Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lacces

    őstag

    Sziasztok!

    Nekem egy laptopom van Intel HD videókártyával és AMD Radeon videókártyával. A windows 10-ben van az "Eszközkezelő"-ben látom, hogy a laptop kijelzőjét az Intel HD vga hajtja ki, ez okés, nekem ez angolol így nézz ki: "Location: on Intel HD 4000 Graphics". Na most ha laptopra csatlakoztatok egy modern monitort (max 2 éves), akkor lazán felismeri és megjeleníti a képet.
    Na de nekem van egy 6 éves kedvenc LG monitorom, amit felismer, de képet nem jelenít meg. Nuku kép, de felismeri, az egér is átmegy a monitorra.
    Legújabb driverek vannak fent, sőt még az LG monitor ősrégi driver-t is felraktam, de a képet nem jeleníti meg (sem klónozás, sem kiterjesztés semmi más).

    Utolsó ötletem az, hogy ha az eszközkezelőben képes lennék valahogy a monitor-nak a "Location" értékét befolyásolni az fain lenne, azt akarom elérni, hogy az Intel HD vga helyett az AMD vga kezelje a régi külsőmonitort, nem pedig az Intel HD. Ezt meg lehet valahogy valósítani?

    Válaszokat előre köszönöm. :R

    Érdekesség:
    Feltettem a legújabb AMD szoftvert a crimson-t (nekem catalyst 4ever) a 16.6.1, és ha a Kijelző részre megyek, azt írja, hogy nincs egyetlen egy kijelző sem csatlakoztatva az AMD videokártyához.

    [ Szerkesztve ]

  • Lacces

    őstag

    válasz waslaw #40394 üzenetére

    Kipróbálható ez a verzió. De én attól félek, hogy ha monitor only-ra teszem a beállítást, akkor a laptop kijelző teljesen sötét lesz, és ha a külső monitor is sötét... akkor hogyan állítom vissza eredeti állapotba?

    De egyébként is hogyan lehet előre beállítani, hogy inaktív? A windows képmegjelenítő beállításoknál kellene valahogy?

  • Lacces

    őstag

    Szevasztok!

    Van egy nagyon érdekes és baromira idegesítő hiba, ami tegnap jött elő... (Vírus, anti-spam, trójai stb scan volt). A windows Explorer (nem Internet Explorer), megnyitom, legörgetek, csinálok valami a fájlon, aztán 30 másodperc múlva - hogy nem csinálok semmit - a windows Explorer automatikusan a legtetejére görgeti az ablakot.

    Miért csinálja? Hol tudnám ezt az elmebeteg viselkedését kikapcsolni? :R

  • Lacces

    őstag

    Sziasztok!

    Mennyire életképes ötlet Windows 10-et Pendrive-ra telepíteni és onnan használni vagy külső merevlemezre?
    Kell egy C#/.NET-es fejlesztőkörnyezet Windows 10-el, Visual Studio-val.
    - Virtuális Gépen lassú a Windows 10 sajnos. (saját tapasztalatom)
    - Partíció létrehozása merevlemezen azért necces választás, mert licensz problémák lehetnek Macbook Pro esetén, próbálok jobb alternatívát keresni helyette, de jelenleg ár/teljesítmény tekintetében a többi sima notebook nem jobb, vagy drágább, vagy ugyanazért a pénzért nem éri el a kívánt teljesítményt.

    A válaszokat előre köszönöm. :R

  • Lacces

    őstag

    válasz Воланд #43655 üzenetére

    Asus Zenbook Core i7-es gép, az is kb. 350.000. Acer Nitro sorozat vagy Dell XPS. (Illetve elsősorban Unix alapú rendszer kellene a fejlesztéshez így OSX vagy Linux disztrok - de sosem sikerült Ubuntu kompatiblis laptopot vennem - poén, hogy jelenleg Dell-em van hozzá Ubi 12, de a driverek mégsem jók).

    CPU-ra vagyok érzékeny, érdemes megnézni, hogy a Core i5 5257U vs Core i7 6500U (mac és nem-mac)
    Programód fordításhoz pedig a gyorsabb CPU a lényeg, SSD-vel elhanyagolható a gyorsulás. (Tapasztaltam)
    Asp.net-es projektnél halál a lassú proci, bedolgozáshoz kell.

    Meg 300.000 felett az a plusz 20-30 nem oszt nem szoroz, egy előny van még, hogy tudni fogok programozni iOS-re (megtanulni), hiába az emulátorok sajnos Mac kell.
    (Én így gondokoztam.) :))

    Spityu27 - sajnos csak Win Enterprise, meg ha jól tudom a Host gépnek is Win-nek kell lennie (a honlapon ezt láttam)

    efs - most nem látom, de tudom, hogy OSX csak mac gépre mehet fel - és fordítva, nem tudom, hogy a Bootcamp esetén is minden okés lesz-e?! Egyéni vállalkozásba akarom bevinni a laptopot. Rokon pedig a NAV-nál dolgozik, és van néha átvilágítás családra (nem csak legenda).

    King Unique - ez az. Rufus-t már használtam Ubuntu installer készítéshez, na majd átrágom mégjobban.

    Mindenkinek köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák