Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    W7 update során (tálcára beépülő appról frissítve) képtelen vagyok működésre bírni a dolgot.
    A "Kis türelmet" ablak forog órák hosszat, nem történik semmi.

    A taskmanager nem mutat semmi terhelő folyamatot, ha le akarom állítani a lapost, nem dob fel semmi ablakot, hogy még vannak háttérfolyamatok, biztosan leállítom-e?

    Ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    válasz Tommee #21021 üzenetére

    Egyebek mellett most teszem fel az új .NET keretrendszert, nem vettem észre, hogy vannak W7 frissítések is telepítetlenül. Ez talán megoldja. (Tesóm gépe, a sajátom is ment ez a tálcás dolog, talán itt van a kutya eltemetve.)

    Ha nem, akkor jöhet a pen-es telepítés, köszi a linket

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Kezd kiborítani ez a W10.
    4hetes új laptop, legál 8.1-el, amire belakás nélkül ment fel az offisöl W10.
    Az egyetem benyomtam rajta a repülési üzemmódot, és képtelen vagyok kikapcsolni.
    Számtalan újraindítás, csökkentett mód, hálózati hibaelhárító.. semmi nem segít.
    Most kábelre dugtam és etherneten írok nektek, de mivel nem gigabites port, a wifi még gyorsabb is lenne...

    A másik, hogy minden egyes bekapcsoláskor várnom kell 5-10 percet, hogy igazán észhez térjen a rendszer. A feladatkezelő/erőforrás-figyelő szerint a HDD van 100%ig kihasználva, és mindig valami system process miatt.
    SSD in progress, de addig is van rá valami ötlet?

    bameg, Fn+F1 bill kombináció kikapcsolta a repülési módot, amire sehogy nem voltam képes... Mekkora egy szedett-vedett rendszer még mindig, remélem a nyári update nagyon sok mindent rendbe rak.

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Hogy tudok/ki tudok-e kerülni eszközt elutasítást?
    Van egy szeretett külső vinyóm (még jobban szeretett saját fájlokkal), amit nem lát se a W10, se a W7. Pontosabban nem hitelesített/megfelelő az aláírása.
    Elég extra volt a maga idejében (Toshiba SecuRed, fémházas, ütésálló, vízálló, esésérzékelős, ujjlenyomatolvasós, hardveres (?) titkosítás...), ezért szét se tudom kapni a házat ill. nem is lenne értelme a titkosítás miatt.
    Már túl vagyok a Toshiba fórumok bogarászásán, hátha kapok itt segítséget, hogy lehet a "nem megfelelően aláírt" dolgot működésre bírni.

    W10 alatt "bejutok" a rendszerébe, tudok ujjlenyomatot változtatni, de magukat az adatokat érném el, már nem megy. W7 alatt ennél is rosszabb a helyzet.
    Tartsak fent egy XP-s VM-et csak azért, hogy hozzáférjek? Kidobni sem akarnám, elég rendben van a cucc security oldalról...

    Köszi minden ötletet!

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    válasz King Unique #37959 üzenetére

    Először is válasz #37958 oszi666-nak:
    A word-ben ha lenyomod a görgőt, onnantól van gyors görgetésed le ill. fel is attól függően, a kurzort lefelé vagy felfelé mozdítod el. Minél messzebb vagy ettől a virtuális görgetőtől, annál gyorsabb a görgetés.
    Elvileg excelben is működik.

    Az enyém már bonyolultab szitu.
    Titkosítás nélkül nem lehet használni, minimum jelszó kell, és van master pw arra az esetre, ha egyszerre mind a 10 ujjaddal baj lenne. Sentinel-t még nem eresztettem rá, de ami késik nem múlik.
    Sajnos én is zavarosban halászok vele.
    Van rajta egy un. Nomad Desktop app ha jól emlékszem (évekig nem használtam, most akartam felhősíteni a rajta lévő dolgokat), szerintem ennek az installja nem ment át a rostán (ez intézi a backupot, meg szinkronizál etc...), mivel a hardveres belépés (ujjlenyomat) után jött fel a lejárt aláírás üzenet, addig minden rendben ment.

    Ki fogom próbálni a linkelt módszert, csak az nem kerek még, hogy ha miután felment és visszaállítom az aláírásokat, tudom-e használni tovább a cuccot. Jó lenne ha be lehetne állítani csak ezt engedélyezettnek, mint a tűzfalaknál.

    Ha belefutok valami gubancba, lehet megkereslek. :DDD

    Köszi!

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

  • MittuDomain_

    őstag

    Sziasztok!

    Elolvasva az első hsz-t nem lettem okosabb, az SSD szóra meg milliónyi találatot kaptam.
    Van egy csudajó laptopom - DELL Inspiron 3537, paraméterei az adatlapomon - , amihez gyárilag járt W10 Home.
    Ez ugyebár géphez kötött licence.
    Vettem most egy SSD-t, de hogyan tudom úgy beépíteni ill. migrálni rá a rendszert, hogy a win továbbra is legál legyen? Teljesen átmásolni nem tudom/akarom, mert a vinyó 500as, az SSD 128-as, plusz a licence miatt át sem menne gondolom, mert megváltozik a hw azonosító. (Simán mondhatok hülyeséget, de a lényeget értitek. Nyugodtan javítsatok ki!)

    Köszi előre is! :R :R :R

    Si tacuisses, philosophus mansisses.

Új hozzászólás Aktív témák