantenna felkerült a nagyihoz, egy vevő pedig hozzám. Ami fent van a nagyinál a padláson az egy ADSL modem és egy wi-fi router. Az AP az nálam van. Az egyik ablakon siekrült bevezetni a kábelt, ami a vevőantennából jön és belemegy az AP-ba. Itt jön a ''problémám''. A számítógép(asztali) a szobában van, de a vevőantenna(vételi okokból)a konyhaablakhoz került, ahol az antennakábel végén az AP van. No most az AP és a számítógép között van lakáson belül 10 méter, amit kábeles megoldással igen kényelmetelen áthidalni. Szeretném házon belül a netet az AP-tól wireless formában eljuttatni a számítógéphez a szobába. Milyen eszközt kell, hogy vegyek a számítógépbe kerülő wifi kártyán kívül oda az AP mellé? Mégegy AP-t? Esteleg egy WiFi routert? Ebben tanácstalan vagyok. Amúgy a net tökéletesen működik, csak a lakáson belül az a 10M kábel ne lenne!!!! Köszi a segítséget!!

    Attila

  • junior_boy

    csendes tag

    válasz user12 #937 üzenetére

    Az AP-m tud olyat, hogy ''Universal repeater'' mód. Szerinted ez használható?

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák