Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Találkozott már valaki olyannal, hogy platformfrissítést követően a Windows 10 gyakorlatilag akadozott/döcögött? Gondolok itt olyasmire, hogy már a Windows 10 betöltésnél a logó szakadozott, a leírt szöveg akadozott, ahogy az egér mozgatása is és így tovább, de nem omlott össze a rendszer, vagy ilyesmi, csak ennyi.
    Az SSD amin a rendszer van hibátlan, a jelenlegi verzió az 1909 Enterpise, a 2004-esre telepítettem, majd inkább visszaállítottam, azóta megint semmi baja, de most nem tudom, hogy megpróbáljam még egyszer, vagy inkább hagyjam a fenébe és ha frissebb Windows verziót akarok, akkor telepítsem újra pendriveról, mondjuk nem akarom, csak mondom kipróbálom hátha megy gond nélkül a frissebb Windows verzió és a rossz platformfrissítési tapasztalatokhoz jön egy jó is, de ez most sem jött össze. Egyébként a telepítés az májusi, szóval ilyen szempontból eléggé vicces, hogy első platformfrissítésnél elhasalna, de még az a szerencse, hogy vissza tudtam állítani.

  • Alteran-IT

    őstag

    King Unique és Armagedown köszönöm szépen a válaszotokat.
    Igazából annyira nem sürgős nekem a frissítés,sőt így is már egy hónapja halogatom mert nem igazán érdekel, de már értesítésbe is felhozta, mondom hagy frissítsen, de nem gondoltam volna hogy ilyen szar lesz, már ha szabad így fogalmaznom, mondjuk már az is gyanús volt, hogy egy óráig frissít, gondolom valahol már az elején elkezdett akadozni, az a baj csak hogy nem tudom mivel kezdte a frissítést, de mindegy, hagyom akkor a fenébe.

    King Unique:
    Az a baj, hogy infós vagyok és ezáltal a saját rendszergazdám is, a Microsoft inkompetenciájával meg sajnos nem tudok mit kezdeni, ahogy szerintem sok más rendszergazda sem.
    Amúgy pont azért van Enterprise Windows-om, mert az stabilabb általában, meg a frissítésekkel is jobban vigyáznak, illetve többet tesztelik elméletileg mielőtt kiküldik, de úgy látszik mégsem, pedig nem ezer éves hardverem van (4. generációs gép), meg nincs is olyan sok program telepítve a gépre, de mindegy, nem erőltetem akkor, bár valószínűleg itt inkább csak a frissítéssel, illetve annak mechanizmusával van gond, mert telepítettem hasonló gépet 2004-es verzióval, hasonló programokkal, mégsem volt ilyen gond.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz King Unique #123608 üzenetére

    Hát ha azt mondom hogy saját magam infósa vagyok, akkor annyira nem tágan értelmezendő, legalább is nálam a dolog, tehát semmi tákolás nincs, "normális"/kevésbé elavult hardver, MSDN-es Windows telepítő, annyi hogy ebay-es a kulcs, de igazából otthoni felhasználásra annyira nem érdekel a legalitás, lényeg hogy ne kelljen az aktiválással szarakodni se úgy, hogy inaktiválódik, se úgy hogy újratelepítés kapcsán kelljen vacakolni az aktiválással.
    Ami a Windows Update működését illeti, én is le tudom tiltani, sőt ki tudom teljesen szedni, nem muszáj halasztgatni, de direkt azért van Enterprise Windows-om, hogy legyen frissítés, de akkor már módjával, mert vállalati verzió esetén (egyébként a Pro is ide sorolható félig, ugye az köztes megoldás) normálisan tesztelni kellene a frissítéseket és nem csak ész nélkül kiadni és elméletileg tesztelik is, gyakorlatilag viszont ki tudja, de már mindegy is, én is csak azért írtam, mert ilyennel még nem találkoztam Windows-nál, hogy működik ugyan, de akadozik, még a logban sem látok olyan bejegyzést, ami konkrétan erre engedne vonatkoztatni, azonban az gyanús, hogy a visszaállítás után van egy ilyen bejegyzés, hogy:

    "Telepítési hiba: A Windows 0x80242016 hiba miatt nem tudta telepíteni a következő frissítést: Funkciófrissítés a Windows 10 2004 verziójára."

    Ugyanis sikerült, csak szarul, utána meg visszaállítottam, így nem is értem, hacsak nem máshogy kell értelmezni.

    Közben meg volt egy olyan, hogy:
    "Az összeomlási memóriakép inicializációja nem sikerült!"

    Érdekes is, na de mindegy.
    Egyébként meg használhat otthon a user amit akar, már ha tud is ugye, kérdés hogy érdemes-e, persze ez nézőpont kérdése, én a saját nézőpontomat ugye leírtam. Egyébként routerrel is így vagyok, nem az általános SOHO kategóriás routerem, meg AP-m van itthon, hanem komolyabb Mikrotik, de nincs is olyan problémám, mint egy csomó user-nek, hogy eldobálja a netet a router, szakadozik az internet a router miatt, vagy valami miatt nem jó a WiFi, szóval valamit valamiért.

  • Alteran-IT

    őstag

    Valaki nem tudja, hogy az ikonoknak miért nőtt meg így a térigényük, illetve hogy lehetne visszaállítani?

    A szövegméretet növeltem egyedül, mert TV-re van kötve HTPC-ként és nem látni a betűket, de újraindítás után a betűméret visszaugrott (a méretező sáv ugyan ott maradt, de azt visszaállítottam már) az ikonok közötti tér pedig megnőtt, illetve maguknak az ikonoknak lett szélesebb a "tere'.
    Már mindent visszaállítottam, a felbontást is át, majd vissza állítottam, de semmi.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Ga3rieL #123636 üzenetére

    Nem működik sajnos, próbáltam, közben még az intézőt is újraindítottam.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alteran-IT #123638 üzenetére

    Megvan rá a megoldás, registry-ben kellett módosítani 2 értéket, amit a Windows-nak kellene automatikusan visszaállítani, de nem csodálkozom amúgy, mert egy kalap szar az egész 10, 7-ben nem volt ilyen hiba, nem értem ami jó, azt miért kell elbaszni, miért nem lehet átvinni, ha már olyan hülyék, hogy újra nem tudják megoldani.

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Valakinek van tapasztalata eszközkezelővel és hálózati kártya driverrel kapcsolatban?
    Mert eléggé barom lett a Microsoft és a Windows 10 és eleve gyenge funkcionalitású drivereket adnak a régebbi Intel-es hálókártyákhoz, a gond viszont az, hogy mikor eszközkezelőben próbálok egy "régebbi" driver-t ráerőltetni úgy, hogy külön megadom neki az inf fájlt, akkor olyan hálókártya neveket hoz ki, amik sem az inf, sem a driver fájlokban nem szerepel.
    A jelenlegi példa egy Intel 82576, ehhez pedig a e1q62x64.inf fájl kell, amiben szerepel is, erre viszont behoz nekem olyanokat, amik nem is szerepelnek benne, hogy I218, I218-LM, I219 stb....
    Tudom, egy hulladék eleve a rendszer, meg geci a Microsoft, de nincs erre valami megoldás, hogy tudjam melyik kártyát válasszam ki? Mert ez gyakorlatilag rákamuz nekem a listában lévő kártyákra olyan neveket, amik nincsenek is benne.
    Ezt amúgy WS 2016 esetén is megcsinálja, de ott utána az eszközkezelőben ha eltalálom, akkor mégis a megfelelő kártyanevet írja ki, de Windows 10-ben már a "kamu" nevet.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz zolee001 #132133 üzenetére

    Én is ezt kérdezem, de ezek szerint még nincs tapasztalatod hasonlóval, vagyis segíteni sem tudsz.
    Ez egyébként egy saját otthoni gép és szerver (mindkettőben régebbi szerver hálókártya van), nyilván cég esetén, főleg normális cég esetén az ember eleve nem szenvedne régebbi hálókártyákkal, meg régebbi driverekkel sem, bár lehet Windows-al sem, de komoly logikai képesség kellhet ahhoz, hogy ezt véletlenül se találd ki, plusz hülyeséget is mondjál.
    Egyébként ha esetleg mégis tudnál segíteni amit ezek után kétlek, akkor a cél az, hogy ezeken a régebbi kártyákon működjön a WoL, mert Windows 7-el, illetve 8.1-el még működtek, viszont Windows 10 és WS 2016 alatt a Windows-os driverrel nem akarnak működni, régebbi, illetve újabb Intel-es drivereket meg nem akar telepíteni.
    Gondolom így akarnak kibaszni az emberrel (MS és Intel oldalról is), hogy vegyen új kártyát, de én azért valahogy megoldanám, ha meg lehet.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz zolee001 #132138 üzenetére

    Láttam az Intel oldalán a drivereket, de mint ahogy a legelső ezzel kapcsolatos hozzászólásomban is írtam, a hagyományos módszerekkel nem lehet azt telepíteni, a setup-os verzió nem talál adaptert, ami vicces, ha meg manuálisan etetem meg vele azt az inf fájlt, ami az adott adapterhez tartozik, akkor teljesen más kártyákat hoz be a listába, ahonnan ki tudnám választani, melyiket telepítsem, de a listába nem szerepel egy olyan sem, mint ami az inf-ben van, sőt a I218 ami egyáltalán nincs benne, az kb 3x is szerepel benne úgy, hogy utána ott van zárójelbe, hogy (2), (3) stb.
    Ezt máshogy nem tudom elmagyarázni, hogy megértsd mi a problémám.

