Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz fuze #953 üzenetére

    Nem tudom, hogy külső kijelzőn való % variálás most milyen hatással van a megjelenítésre,
    de pl. programoknál egyenként kell beállítani kézzel, hogy azt az új, Enhanced High DPI-vel jelenítse meg.
    Amiket próbáltam, elég vegyes a tapasztalat.
    - volt ami teljesen jól jelent meg. (Piriform Speccy). Itt a szövegkaraktereket cserélte le HighDPI típusokra. És mivel szinte minden szöveg, jó lett.
    - volt, aminél rosszabb lett, (Ubisoft Uplay) mert a login ablak tartalmát felnagyította, így kilógott. Utána meg nem cserélte le a betűket.
    - volt, aminél vegyesen működött (Goldwave). Az akítv menüfeliratokat lecserélte a betűket, de a szürke, inaktív gombok betűi maradtak nagyítottak. (használat során adott felirat az aktivitásnak megfelelően változott. Ha aktív lett, a felirat is javult.).

    Először puffogtam magamban, hogy alapból miért nem állították defaultra, és miért kell kézzel állítgatni?! Aztán ahogy elkezdtem próbálgatni a programokat, rájöttem, hogy jobb ez így.
    Ill. a másik: most szembesültem vele, hogy egyre kevesebb nem natív (HDPI szempontból) programom van.

    Origin is frissült pár hónapja, Aida és Total Commander is támogatja már, és egyre több programban támogatják a friss verziók.

    És óriási pluszpont, hogy a Control Panel-beli Administrative Tools programjai (értsd, saját, beépített Win programok) is végre jól jelennek meg. Vicces volt, hogy az még mindig kockás/homályos volt eddig :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák