Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz Azazael #40905 üzenetére

    szvsz fw hiba. jon majd uj a nyaron, a cyan mar fejlesztes alatt van, vagy nemsokara be is fejezik az uj kutyuk miatt.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Clemi

    veterán

    válasz Azazael #40905 üzenetére

    Az akku merülés témához, nekem is az a véleményem, hogy FW hiba lehet (vagy valami szoftver amit még nem javítottak ki), mivel nálam gyakorlatilag ugyanaz a tevékenység van engedélyezve háttérben, mint a 8.0 alatt volt, azzal a külnbséggel, hogy a Battery Saver bejött a listába, és konkrétan 2,5-3x gyorsabb a merülési tempó készenlétben, mint a 8.0 alatt volt. Figyeltem a telefon viselkedését egy pár napig, és olyat is elkövettem, hogy este nagyjából 50% körüli töltöttségnél csináltam egy újraindítást, hogy tuti ne legyen beragadt program, de nem változott az üresjárati merülés. Próbáltam, hogy letiltottam az Insidert, utána a Cortana-t de nem hozott változást. Ezek a programok valószínű olyan keveset fogyasztanak, hogy így nem is mérhető a hatásuk az üresjárati készenléti időre. Ezért gondolom azt, hogy FW hiba lesz a megnövekedett üresjárati áram felhasználás.

    Nálam nagyjából úgy jön ki az üresjárati merülési százalék, hogy az Insider naplózza a töltöttség változást, ami a 8.0 alatt óránként 0,7-1,5 között mozgott, most pedig 20 percenként 1 % de néha van egy szünet, így jön ki a 2,5-3%-os óránkénti merülés.
    Mindez úgy, hogy a háttérben az Insider, a Battery Saver, a Store, Cortana, a Weather Flow ami a Battery Saver szerint a háttérben fogyasztott áramot mostanában, és persze engedélyezve van (volt a 8.0 alatt is) a Glance és a dupla koppos élesztés.
    Ezen kívül persze még engedélyezve van a One Drive, a Calendar, a Chronos, az Endomondo, az FM rádió, a Here programok, a Messenger, a Music, a Runastic, a Skype, a Viber és a Vész, de ezek nincsenek a recent listában, mivel mostanában nem futottak.

    Ettől a gyorsabb merüléstől eltekintve egyébként nekem bejön a 8.1 nincs semmi gubanc, fagyás, akadás, és mivel elég sokat itthon vagyok, a használat közbeni gyorsabb merülésről nincs tapasztalatom.

Új hozzászólás Aktív témák