Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BestofJAVA

    tag

    válasz energomatt #15461 üzenetére

    Remélem, lesz, aki konkrét modellt tud ajánlani.

    Mscz-t nem ismerem, ezért erről nem tudok nyilatkozni.

    Pdf olvasására Windows alatt az ingyenes sumatra PDF alkalmazás a legjobb. Suhintással is könnyedén lapozhatsz oda-vissza, a nagyítási, szín- és egyéb beállításokat megtartja oldalról oldalra. Prezentáció módban elég egy darab érintés, és előrelapoz. Ez a progi önmagában jobb, mint az ezernél is több androidos könyvolvasó app bármelyike. Számtalan appot használok rendszeresen és megelégedéssel, így ezt nyugodtan kijelenthetem. Nem is tudom, van-e nagyobb Windows tablet, mint A4. A Surface Pro a margókat leszámítva hozza az A4 oldal nettó szövegterületét. Nekem elég, számomra ez A4, de neked lehet, hogy nagyobb kell. Ily módon a 12.3" nincs meg 210*297mm. A képernyő gyönyörű, de a betekintési szög esetleg jobb egy androidnál. A surface pro ugyanis tükröződik. A másik a súlya. Engem szintén nem zavar, de azt hiszem, valamennyivel meghaladja a fél kilót. Elbírja egy kottatartó, de nem szeretnéd, hogy ha pl arrébb tolod, összecsukoljon az egész. Régi, 5-6 éves modellek is makulátlanok, 10 órán feletti képernyőidővel. Beállítható úgy, hogy a képernyő sohase kapcsoljon le. 300 euróért is találsz szépet, használatlant (mert billentyűzetzsanér nélkül nem tudta használni a tulajdonosa).

    Viszont az ezernél is több app és az érintéssel történő kezelés miatt az Android sem elvetendő. Repülő üzemmódban kibírhat több órás képernyőidőt. Sajnos a kijelző adott idő elteltével mindenképpen lekapcsol. Azt hiszem, létezik belőle A4-nél nagyobb modell. Lehet, hogy gagyi, de tapasztalatom szerint nincs érdemi különbség a 100 és az 1500 eurós Android modellek között. Ilyen funkcionalitásra meg pláne nem. A használt modellek akkuja sokszor tropa, ezért levehető hátlapú modellek cserélhető akkuval előnyben.

    Ha nem idegenkedsz tőlük, érdemes lehet utánanézned az Android alapú e-ink jegyzetelőknek. Egyszerűen remek látványt nyújtanak. Tényleg papírszerűek. Az Android azért kell, hogy appokat is futtasson (ezért számodra leginkább olyan felelhet meg, amelyen megtalálható a Google Play appletöltő ikonja - a legtöbb modellen azonban nincs fent). Vannak jó nagyok is. Esetleg az jelentheti a szűk keresztmetszetet, ha kézzel nem kezelhető jól, csak elektromos ceruzával. A készülék hetekig működik, de a ceruza sajnos nem, plusz neked nem is megoldás.

    Sajnáljám, ha emiatt lennél kénytelen iPadet venni, ami amúgy nem boldogít, ellenben rohadt drága. Ha modellezték a kotta típusú használatot az Apple gyárban, akkor tökéletes lesz. Ha nem, akkor lehetetlen lesz rábírni.

    [ Szerkesztve ]

  • Victoryus

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz energomatt #15461 üzenetére

    A MuseScore az Windowsos program. Szerintem bármelyik "olcsó" kínai tablet jó lehet, akár használtan is. Nálunk 2db Chuwi Ubook van, egyik az asszonyé. 5 óra kijelzőidőt simán tudja Win10-zel. Szerintem jó gép, teljesen hangtalan, passzív hűtésű. Sajnos most eléggé elszálltak az árak, de anno egy ilyen új ára ~60e volt. 11.6 colos, így kisebb kicsit mint egy A4-es lap. MuseScore-t simán viszi.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

  • Ace Ventura

    addikt

    válasz energomatt #15465 üzenetére

    Tettem fel, de nem műkszik. A win nem talál hang eszközt, és a erintőképernyő se megy.

    Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

  • Upo

    addikt

    válasz energomatt #15514 üzenetére

    Az lényegében egy USB dokkoló. Elvileg annak idején azért (is) találták ki az usb-t, hogy menet közben is lehessen csatlakoztatni/leválasztani.
    Te is mindig kikapcsolod a gépet, amikor egeret/billentyűt/pendrive-ot/külső hdd-t csatlakoztatsz?

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák