Új hozzászólás Aktív témák

  • #33253120

    törölt tag

    válasz pzstm #273 üzenetére

    Azóta lenyugodtam.
    :)

    Nincs baj, csak értetlenül álltam azelőtt, hogy anno elkezdtem használni a W10-et, valami 9928-as verzió környékén. Voltak gyermekbetegségek benne amelyek szépen elmúltak.
    Gyakorlatilag minden szép, és minden jó volt, bár build-ről build-re frissítve az eszközkezelőben jobb klikk frissítés azért kellett néhány eszköznek. A touchpad is működött minimális szinten, de a gesture nem ment. Ehhez felraktam az ELAN touchpad kezelő appot az Asus oldaláról. Minden más a rendszerrel szállított driverrel működött, vagy nem működött. Mivel az Asus szerint ez a gép sosem fog W10 támogatást kapni így nem akadtam fel azon, hogy nem megy az usb3-as aljzat, és a memóriakártya olvasó. Ha nagyon olyan, akkor bootolok egy linuxot, és használom onnan.
    Folyamatosan frissítettem, mert szeretem a naprakész rendszert, viszont nemrég csak nem hagyott nyugodni a kisördög, rápróbáltam az usb3 driverre. Sikertelenül. A nem megfelelő driver eltávolítása után nem volt igazi pár dolog. Ami kezdetben ismert, de nem működő eszköz volt, az ismeretlen lett, a win update loopba került amikor fel akarta rakni a szerinte odaillő drivert, meg ilyesmi.
    Jött egy ötlet, hogy úgy is régen telepítettem, rakjuk újra.
    Letöltöttem ugyanazt a buildet amit abban a pillanatban használtam, feltelepítettem, és minden hardverelem megy magától, semmihez nem kell drivert telepíteni. A touchpadhoz gyárilag fent az ELAN, a memóriakártyaolvasó működik, az usb hibátlan....

    Azaz a 9928-ról folyamatosan naprakészre (10565) frissített rendszer nem annyira teljes értékű, mint a friss 10565-ös.

    Azt nem tudom, hogy miért? Az elején elkönyvelte a rendszer, hogy adott hardverhez nincs driver, és a build frissítéseknél onnantól nem is próbálkozott vele?

    Na szóval ég és föld a különbség a 9928-ról frissített 10565. és az újonnan telepített 10565 között.
    És én ezt a különbséget nem értem.

Új hozzászólás Aktív témák