Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElBartimaeus

    csendes tag

    Hali!

    Fene tudja, hogy jó topic-e, de remélem kapok választ a kérdésemre. Nem gondoltam volna, hogy elbizonytalanít 2-3 driver program, de mégis megtörtént. Vettem egy asus z 170 pro gaminget, ahhoz kellenének a driverek 64 bites win10-hez, de a honlapon annyira konzekvensen vannak a leírások, elnevezések, hogy ötletem sincs végül melyik kell nekem. A SATA, LAN, VGA, Audio egyértelmű, de az USB-nél pl van egy USB driver, egy USB3.1 driver, meg egy FW upgrade tool. Chipsetnél van egy chipset driver, meg egy 20-szor akkora MEI, illetve egy installitaion utility. Ebből akkor most mi kell nekem?

    (Utility programokkal is van hahsonló gondom, de azt még annyira sem hiszem, hogy ide tartozna.)

    A másik viszont partíciókezeléssel kapcsolatos lenne. Jelenleg van egy HDD-m, két részre osztva manuálisan, meg van még két partíció, amit a win10 megcsinált magának. A gépfejlesztés során vettem új ssd-t is, arra akarom majd újratenni a rendszert. Azt a javaslatot kaptam, hogy a telepítés idejére húzzam le az összes többi tárolót. Ezek után hogyan tudom a jelenelgi 3 rendszerpartíciót összeolvasztani, illetve azt és csak azt formatálni, meg beállítani, hogy ne rendszerpartícióként lássa? Valamint az nem okoz majd gondot, ha feltettem az oprendszert az ssd-re, majd visszatettem a hdd-t, amin van egy rendszer partíció?

    Köszi a segítséget! :R

  • ElBartimaeus

    csendes tag

    Volt már valakinek olyan, hogy gépcsere után (gyakorlatilag minden új) próbálta aktiválni a win 10-t, a varázslatos win10 felhasználó és digitális kulcs összekapcsolás módszerével, aztán csak és kizárólag az alábbi üzenetet kapta: "Nem sikerült aktiválni a Windowst
    Nem tudjuk újraaktiválni a Windowst, mert a kiszolgálóink jelenleg nem érhetőek el. Várjon néhány percet, vagy vegye fel újra Microsoft-fiókját." ?

    Tegnap este óta próbálkozok, de csak ezt kapom. Van erre esetleg valami megoldás?

    Ha a további infót kérem, akkor elmondja ugyanazt, amit eddig megcsináltam.

    [ Szerkesztve ]

  • ElBartimaeus

    csendes tag

    válasz ElBartimaeus #51974 üzenetére

    Ha netán más is ezen gondolkozna: türelmetlen voltam. Addig, amíg jobb alul nem jelzi, hogy nincs aktiválva a windows, addig nem is kell vele foglalkoznod. Ha az megjelenik, akkor viszont már működik a módszer gyorsan, hibátlanul.

Új hozzászólás Aktív témák