Új hozzászólás Aktív témák

  • TomMusic

    őstag

    Közben lehet nem megoldás a route tábla az alábbi problémára.
    Szóval addott egy szerver 2db LAN interfésszel, legyen LAN1 és LAN2. A LAN1 egy hatalmas routertől kap hálózatot (állandóan ugyanazt az IP-t is). A LAN2 pedig be van állítva fixre, ez egy 3G routerrel van összekötve, ami elvileg bridge módban van a 3G résszel (tehát a 3G router 3G részét bridge-li a LAN-ra). A probléma ott van, hogy ha a windowsban mondjuk meg akarok pingelni egy IP-t a 3G routeren keresztül, akkor az nem megy, mert a windows a LAN1-en "kersné" az az IP-t.
    Csak a példa kedvéért (nem ezek a címek vannak, csak szemléltetésképp)
    LAN1 gateway: 10.112.13.1
    LAN2 gateway: 192.168.1.1
    Keresett IP: 10.101.1.2
    És ezt a keresett IP-t a LAN1 interészen akarja elérni, mert a 3G oldalon van egy 10.101.1.x-es hálózat.
    Ha csak a LAN2 interfész él, akkor simán elérem egyébként ezt az IP-t, szóval tuti a 2db interfész zavar be.

    A route táblába szinte mindenre azt írja hogy "One or more arguments are not corrent" vagy hogy "The parameter is incorrect". Az valahogy máshogy működik, mint amire én gondoltam.
    Kissé járatlan vagyok a hálózatos témában, de ez mindenképpen meg kellene oldani. Próbáltam már a metrikán állítani, illetve a prioritásokon, de semmi se segít. :(

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Új hozzászólás Aktív témák