Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz khorvat #11023 üzenetére

    Elsőre az a véleményem, hogy kültéri netmegosztáshoz nem feltétlenül kellene n-szabvánnyal bohóckodni, mert az tényleg körülményes. Ha a router valóban n-es (MIMO-s, és nem csak egy stream-mel dolgozik, mint némelyik 'pre-n' router), akkor a normális működéséhez két antennára volna szükséged. Amelyiken ennél több van, az kétsávos és / vagy ismeri az antenna-diversity módot. A kültéri megoldásnál a diversity és a két sáv felesleges (kültéri körsugárzóból valszeg. amúgy sem kapsz kétsávost), ill. az n-szabvány sebességének kihasználásához a kliensekhez is hasonlóan kétantennás konfiguráció kellene. Nagyobb távú pont-pont kapcsolathoz léteznek speciális duálfejes antennák (paraboloidok), amelyekkel átvihető a két stream, így n-es wifihez is jók, de azok tényleg nem házi netmegosztásra valók, és erősen irányítottak. Ezért én maradnék a g-nél, ahhoz egyetlen antenna is elegendő. Persze egy 802.11n-es router is működhet g-módban, csak akkor ki kell deríteni, hogy utóbbinál mely antenná(ka)t használja. Ha 'csak' kétantennás, akkor valószínűleg bármelyik aljzatra csatlakozhatsz, mert a g-nél nincs MIMO, de diversity igen, akkor pedig mindegy, hogy a kettő közül melyiket viszed kültérre (a router többi antennáját ilyenkor érdemes leszedni, korrekt módon eljárva esetleg megfelelő impedanciával lezárni).

  • mezis

    nagyúr

    válasz khorvat #28485 üzenetére

    Havonta visszatérő a kérdésed. Röviden: nem fog működni. Részletekért olvasgass visszafelé.

    Nem úszod meg, kell egy újabb WiFi routert venned. Esetleg elég egy AP is, de az drágább szokott lenni...

    mezis

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz khorvat #28490 üzenetére

    Tényleg kétféle módon lehet összekötni kábellel 2 router-t.
    A LAN-LAN összekötés esetén azonos lesz az alhálózat, mindenki lát mindenkit.
    A LAN-WAN összekötés esetén külön alhálózatban lesz a két eszköz és a rájuk csatlakozott kliensek, el lesznek szeparálva egymástól, csak az azonos alhálózatba csatlakozok látják egymást, átjárás megszervezése bonyolult.

    Követendő elv, hogy mindig a legfejlettebb/legújabb router legyen az amelybe a net megy mert így lehet a legjobb eredmény elérni, a legtöbb szolgáltatást kihasználni.

    LAN-LAN összekötés esetén:
    - A második eszközön a LAN IP átállítása az elsőnek a tartományában de ne legyen benne a DHCP által osztottak közt.
    - A másodikon kikapcsolni a DHCP-t
    - SSID-t beállítani ahogy szeretnéd, lehet eltérő is az elsőtől de az azonos sem baj, a csatorna számuk legyen messze egymástól, hogy ne zavarják egymást.

    LAN-WAN összekötés esetén:
    - A második eszközön a LAN IP átállítása, hogy ne ütközzön az elsőével.
    - Az elsőn is be kell állítani a másodikon beállított port forward-ot.
    - SSID-t beállítani ahogy szeretnéd, ebben az esetben ajánlottabb inkább az eltérő, a csatorna számuk legyen messze egymástól, hogy ne zavarják egymást.

    Kb ennyi jutott eszembe a beállításokról. Ha esetleg valami nem lenne tiszta vagy legyen még kérdésed akkor nyugodtan tedd fel, valaki biztosan fog segíteni.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Új hozzászólás Aktív témák