    A szerver meg nagyon nem azért szerver, hogy állandóan menjen, sosem volt azért és sosem lesz. A szerver maga a hardver és a szoftver szinten is szerver, vagyis kiszolgálói feladatokat lát el, ezt el tudja látni folyamatosan és időszakosan is, az hogy a legtöbb szerver 0-24-ben megy, az nem azt jelenti, hogy a szervereknek folyamatosan menniük kell, sőt ez nettó hülyeség, csupán a világ tagoltsága, a nem egyforma időzónák és hasonlók miatt a szerverek többsége állandóan megy (ami kurva nagy pénzkidobás, környezetszennyezés és így tovább), de vannak olyan vállalatok, ahol simán több szervert, sőt a munkaállomásokat is simán WoL-al kapcsolják be amikor a munka megkezdődik és csoportos paranccsal ki amikor vége van, de ez környezet, vállalat, illetve szerver függő, de a lényeg az hogy hülyeség amit mondtál.
    Ami a stílusomat illeti, azzal minden rendben, csupán az amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten elvet vallom, vagyis azt adom amit kapom. Nem értetted meg rendesen amit mondtam, fingod nem volt a környezetről, amit azért nem mondtam, mert nincs értelme ebből a szempontból, de mégis elég sértő dolgot feltételeztél rólam, egy olyan cégről, amiről szó sem volt, szóval igazából a te stílusod lett minősítve, nem az enyém, így a véleményed számomra nem releváns ezen a téren.
    Na de visszatérve, ennek a házi szervernek elég napi 10-12 órát mennie, addig szolgálná ki a gépeket, meg egyéb okos eszközöket a hálózaton, X időben automatikusan leállna (Minek menjen, ha nem használjuk? Ugye ezt nevezik tudatosságnak, ami nem hogy az országban, sajnos a Földön sem sok van, akkor nem lenne globális felmelegedés, meg egy rakás hülye vezetői pozíciókban, na de mindegy.), az első felhasználó meg aki használná a rajta lévő szolgáltatásokat, az be tudná kapcsolni WoL-al akár telefonról is, na már csak az a bajom, hogy ez pl. a szervernél WS 2016 esetén az integrált adapterekkel nem működik a legújabb Windows-os beépített driverrel, amit a hagyományos módszerekkel lecserélni sem enged, mert nincs újabb, nincs adapter, stb. ha meg az eszközkezelőben manuálisan adom meg neki (Választás a számítógépen található illesztőprogram listából) és ott betallózom neki az inf fájlt, aminek jónak kellene lennie angol fórumok szerint is, akkor bejön minden, csak az a hálókártya nem, ami a listában van, szóval akárhogy is nézem, a hiba nem bennem van, nem egyszer csináltam már ilyet más hardverekkel több Windows-on is, de egyiknél sem fordult olyan elő, hogy nem hozza ki azt drivert listába, ami az inf-be szerepel, mondjuk nem is kellene ilyennel szórakozni, ha ugye az alap "Intel által szállított Windows-os" driverrel működne, mert hogy egyébként BIOS beállításokkal minden rendben van, régebbi operációs rendszeren is működik, sőt ha WS 2016 alá beteszek egy PCIe-os Realtek kártyát és leszedem hozzá a legújabb gyári drivert, azzal is működik, csak az a baj, hogy ha benne van a házban az összes HDD, akkor a hálókártya már pluszba nem fér be (ez egy 1U ház), egyébként nem szarakodnék ezzel, de ezek szerint itt is újat mondtam, mert még nem találkoztatok ilyennel, vagy legalább is zolee001nem.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alteran-IT #132139 üzenetére

    A probléma még vagy egy óra szenvedés után meg lett olva, ahogy az inf-be sorba vannak a hardverek, úgy választottam ki a sorrendnek megfelelő I218-LM-t a 2012R2-es telepítőcsomagból és azzal működik a WoL az 1-es kártyán, amin eredetileg is használtam volna (utána próbáltam ki csak a 2. kártyával, azzal valamiért nem megy, de mindegy is), szóval most már semmi gond.
    A vicces viszont az, hogy automatán egyáltalán nem ette meg a drivert, pedig frissebb, ugyanis a Windows-os (ahol Microsoft a szállító) 12.15.22.6-os verziójú, míg amit telepítettem, az 12.17.8.7-es, szóval a frissebbet nem akarja telepíteni, amivel egyébként normálisan is működik, még mindig érdekes, de mindegy, legalább már működik.

