Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Üdv mindenkinek.

    Nemrég lehúzott a gépem egy "$Windows.~BT" nevű könyvtárat, melyben - ahogy sejtem - valószínűleg a Windows 10 telepítője lehet. Azt tudom, hogy csak ma jelent meg és nem mindenki kapja meg egyből, viszont már nagyon szeretném kipróbálni.

    Valahogy nem lehet megoldani, hogy mégis felmenjen? :U :P

    Persze nem akarok kockáztatni, semmi mókolás meg ilyesmi, csak nagyon érdekelne, milyen lett az új rendszer. :DDD Legálisan nem lehet valahogy mégis feltenni? :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Kipróbáltam mindent, amit fentebb javasoltak páran, de nálam továbbra sem indul el:

    Mindegy, nem szenvedek vele, majd ha felmegy magától, akkor fel lesz rakva. Addig jó a Win8.1 is. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Végre sikerült elindítani. :C

    Most már csak minden simán menjen. Ha beszarik a gép, holnapra vehetek ki szabit, hogy helyrehozzam. :P

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #11837 üzenetére

    Eddig tartott az öröm... :U

    Eh, hiába, én valahogy mindig kimaradok mindenből. Mindegy, most már tényleg hagyok a fenébe mindent. Annyit értem el az egésszel, hogy a telepítő fájljai újra ott vannak a WindowsBT mappában, pedig korábban már száz-akárhány megára apadt.

    Majd ha magától felmegy, akkor fent lesz... ezúttal már biztosan. Azért köszi mindenkinek a tippeket, amikkel eddig is eljutottam.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz JamesHun #11862 üzenetére

    Persze, töröltem, mindent úgy csináltam, ahogy írták. El is kezdte leszedni, majd telepítéskor a fenti hibaüzenetet dobta ki. Bár az igaz, hogy még csak egyszer próbáltam. Adok neki még egy esélyt, de ha megint ez lesz, tényleg hagyom a fenébe, majd hétvégén végigzongorázok rajta párszor, most nincs időm ülni felette.

    MOD: Most 10.352 MB-ot szed le, eddig 6 GB volt... :F

    (#11872) gyurkikrisz: Nálam elsőre leszedett 6 GB-ot, majd utána, amikor sikerült elindítanom, lehúzta még egyszer, annak dacára, hogy már ott volt a telepítő. Most meg már 10 GB-ot szed, ezt még megvárom és utána tényleg ennyi. Még jó, hogy DIGI nettel nem kell néznem a gigabájtokat. :P

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Angel2014 #11878 üzenetére

    Csak egy picit... ;] :P :U

    Mindegy, egyet még kivárok, aztán tényleg ennyi mára.

    Most meg 1%-on áll 10 perce... nem lesz ebből ma már semmi. Mondjuk nyolcig van ideje lejönni.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Végre nekem is sikerült feltennem a Windows 10-et. :R A Microsoft saját letöltőprogramjával elsőre lejött és települt, szóval akinek nem menne Update-en keresztül, az bátran próbálja meg azt (Link az összefoglaló hsz-ben).

    Habár, megmondom őszintén, nálam nem volt teljesen zökkenőmentes a feladat. :N Frissítés után ugyan megmaradtak az alkalmazások és a beállítások, ám nem sokkal azt követően, hogy sikerült beaktiválni, fel akartam tenni a nemrég kijött GeForce Windows 10 drivert, ami először nem akart felmenni, mondván, hogy nem kompatibilis a rendszerrel (wtf? :F ). Utána nagy nehezen engedte, viszont újraindítást követően kék halál fogadott, amit már jó ideje nem láttam (A számítógép problémát észlelt, blablabla...). És mókuskerék a végtelenségig. Felajánlotta a helyreállítást, de nem segített.

    Végül meguntam, és "A gép visszaállítása alapállapotba" lehetőség mellett döntöttem, ezúttal a korábbi alkalmazások megtartása nélkül (Az online profilban úgyis rögzítve vannak a beállítások, úgyhogy annyit nem veszítettem vele). Ez már gond nélkül sikerült, már egyből aktiváltként jött fel, tisztán a rendszer. Most már az nVidia Windows 10 drivere is elsőre felment, szóval minden oké vele :K (Legalábbis eddig.)

    Tanulság: Hiába írja ki frissítés előtt, hogy kompatibilisek az eszközillesztők és a programok a Windows 10-el. Mindenképp érdemes tiszta telepítést végezni, máskülönben sok probléma akadhat. Most nekem is meg kell próbálni, hogy a programjaim működnek-e Win10 alatt, de remélem, hogy igen, mert sok eredeti licences appom van, amit szeretnék továbbra is használni.

    MOD: Valaki nem tudja véletlenül, hogy miként lehetne legalább az aktív ablak címmezőjéhez hozzárendelni az alapértelmezett színt? Mert így minden olyan fehér és ez zavar.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz katarn67 #13928 üzenetére

    "A "Minden alkalmazásnál" túl nagyok az ikonok, emiatt sokáig tart legörgetni. A semminél persze jobb."

    Rákattintasz az egyik betű összefoglalóra, és láss csodát, feljön a komplett ABC, ahonnan egy kattintással kiválaszthatod, amit szeretnél:

    Nekem meg épphogy tetszik ez a megoldás, nem kell állandóan előhívnom a kezdőképernyőt, hanem mindent egy helyen megtalálok.

    A többiben nagyjából egyetértünk, a fehér címsorok engem is idegesítenek, legalább az aktív ablak lehetne olyan színű, amit beállítasz. Mondjuk nekem elég az a paletta, ami van, nem hiányolom a teljes RGB színskálát. Ami az Edge-et illeti, azt ugyanaddig használtam én is, mint az Explorert: amíg letöltöttem a Chrome-ot. :) A minimalista design annyira nem zavaró, megszoktam már Win8 alatt, engem a funkcionalitás, sebesség és stabilitás érdekel, abban pedig nagyjából hozza a 8-as szintjét, később pedig javulni is fog.

    Ami viszont nálam nincs jelen, az a lassú boot, start menü is gyorsan nyílik meg, a programok is jól futnak - akad persze pár, ami nem működik, de ez minden új OS esetén így van. Az automata frissítés pedig még nálam nem okozott komolyabb gondot, a Win8 alatt is engedélyezve volt.

    Nagyjából ennyi, bár még csak egy napja használom, de azt kell mondjam, nekem tetszik. Akad pár dolog, ami nem ott van, mint a Win8 esetén - pl. a képernyőkímélőt 10 percig kerestem -, de ha egyszer megvannak, megjegyzi az ember.:)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sound Blaster hangkártyával rendelkezők, figyelem!

    Az alábbi linken elolvashatjátok, hogy melyik hangkártyához mikor érkezik meg a hivatalos Windows 10-es meghajtóprogram:

    Windows® 10 - Software Availability Chart

    Amelyik chip nem szerepel a listán, ahhoz nagy valószínűséggel nem lesz hivatalos meghajtó.

    MOD: Egyelőre ez csak tájékoztató, a dátumok módosulhatnak.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Srácok, kellene egy kis segítség. Feltettem a Steamet és az Origint, mert hát sok játékhoz kell. Működik is rendesen, azzal nincs gond, de a Steam valamiért olyan szar fontot állított be a kezelőfelületre, hogy alig tudom elolvasni (Az Origin ezt nem csinálja). Íme:

    Azért írok a Win10 topikba, mert Win8.1 alatt nem volt ilyen gondja. Ez a hiba egyébként a Microsoft Edge alatt ugyanúgy fennáll, viszont Chrome alatt meg minden szuper.

    Van valakinek ötlete, miként lehetne visszaállítani a megszokott fontot Steam alatt? Már kerestem mindenhol, de nem találok erre lehetőséget, amit sikerült fellelnem, csak az intézőt módosítja, az ablak tartalmát nem.

    Köszi előre is.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Nagytoll #14544 üzenetére

    Nem segített, még homályosabb is lett tőle sajnos. Azért köszi. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #14535 üzenetére

    MEGVAN A PROBLÉMA!

    Azért emeltem ki, mert a Steam topikban kaptam rá megoldást és sokan hasonló cipőben járnak. Akinél előfordul, az próbálja ki a következőket:

    Missing or scrambled text is Steam menus

    Szimplán újra kell telepíteni az eredeti fontokat. :) Így már minden oké. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    A Microsoft küldött egy kis levélkét, melyben közlik, hogy pár hét múlva meg fogják szüntetni a Windows Live Mail támogatását, és váltanunk kell a beépített Posta alkalmazásra. Na most, én bármit is próbáltam, egyszerűen képtelen vagyok beállítani a DIGI-s internetcímemet. Kizárólag az Outlook adataimat fogadja el, a DIGI-nél bármit csinálok, nem fogadja el a jelszavamat és nem tud szinkronizálni.

