Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott egy BIOS újrarakáson (Alza szerviz, mivel 2 USB portja nem ment) átesett Aorus X570-I lap, Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance LPX RAM, Zotac Dual 3060TI VGA, Ryzen 5600 CPU, 1TD WD Blue SSD (2.5-ös).

    Van, hogy a gép napokig szépen elmegy aztán egyszer csak BSOD > Memory Management, restart után gyakorlatilag konstans. Gép kikapcs, pár nap pihi, utána újra bekapcs és megint megy egy ideig. Ma tudtam huzamosabb ideig nyúzni. Windows-féle memtest 2x lement szépen (korábban a sima Memtest86 azt csinálta, hogy egyszer 10.000 hibánál eldobta magát, aztán többször is lement hiba nélkül), Warzone-al játszottam aztán mikor már csak netezgettem rajta, újra BSOD > Attemted Write To Readonly Memory. Restart után a szokásos Memory Management, utána volt egy System Service Exception is.

    Gondoltam oké, akkor engedjük el ezt a Win-t és rakjuk újra. Pendrive-ról bootoltam legyalultam az SSD-t, aztán a telepítés 2. lépésénél megint BSOD > Memory Management.

    Na és itt untam meg a dolgot. :D Szerintetek RAM vagy lap? RAM-ot elvileg tudok szerezni próbára de mivel a Memtest lefutott rajta nem tudom elképzelni, hogy rossz. Vagy létezik, hogy olyan hibája van amivel 100%-on át tud csúszni a teszten? Nem tudom, de minden ötletnek örülök.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz Geth #152031 üzenetére

    Köszi, azt hiszem az lesz, adok nekik 5-öt legalább, aztán meglátjuk. Nem mozgok otthonosan annyira a Memtest86 beállításai között, kell még valamit állítani az 5 teszten kívül?

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák