Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Studiossrác

    aktív tag

    Sziasztok!

    Miért kapcsolja ki időnként a monitoromat a windows? Azért gondolom, hogy a windows az oka, mert ha a monitort másik gépre dugom, ott sosem áll elő ez a jelenség.

    Megjelenik 1 figyelmeztetés, hogy 5 perc múlva kikapcsol a monitorom. Ha hagyom, akkor 1 percnél is figyelmeztet. Az energiagazdálkodási lehetőségeknél a monitor kikapcsolása sohára van állítva! Ráadásul ezt aktív terhelés mellett is elsüti, szó sincs arról, hogy csak akkor kapcsol ki a monitor, ha éppen nem használom a gépet. Elég zavaró, főleg ha éppen dolgozom. Ráadásul 2-3 óránként megtörténik a dolog, úgyhogy nem is ritka jelenség.

  • Studiossrác

    aktív tag

    Sziasztok!

    Képtelen vagyok a windows 10-et pendriveról telepíteni. Leírom mit csináltam, + képekkel illusztrálom.

    A biosban ezeket a beállításokat használom:



    Itt esetleg nem gond, hogy a bios mode Legacy?

    Ezen a képen látszódik, hogy a bios mode selectet átállítottam uefire. A boot optionből pedig mindent kitöröltem, csak a pendriverot hagytam bent.



    A pendriveot látja is a bios.


    Próbáltam így is, mármint, hogy így elindítom a telepítőt, illetve próbáltam úgy is, hogy a betöltéskor nyomtam az f11-et és a boot optionben beállítottam ugyanezt (tehát, hogy bootoljon pendriveról)

    A hiba jelenség egyébként ugyanaz. Bepootol a telepítő, bejön a kék windows ablak, rá kellene mennem a telepítés gombra, de amint megmozdítom az egeret, lefagy a gép.

    Magát a windowst rufussal írtam ki pendrivera, méghozzá az alábbi beállításokkal:



    Rufussal kapcsolatban több kérdésem lenne. Jó így az uefi beállítás? Plusz fontos, hogy másik gépre szeretném telepíteni a windowst, ezért például nem tudom, hogy a kép tulajdonságai (alapértelmezett windows telepítés), jó-e, vagy esetleg legyen windows to go. Azért maradtam az alapértelmezett windows telepítésnél, mert azt olvastam, hogy uefi telepítéshez fat32 fájlrendszer kell.

    A windows telepítőt innen szedtem le:

    [link] , méghozzá az MS eszköz által töltöttem le az iso filet.

    Hátha számít: az alaplap típusa msi b360 gaming plus.

    Nagyon hálás lennék ha tudnátok segíteni, mert már órák óta kínlódok a dologgal, és egyszerűen képtelen vagyok rájönni a megoldásra.

  • Studiossrác

    aktív tag

    válasz King Unique #120064 üzenetére

    Az a baj, hogy gépet cseréltem és a régi rendszer nem bootol be. Ha bebootolna, gépházból telepíteném újra.

    Viszont a válaszodat olvasva továbbra sem értem, hol hibáztam. Tudnál esetleg egy kicsit részletesebben segíteni? Úgy gondolom, hogy a képek alapján 1 hozzáértő könnyen megoldja a problémámat.

    Tehát: rufussal gpt-uefi beállításokat használtam. Fat32 formátummal. Biosban beállítottam bios modeon belül az uefi-t, majd a bootnál uefi módban bootoltattam a pendriveról.

    Örülnék ha tudna valaki segíteni, mivel nem ártana hétvégén dolgoznom a gépen, viszont képtelen vagyok windowst varázsolni a gépre.

    Szerk: most látom, hogy szerkesztettél. Tehát: usb-s egeret használnék, amit igen, próbáltam másik usb portban. (Ahogy a telepítő pendriveot is).

    Egyéb beállításokkal nem foglalkoztam, tehát legacy usb supportra rá sem néztem, EHCI / XHCI Hand-off-ra sem. Ezekkel mit csináljak? Egyéb usb-s adattároló nincs a gépre dugva. Másik pendrive nincsen kéznél, azzal megnézem holnap.

    Egyébként nem ragaszkodom ehhez az uefihez, egyáltalán van ennek haszna? Mert ha fel tudnám dobni a régi módon a windowst, amikor csak simán az MS programjával kiírattam pendrivera a telepítőt, nekem az is nagyon jó lenne. Kivéve ha ez az uefi telepítés annyira hasznos, hogy megéri nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • Studiossrác

    aktív tag

    válasz Studiossrác #120065 üzenetére

    Közben ezeket találtam:

    - Usb contorrel: enabled
    - XHCI Hand-off: enabled
    - Legacy usb support: enabled

  • Studiossrác

    aktív tag

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen, hogy próbáltok segíteni. Rengeteget próbálkoztam, sajnos nem sikerült továbbra sem feltelepíteni a Windowst.

    Igen, új a hardver. Proci nem az, alaplap + memória igen. Azért gondolom, hogy én rontok el valamit, mert innen az apróról vettem a gépet 1 fórumtársunktól, aki ugyanilyen konfigot adott el másnak is. Az illető aki megvette, ugyanebbe a problémába nézett bele mint én. Ez az egyik ok. A másik ok az, hogy tegnap feltelepítettem a pendriveomra 1 live Linuxot, ami hibátlanul bebootolt.

    Amikor először próbáltam felrakni a Windowst, akkor Doky586 által leírtak szerint próbálkoztam. És simán lefagyott a gép. Volt amikor eljutottam a kulcs nélkül szeretném telepíteni menüpontig, de legkésőbb ott lefagyott a telepítő. A legtöbbször ettől függetlenül akkor fagyott le, amikor megmozdítottam az egeret (szóval kapásból amikor bejön a kék képernyő és leokéznám az első menüpontot). Most azt csináltam, hogy a biost visszaállítottam a gyári állapotba, és mindent Doky586 által bemutatottak szerint csináltam, viszont egyből lefagyott a telepítő.

    Amivel még próbálkoztam este: usb-s dvd olvasóról való telepítés. Régebbi gépemen szándékosan kipróbáltam, gond nélkül települt róla... Ezen a konfigon, az sem működik.

    Bármit csinálok lefagy a telepítő. Mint írtam szinte mindig kapásból az elején (amikor bejön a kék képernyő), néha viszont eljutok a kulcs nélkül szeretném telepíteni menüpontig. Onnantól se kép, se hang. Megáll az egér, és kész.

    Nincs valami ötletetek? Én is erősen gondolkozom a hardver problémán, viszont ezzel az a bajom, hogy egyrészt más is ugyanezzel a problémával szembesült és neki sikerült megoldania, másrészt pedig a Linux live hibátlanul működik a gépen.

    Usb3 kérdése merült fel. Anélkül is próbáltam, sőt az alaplapi usb használtalával is. Előlapit is próbáltam. Mindig ugyanez a fagyás, bármit is csinálok.

    Hétfőn igyekszem felvenni a másik sráccal a kapcsolatot (ha addig nem oldódik meg), viszont hétvégén nem szeretném ismeretlenül zavarni, ezért ha bárkinek bármi ötlete van, kérlek írjátok le. Egyszerűen tanácstalan vagyok.

  • Studiossrác

    aktív tag

    Kicsúsztam a szerkesztésből, sorry.

    Ami elsőre feltűnt, az az, hogy amikor elkezdi betölteni a Windows telepítőt, csíkozódik a kép.


    Ez normális? Kapásból még az első telepítésnél nagyon nem tetszett ez, de mivel mondta az eladó, hogy más is belefutott ebbe a problémába + mert ezek után kivétel nélkül bejön a kék képernyő, azaz tovább lép a gép, ezért nem foglalkoztam eddig ezzel.

    Most viszont eszembe jutott, hogy fontos rész lehet ez is. Ez másnál is ilyen?

  • Studiossrác

    aktív tag

    válasz Studiossrác #120087 üzenetére

    Nemsokára hívom az eladót.

    Erre viszont tudna valaki válaszolni? Ez normális jelenség?

  • Studiossrác

    aktív tag

    válasz Pyttawrx #120091 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen a segítségedet. Pont most sikerült megoldanom a telepítést. Biost kellett frissítenem. Utána megszűnt ez a jelenség is, és a Windows is települt. Csoda :)

  • Studiossrác

    aktív tag

    válasz King Unique #120095 üzenetére

    Uefi szerinti lett a telepítés.

    Azért nem túl bonyolult dolog ez, utólag elsőre is jól csináltam. Nah, de mindegy.

    Köszönöm szépen a segítségedet. Az az igazság, hogy sok információt tettél be, persze érthető okokból, én sem írnám le kismillió embernek ugyanazt a helyedben.Viszont annyira le voltam/vagyok maradva ezen a téren, hogy elsőre sok volt az információ. Plusz ugye elindultam az uefi/bios telepítés felé, ezért fel sem tűnt a bios frissítés lehetősége. Pedig elsőre pont arra gondoltam én is, hogy talán azzal kellene kezdenem. Sokat próbálkoztam a leírásaid alapján is, googleztam is rengeteget, igaz eredményre nem igazán vezetett. Ha most olvasom el a linkeket amiket küldtél, már nagyon is érthető számomra is. Úgyhogy ha más nem, erre jó volt a dolog :) . Még egyszer köszönöm szépen a segítségedet :C .

Új hozzászólás Aktív témák