Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Érdekel

    újonc

    válasz dik #125251 üzenetére

    Kedves "dik"!
    Igen, ez valóban nem Win 7 és nem is lesz az, mondhatnám, hogy valami emulátciót, skint tölts le hozzá, de nem javasolnám, nem éri meg, mert csak problémát generál később.
    Nem tudom, fennáll- e még a probléma.
    Igazából egy adott letöltésed lassú, egy adott oldalról, vagy úgy általában?
    Mert ennek több oka is lehet:
    Mondjuk a webserver nem tud olyan gyorsan kiszolgálni, maga a net is belassulhat, illetve az is lehet, hogy éppen az OS a háttérben valamit csiná, ami miatt belassul, pl éppen frissítéseket keres,- tölt le, hogy majd később, akár időzítve is telepítse őket.

    Erre kisseb az esély, de nem kizárt, hogy valóban korlátozva van a net, pontosabban a hálókártya sebessége.
    Az estközkezelőnél, hardvrelemeknél érdemes megnézni, kiválasztani a hálókártyát és ott ki lehet pipálni, hogy mit tudjon, kapacitás, sebesség, típusra vonatkozóan, (ha esetleg lenne több is), beállítási dolgok stb.
    Ha így van: válaszd az 1 GB- os beállítási lehetőséget, ha korlátozva volt, igen, lényegesen gyorsabb lesz és fellélegezhetsz.
    Igazából ezt csak akkor szokták állítani, ha szükség van rá, mondjuk kompatibilitás miatt, bizonyos hálózati adottságok miatt.
    Ha friss telepítés, elképzelhető, hogy defaultból valami nem ideális számodra.
    Esetleg adott helyen a hálókártyára kereshetsz drivert is, azt is 2 klikkből elrendezheted:
    "eszköz rdiverének frissítése és telepítése".
    Egy újraindítás nem árt utána, ha minden rendesen befejeződött.

    Remélem, tudtam segíteni! :D

  • Érdekel

    újonc

    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem, bocsánat, hogy csak belevágok a hírfolyamba!
    Aza problémám, ha kettőskeresztet szeretnék írni/ heshmark.
    sajnos nem tudom megjeleníteni a karaktert, mer amint lenyomom az Alt Gr+ x kombinációt megjelenik egy instant print screen alkalmazás. Mellékelek képet is.
    Meg tudná valaki mondani, mi ez és, hogyan tudom kiiktatni, az éppen futó programok között is néztem, de pont akkor nem tudom megnézni, mer semmi mást nem tudok csinálni csak képernyőképet, vagy kilépni ebből a funkcióból/ programból.
    Biztos, hogy nem telepítettem fel semmit a gépre azóta, pláne, ami ilyet csinálna.
    nem gyakran kell a karakter, de most kéne és elég kínos, mert szükség van rá, és lesz is a továbbiakban.
    Előre is hálásan köszönöm a segítséget! :R

Új hozzászólás Aktív témák