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    A mai napi az történt, hogy a feladatkezelőm egyszerűen megfagyott állapottal működik, vagyis a grafikonok nem mozognak (a százalékos kihasználtságnál az van, hogy felfüggesztve) és a folyamatoknál is csak akkor változnak az érkékek, ha mondjuk bezárok valamit, vagy ilyesmi.
    Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

    Szerk.: Megtaláltam rá a megoldást, a nézet fülön átváltódott (mert hogy én biztos nem váltottam át) felfüggesztettre a frissítés gyakorisága, ha visszarakom szokásosra, akkor jó.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy érintőképernyős DELL laptop egy frissen telepített Windows 10-el.
    A problémám az, hogy miután internetet kapott, valami DELL-es szart biztos leszedett, ugyanis elállítódott az asztal is, rajta az ikonok térközével, a tálcán lévő ikonok térköze is, valamint a fájlkezelőben lévő ikonok térköze is, valaki tudja, hogy hogy lehetne ezeket alapértelmezettre beállítani?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Pyttawrx #150329 üzenetére

    és #150331AlyrArkhon: Nem, sajnos egyik sem. Sajnos nem csak az asztalon ment el, hanem a fájlkezelőben is, ott is bemegyek a C-be és a kb. 5 mappa között félcentis rés van, miközben az ikonok mérete nem változott.
    A driverre térve pedig, a gép drivert nem szedett le, mert azok mind telepítve lettek a netre engedés előtt, utána meg gpedit-ben ki van gyomlálva a driverek frissitése, ami a Windows Update-nál szépen meg is jelenik, mint hogy bizonyos beállításokat a szervezet kezel.
    Viszont a hülye áruház leszedett még egy Wave max pro-t vagy mit, meg frissítette az egyéb DELL-es programokat meg minden mást is és nem tudok rájönni, melyik felelhet a hibáért, már ha valamelyik áruházas program az.
    Egyébként átjelentkeztem az alapértelmezett rendszergazdai fiókba, ott nem volt ilyen, legalább is az elején, tehát valami user specifikus beállítást basszint el valami, elvoltam a fiókban vagy fél órát, újra lett indítva vagy 3x, nem történt semmi, utána ott is hirtelen megváltozott, mondom ilyen nincs, ki is kapcsoltam az áruházat, utána töröltem a másik fiókot és újra létrehoztam, utána jó volt, egyelőre így maradt, a baj csak az, hogy továbbra sem tudom, hogy mi okozza és hogy hogy lehetne visszafordítani, mert ugye ez a fiókújralétrehozós megoldás sem 100%-os, főleg hogy az alap rendszergazdai fiókot is elbaszta .

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Pyttawrx #150341 üzenetére

    Egy kis probléma. Ugye nem saját laptop, telepítésre van nálam, ezért már készen voltam a problémát leszámítva, most újra előszedtem és a Rendszergazda fiókba belépve jelenleg normál állapotban van minden, nem tudom reprodukálni jelenleg.
    Viszont movax jó ötletet adott, ugyanis kipróbáltam a táblagép módot, gyakorlatilag a start menüt leszámítva sikerült reprodukálni a táblagép mód manuális bekapcsolásával a fájlkezelőt, meg félig a tálcát is, ugyanis a nyíl az nem volt ott olyankor, csak a keresősáv húzódott össze egy nagyobb keresés ikonba és a rögzített ikonok is megmaradtak, míg táblagép módban nem, szóval olyan mint ha ötvözte volna a normál és a táblagép módot a kedve szerint, pedig nem volt bekapcsolva, de az első opciónál a bejelentkezésnél a hardvernek megfelelő módban volt, a másiknál meg hogy ne váltson át és azért érdekes, mert néha jóval a bejelentkezés után váltott át ilyen fél módba, na mindegy, az első opciónál is a soha opcióra mentem, talán megoldja a problémát, mindenesetre ilyennel még nem találkoztam, pedig már volt nálam ilyen laptop, nem is egy alkalommal.

    #150343 Sztyepadzso: Dell Latitude 7400 2 in 1. A nagyítás és a nézet módok variállása volt az első, amit próbáltam, azonban nem változott a térköz, csak az ikonméret, a gond meg az volt, hogy a térköz vagy 3-4x akkora lett, mint alap esetben és ez a baloldali sávon is meglátszott, amit nem befolyásol az ikonméret megváltoztatása, szóval lehet ez a hülye táblagép mód volt a hibás, köszönöm az ötletet és a segítséget.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Pyttawrx #150345 üzenetére

    User hibának akkor mondanám,. ha ennél a típusnál előfordult volna már többször és mindig bele esek, de ez az első és akkor is érdekes a hibajelenség reprodukciója. Inkább system/microsoft error, de legalább megint gyarapodott a tapasztalatom, hogy a Windows 10 ilyen hülyeségekre is képes már.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz classic B #150347 üzenetére

    Rossz volt az irány, minek akartál rendszergazdai fiókot ennyire bekorlátozni, miért nem csináltad azt, hogy létrehozol egy külön normál felhasználót a rendszergazdai fiók mellé, annak a bejelentkezési lehetőségét kioffolod, te meg a normál felhasználói fiókban automatikusan mindenhez megadod annak a jelszavát? Mert ugye máshogy nem tudnál telepíteni, max pár programot az Appdata-n belülre, de ha kicsit módosítod az uac-ot, akkor azt sem.
    Saját rendszergazdai fiókon belül nem sok értelme van a saját jogkör korlátozásának oly módon, hogy ugyan annak a fióknak a jelszavával authentikálsz, mint amibe be vagy lépve, gyengébb vírusok ellen elmenne, már ha az a cél, hogy ilyenek magasabb szinten ne tudjanak futtatni dolgokat, de kicsit komplexebb vírusok ellen semmit nem ér, főleg hogy egy rendszergazdai fiókban vissza lehet "görgetni" az ilyen módosításokat, mondjuk ha már valami ilyesmivel találkoznál, akkor bajban lennél, inkább fizess elő egy normálisabb vírusírtóra (pl.: Kaspersky, F-Secure), ha ez lenne a cél, egyébként meg használj egy másik, rendszergazdai fiókot az authentikációra úgy, hogy a tiéd sima felhasználó és akkor nem kell elállítani semmit.
    Egyébként a csoportházirendek és a regisztrációs adatbázis is szerkeszthető "külső" rendszerből megfelelő eszközökkel, ahogy a fiókok jogusoltsága is menedzselhető, akár egy windows telepítőből, akár egy hirens-ből, bár előzőek kapcsán ha sok mindent állítottál el, akkor lehet célszerűbb lett volna egy biztonsági mentést csinálni először és azt visszatölteni, egyszerűbb és gyorsabb.

    #150349 Pyttawrx: Igen. De egyébként annyira nem volt nagy probléma, csak azért észrevehető, plusz pont a netre csatlakozás után jött elő, ami roppant érdekes volt, de tapasztalatnak és tanulságnak mindenféleképpen jó.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz classic B #150351 üzenetére

    Többféleképpen, a legegyszerűbb módja ha csak bejelentkezési képernyőről akarod eltüntetni, akkor rákeresel arra, hogy "hide administrator account login screen", gyakorlatilag egy regisztrációs bejegyzés módosítással egyszerűen megoldható a probléma.
    Ugye ezzel a bejelentkezési képernyőről tűnik el, de ha módosítod a bejelentkezési felületet, akkor el lehet érni a névre történő hivatkozással és a jelszó beírásával, ami szintén orvosolható a fiók részleges tiltásával, mert ugye ha simán letiltod, akkor nem tudsz vele authentikálni sem, azonban szétbontható manuálisan, hogy ne tudj vele belépni, de az authentikáció menjen, szintén regedit kell hozzá, azonban szerintem egyszerűbb, ha csak az első lehetőséget választod.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz flash- #150355 üzenetére

    Akkor teljesen mi ki kell kapcsolnj az alvás helyett és probléma meg van oldva, vagy kikapcsolos az alvás módot meg a monitort is, nem hiszem hogy szimplán a gépnek az a kevés fogyasztása tönkre tenné a büdzsét, de ha igen, teljes kikapcs és probléma megoldva.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz kkdesign #150368 üzenetére

    Elérhető, természetesen attól hogy business edition Pro vagy Enterprise van a gépeden, attól még nem vagy jogosult ezen áruházak elérésére (ugye van a Business és az Education Store), csak ha van hozzá olyan vállalati, vagy oktatási célú Microsoft fiókod, amihez hozzá is van rendelve ez a hozzáférési jogosultság, mert önmagában az egyszerű vállalati fiókokkal sem éred el a store-t, csak ha regisztrálva vannak a fiókok hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák