Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterka31

    csendes tag

    Sziasztok!

    Frissen telepítettem a Win10-et (a jól belakott Win7-nél az utolsó percekig kitartottam).
    Van pár ssd a gépben, meg egy 3TB-os Toshiba HDD storage drive-nak. A problémám az, hogy míg a Win7 hiba nélkül megoldotta, hogy pl 5 perc vagy 1 perc vagy akármennyi idle után kikapcsolta a HDD-t , a Win10 nem hajlandó, soha. Pedig nem csinál rajta semmit. Erőforrás figyelőben nézem, hogy bármi dolgoztatja-e de nem.

    Amiket próbáltam:
    - Víruskeresőben kivételek közé raktam az egész meghajtót.
    - Indexelést kikapcsoltam rajta
    - Előtöltést, vagyis már SysMain service-t kikapcsoltam
    - Energiasémánál nyilván állígattam a "merevlemez kikapcsolása" opciót minden felé
    - Win10 teljesen friss

    HDD Scan progival el lehet küldeni aludni és úgy is marad akár órákig is, szóval tényleg nem használja semmi, de a Win10 nem hajlandó magától, és kézzel kapcsolgatni eléggé visszalépés.

    Valakinek ötlete mivel próbálkozzak még?

  • Peterka31

    csendes tag

    válasz Cs1csó #107605 üzenetére

    Mindent gyalultam a win7ből, a HDD-n is csak olyan cuccok maradtak amiket másoltam kézzel és telepítve semmi nem volt.

    Készültem erre a problémára, mivel már olvastam hogy régebben volt hasonló gondja a win10-nek és amúgy is szereti dolgoztatni a lemezeket, ezért kb rögtön a legelső windows 10 indulás után beraktam hogy 1 perc után altassa, hogy lássam... Akkor még semmi nem is volt telepítve, meg hát ugye ha hdd scannel egyszer leállítom akkor nem is ébreszti semmi.

    A win10 telepítése alatt, pont ezen okokból be sem volt dugva, hogy a telepítő nehogy pakoljon rá valamit... Lehet pont ezzel szúrtam el?

    Telepítés után dugtam be a hdd-t és idegen lemezként érzékelte elsőre, bármit is jelentsen ez. :D

Új hozzászólás Aktív témák