Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz Xelo #30499 üzenetére

    Ezt én is a napokban vettem észre, tudtommal nem állítottam semmit.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Xelo #30499 üzenetére

    Ez két dolog miatt van.
    Az egyik, hogy a Win10 (szerintem is hülyeség), az eltávolítható meghajtókat nem csak a sajátgépen belül, de még azon kívül is mutatja.
    A másik, hogy szerintem neked az alaplapon a Sata csatlakozók eltávolíthatóra vannak állítva.
    Ha a BIOS-ben ez átállítható, akkor kapcsold ki. Felesleges.
    Ha nem állítható, akkor arra is van registry reszelés, hogy a Windows a SATA-t ne tekintse eltávolíthatónak. Win7-hez volt meg korábban, és most nem találom, de 10-hez is meg kell lennie.
    Végül pedig, mivel én sem szerettem meg azt, hogy az USB-t külön is mutatja, nem csak a gépen belül, ezért kerestem hozzá registry reszelést.
    [link]

    u.i.: Tökjóezawin10, hogy a win7 utáni újdonságok annyira "hasznosak", hogy shellscriptek és registryreszelések tömkelegét veti be az ember, hogy megszabaduljon tőlük. :)
    Igazából nem bántam meg, hogy átálltam 7-ről 10-re, mert saccperkábé működik úgy, ahogy a 7-es. Néhány apró hülyeségtől eltekintve. Szépmagyar szóval fogalmazva az UI nem olyan fluid, mint volt,és ez csak egy kicsit zavaró, de ha egy nap százszor fut bele az ember az apró kényelmetlenségekbe, akkor már frusztráló tud lenni.
    Egy ilyen a Win+P. Hetesen azonnal váltott, és eltűnt a váltóképernő. Itt, most lassabban jön fel a váltást végző ablak, nem tudom miért, de ha ugyanolyan tempóban nyomom a win+p p gombokat, akkor nem vált, mert még nem töltődött be. És nem tűnik el az ablak. Miértnem? Kinek van még arra szüksége a váltás után?
    A startmenü is sokkal butább, mint volt, az UWP appokra semmi szükség, de mivel oda kell ikonokat rakni, htá nagyduzzogva használgatja az ember. De, hogy én állandóan rendezgessem, na azt már nem.
    Kikapcsolást sem értem, hogy mi történt vele. Ha egyszer bealtatom a gépet, akkor többet a powergombbal nem tudom kikapcsolni, csak a startmenü leállítással. Nem tudom, mit optimalzáltak bele, hogy ilyen, de valamit nem sikerült.
    Mondjuk az Alt+Tab jobb lett.

Új hozzászólás Aktív témák