    Na már most, nekem szinte minden regisztráció - beleértve a Gamepodot is - a DIGI-s internetcímhez van kötve, vagyis minden emailt ide kapok. És eddig semmi gondom nem volt a Windows Live Essentials Live Mail programjával. A MS által küldött emailben egy patch-cset mellékeltek hozzá, ami elméletileg arra lett volna hivatott, hogy a változások után is használhassuk a Live Mailt. De amikor feltettem, totál hazavágta a programot, hibával leállt, így kénytelen voltam törölni.

    Na most, engem amiatt esz az ideg, hogy most én vagyok ilyen béna, hogy nem tudom beállítani a DIGI-s fiókomat a Posta alkalmazással, vagy egy újabb használhatatlan szemetet akar ránk sózni a MS az eddig tökéletesen működő Live Mail helyett...

    Valaki tudna ebben segíteni? Köszi.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #29796 üzenetére

    Na, most mintha valami sikerült volna, vagy 10 percnyi szinkronizáció után egy email megjelent. :DDD Komolyan, ez ennyire gyors??? :F

    Mindegy, hagyom még malmozni egy kicsit. Közben azért visszaraktam a Live Mailt is, patch nélkül, legalább addig lássam a leveleket, amíg a Microsoft kegyesen működni hagyja a programot. :(

    Egyébként ez olyan idegesítő. Miért kell mindent megszüntetni, ami már évek óta tökéletesen működik? :(( Egyetlen hibája szegény Live Mail-nek, hogy nem Windows 10-es a látványvilága, de ettől ellátja a feladatát. Bezzeg ez a posta egy halom szemét, ha nem Outlook vagy Gmail fiókot akarok beállítani, egyből megkergül.

    Márpedig nem szeretném a kismillió regisztrált oldalon megváltoztatni az email-címemet, csak mert a Microsoft át akar állítani a Win10 saját Posta alkalmazására... Pedig valószínűleg előbb-utóbb ez fog történni. :(

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #64791808 #29798 üzenetére

    Köszi, ha nem sikerül vele zöld ágra vergődnöm, akkor kipróbálom. Pontosan vannak megadva az adatok, a Live Mail egyből felismerte. POP3 van beállítva.

    Szerk: Sikerült végre, úgy tűnik. :) Próbaképp kértem egy előjegyzést, amiről rendesen meg is jött az email:

    Így azért már oké, csak az elején annyit bénázott, hogy azt hittem, soha nem fog helyrejönni.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz npeter #30401 üzenetére

    Nálam ugyanez van, tegnapig semmi baja nem volt neki, ma pedig már kétszer is kékhalálozott, pontosan ezzel az üzenettel. Hálás lennék, ha valaki rájönne, mit lehet tenni ellene, mert kezd idegesíteni.

    A GeForce Experience is folyton nyafog, hogy frissítés érhető el, pedig már fent van a legújabb driver. És biztos, hogy nem ez okozza, mert reggel még a réginél is előjött a kékhalál, most pedig az újnál szintén.

    MOD: Esetleg lehet az a baja, hogy a monitorom tönkrement és most TV-re kellett kötni a gépet, majd a HDMI-kimenetre konfigurálni a hangot is, most pedig vissza hangkártyára? Egyszer benyögött valami olyat, hogy összeakadhatnak a dolgok, de ennyire?

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz npeter #30401 üzenetére

    Pár napig nem volt, ma megint előjött ez a kékhalál nálam. Még mindig nem tudni, mi okozza? Valami driver lehet a ludas, de hogy melyik, arról egy szót sem írnak sehol sem. Mostanában egyedül az nVidia GeForce driverek cserélődnek nálam, lehet, hogy azok kevernek be?

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Amióta megvan a Windows 10 (Az elsők között frissítettem legális Win8.1-ről ingyen Win 10 Home-ra), azóta semmi gondom nem volt még a frissítésekkel. Viszont ez az októberi update valamiért nem települt fel, frissítést követően újraindítás után megállt a töltőképernyőn, majd miután 30 perc elteltével sem adott semmiféle életjelet, resetelnem kellett.

    Ezután feljött a korábbi verzió (1803), majd a Windows Update résznél a frissítési előzményekben ez szerepel:

    "Funkciófrissítés a Windows 10 1809 verziójára"

    "A telepítés sikertelen: ‎2018. ‎10. ‎04. – 0xc1900101"

    Rákerestem, a hibakód szerint valamelyik driver nem kompatibilis az új verzióval. Még majd egyszer megpróbálom pendrive-ról tiszta telepítéssel, de azért bosszantó, hogy eddig minden flottul ment, most meg ilyen probléma merült fel.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Egy idegesítő problémával kapcsolatban írok. Eddig semmi komoly - tartós - bajom nem volt a Windows 10-el, megjelenése óta használom, és bár akadtak kisebb problémák, azokra mindig volt valamiféle megoldás. Viszont ami mostanában van, arra nincs semmi, már mindent megpróbáltam, amit írtak a neten, hogy megoldja a gondot, egyik sem vált be.

    Nos, a lényeg: Egy-két hete a gépem szinte napi rendszerességgel kékhalált kap, ami szinte mindig videó-lejátszáskor (MPC-HC), vagy YouTube alatt jön elő. Egy ideig semmi gond nincs, van, hogy órákig elmegy, máskor pedig már pár perc után előjön. Megáll a lejátszás, és az alábbi kékhalál képernyő fogad, úgy 20 másodperc múlva: DPC_WATCHDOG_VIOLATION.

    Rákerestem a neten, ott azt írták, valószínűleg a VGA-driver a ludas. Máshol a SATA-AHCI vezérlőre gyanakodtak. Ezeket már kipróbáltam, frissítettem mindkettőt, de mégsem oldotta meg a problémát. Ezenfelül még azt is észrevettem, hogy a Chrome azóta laggol, de erről nem a net tehet, mert betölteni betölt, csak utána néha (akár 7-8 másodpercig) olyan, mintha lefagyna, semmire sem reagál, majd elindul, mintha mi sem történt volna, de ez elég sok oldal megnyitásakor előjön.

    Hozzáteszem, ezeket a problémákat nemrég kezdtem felfedezni, szóval szerintem az is lehet, hogy valamelyik Windows frissítés okozhatta, amit telepített a gép. Bár eddig is be volt kapcsolva a frissítések telepítése, és gond nem volt, szóval ez sem biztos...

    Valakinek valami ötlet, hogy mit lehetne kezdeni ezzel a hibával? Mert így nekem nem oké, hogy naponta kékhalált kapok egy olyan rendszeren, amivel a megjelenése óta még nagyobb gondom nem volt, most pedig hirtelen megkergül... valaminek történnie kellett, de nem tudok rájönni, mi volt az... Talán újra kellene telepítenem???

    Előre is köszi a választ. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz svgyula #136812 üzenetére

    Szia. Igen, asztali (adatlapomon a konfig), és attól eltekintve, hogy lassan tényleg ráférne egy nagytakarítás, eddig még nem volt gond a hűtéssel, a házam is elég szellős, 50°C fölé még ebben a nagy melegben sem ment soha semmi, egyedül a VGA, de az is csak akkor, ha játszok valamivel huzamosabb ideig.

    Ettől függetlenül kipróbálom, kinyitottam az oldallapot, hátha javul, plusz a VGA hűtését sem engedem leállni, meglátjuk, mi lesz. Sajnos a VGA újrapasztázásához nem értek, úgyhogy ez nem megoldható. Annyit tudok tenni, hogy van elfekvőben egy GT710-em, amit nemrég vettem, hogy legyen valami arra az esetre, ha eladom a VGA-t. Hétvégén megpróbálom kicserélni, és ha azzal jó minden, akkor valóban a GTX1080Ti-vel lesz a gond, ami azért lenne most nagyon nagy gond, mert a jelenlegi VGA-árak mellett új kártyát egyáltalán nem tudok venni.

    Köszönöm mindenkinek a segítséget, majd jelzek, mi történt. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.

    Nemrég feltelepítette a rendszer a "KB5005033 August 2021" nevű frissítést, aminek eredményeképpen pár percen belül "DPC_Watchdog_Violation" kékhalál-képernyőt kaptam, amint elindítottam egy szimpla videó lejátszást MPC-HC alatt. K-Lite Codec Pack-ot használok, ezzel nézem az animéket, legalábbis addig nem volt semmi gond, míg a legújabb frissítést fel nem telepítette a gép.

    Korábban is jártam már így, akkor is videó-lejátszáskor jött elő ez a probléma, ami azért roppant idegesítő számomra, mivel rengeteg anime torrentet futtatok. Ha beüt egy ilyen kékhalál, akkor mindig kiakassza a torrent klienst, így elkezdi őket újra ellenőrizgetni, és bőven akad közöttük 200 GB-nál nagyobb darab (Pl. a Sword Art Online Remux pár GB híján egy TB, és az csak egy torrent a sok közül).

    Eltávolítottam a KB5005033 frissítést, és vele párhuzamosan felfüggesztettem a frissítések telepítését, de ez sajnos csak ideiglenes, mert csak egy hónapig engedte, utána mindenképp felrakja, én meg jó eséllyel megint kékhalált kapok tőle.

    Valakinek ötlet, hogy mitől lehet ez? Mármint az tuti, hogy a frissítés okozza, de konkrétan mi nem tetszik neki? Adatlapomon a gép összetevői, eddig minden frissítés fel van téve (Kivéve persze a KB5005033), és a legfrissebb K-Lite Codec Pack van telepítve a gépre.

    Másnál is előfordul, vagy csak én szívok vele?

    Köszi előre is. :R

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz King Unique #137484 üzenetére

    Már jó régóta használom a K-Lite Codec Pack-ot, és eddig nem volt vele gond, ahogy most sem ő a ludas, hanem ez a KB5005033 nevű valami...

    Mondjuk legközelebb megnézem, törlöm a K-Lite-ot is, ha megint így járok, de most egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy újra feltegyem, csak azért, hogy kipróbálhassam, mit szól hozzá ez a "drágaszág" KB5005033. Majd egy hónap múlva talán, addig jó van így is, most működik. :)

    Az viszont jó hír akkor, miszerint addigra majdcsak csinálnak vele valamit, így mire odajutok, talán már a működő frissítést fogja telepíteni.

    Köszi. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz King Unique #137488 üzenetére

    Nem tudom, nekem eddig ez vált be az animékhez. A formázott feliratokat, amikkel általában nézzük az animéket, nálam ez adja le legjobban. Rengetegen szidják amúgy, nem te vagy az első, de nekem még nem volt vele gondom, pedig már évek óta használom. Például amikor bejött a 10-bites H.264, majd utána a H.265 (HEVC) kódolás, és sok anime így jelent meg, többen panaszkodtak képhibákra. Én is kipróbáltam akkor több lejátszót, de végül maradt a K-Lite, mert annál tapasztaltam a legkevesebb gondot.

    Úgyhogy ennyi. Nekem eddig még nem volt vele gond, és ha ez a ***censored*** frissítés nem cseszte volna el, most sem lenne semmi. De mint írtam is, amint tudom, kipróbálom, amit javasoltál, mert én is kíváncsi vagyok, viszont csak hétvégén, most nincs időm szórakozni vele.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #137496 üzenetére

    Ja, még annyit - nem tudom, olvastad-e a korábbi posztomat -, de abban megemlítettem, hogy ez a kékhalál-dolog nem csak MPC-HC alatt jön (jött) elő, hanem YouTube alatt is, vagyis nem lehet kimondottan a K-Lite Codec Pack hibája. Akkor azt hiszem, hogy próbáltam pár dolgot, hogy ezt megszüntessem, ami egy ideig sikerült is, de utána ismét előjött a hiba. Ekkor untam meg és telepítettem újra az egész Windows-t, és azóta megint nem volt semmi gond, egészen tegnapig.

    Ezt csak azért írom, mert jelenleg mi csak a K-Lite Codec Pack-kal kapcsolatban beszélünk, és való igaz, hogy amíg fent volt a KB5005033 (komoly 20 percig), addig más nem fagyott le vele, viszont szerintem, ha akkor kipróbáltam volna, tuti lefagyott volna a YouTube is.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Beni2360 #137534 üzenetére

    Mondtam én, hogy nem a K-Lite Codec Pack a ludas. Én már évek óta használom, és eddig még nem okozott kékhalált. Meg aztán, nálam YouTube alatt ugyanez volt, vagyis tuti a frissítés a hibás.

    Vagy háklis valamelyik driverre, SATA-AHCI, VGA, stb. Keress rá a neten, erre a Watchdog-akárnire rakás "megoldás/megkerülés" található. Nekem annak idején valamelyik bevált, akkor megjavult, de csak átmenetileg, gondolom, a következő update taccsra tette a fixet. Maradt a reinstall. Most szerencsére el tudtam távolítani, és én is szüneteltettem a frissítést.

    Gondolkodok erősen, hogy ha egy hónap múlva sem fog megjavulni, felrakom a Win 11-et, úgyis át fogok rá állni, legalább kipróbálom.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák