Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuszi999

    csendes tag

    válasz nixx-21 #12998 üzenetére

    tudom h kicsit késő, és nem néztem meg kaptál-e már válazt, de nálam is volt ilyen, és sikerült megoldanom...:D

    a windows update egyszercsak lekapcsolt, és nem lehetett sehogysem visszakapcsolni...

    nálam a következő okozta: egy Virtumonde-fetőrzés

    az ilyen spyware cucc, ami sok fájlt megfertőz, indításkor már a memóriába kerül, letiltja a windows update-et és különböző vírusirtónak tűnő cuccokat akar letöltetni...

    sok scanner-rel próbáltam megtalálni és kiírtani, se PANDA, se NORTON, se Vundofix, se symantec, semmi nem segített, csak 1: Bitdefender Online Scanner

    ezzel scanneld be a géped, megtalál mindent

    nálam volt egy dll file, amit nem tudott törölni (ott lesz, hogy delete failed)

    az a dll file indításkor elindul, és már tölti is a vírust a memóriába, és 2 fontos folyamattal védi magát, tehát a Windows-ból semmiképpen nem tudod majd törölni

    én leírtam a nevét, bebootoltam windows CD-ről => javítókonzol megkeresed a dll-t (nálam c:\Windows\System32 - ben volt, és hülye neve volt), és törlöd azonnal...

    del akármi.dll

    ha több ilyen törölhetetlen dll-t is jelzett a scan, mindet töröld

    ezután indítsd a windows-od, és voilá az update menni fog :D

    ja és hagyd végigmenni az online scan-t, mert nagyon sok fertőzött fájl lehet, ls az online scan előtt, és a törlések után is sztem vmilyen antivirussal scan-neld be a RAM-ot, nehogy benne maradjon vhogy

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák