Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzGábor

    csendes tag

    válasz Patice #65520 üzenetére

    Igen, a szolgáltatói eszköz belső IP címe 192.168.1.1 a Mikrotik eszközé 192.168.1.2 (DHCP-vel oszt címet a szolgáltatói eszköz neki) és a Mikrotik eszköz belső címe pedig a 192.168.2.1. és ő is DHCP-vel oszt címeket a gépeknek, két gép futtat torrent klienst, az egyik a 65501, a másik pedig a 65502 TCP és UDP portokon.

    Nem vagyok Speedport guru, de megpróbáltam a port forwardingot beállítani azon is:

    Illetve aktív alapból a tűzfal az eszközön, nem lehet kikapcsolni úgy tudom, tehát beállítottam a tűzfal szabályokat is:
    IPv4:

    IPv6:

    de sajnos nincs változás, nem akar megindulni a feltöltés. Az uTorrent kapcsolat tesztelésekor ezt adja:

  • SzGábor

    csendes tag

    válasz Patice #65520 üzenetére

    Közben még kutakodtam kicsit, és a Microsoft Copilotja megerősített abban, hogyha a szolgáltatói eszközön be van állítva a PPPoE-Passtrough, akkor azon nem kell port forwardingot állítani, elég a saját eszközön ezt megtenni:

    ha a pppoe-passtrough be van állítva a szolgáltatói eszközön, akkor a port továbbítás beállítása nem szükséges ezen az eszközön?

    Igen, ha a PPPoE-Passthrough be van állítva a szolgáltatói eszközön, akkor a port továbbítás beállítása általában nem szükséges ezen az eszközön. A PPPoE-Passthrough beállítása azt jelenti, hogy a szolgáltatói eszköz átengedi a PPPoE forgalmat a mögötte lévő eszközre (például a saját routerére), amely aztán létrehozza a PPPoE kapcsolatot az internetszolgáltatóval. Ez lehetővé teszi, hogy a saját routerén végezze el a hálózati beállításokat, beleértve a port továbbítást is.
    Tehát, ha a PPPoE-Passthrough be van állítva a szolgáltatói eszközön, akkor a port továbbítás beállításait a saját routerén kell elvégeznie.

Új hozzászólás Aktív témák