Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz King Unique #76179 üzenetére

    Akkor a linkedből kitűnően sikerült újból feltalálnom a kereket. Bár az én megoldásom egyszerűbb volt, mivel nem VirtualBoxszal vagy VMware-rel csináltam. Feleslegesnek tartom ezeket, ha egyszer ott van a kernelben a beépített hardveres KVM virtualizáció, csak egy kisebb QEMU csomagot kell felrakni hozzá, ami meg ott a tárolókban. Cserébe alapból fapadosabb, mert nekem kell parancssorban, kapcsolókból beüzemelnem a virtuális gépet, de vannak hozzá GUI-s frontendek is. A VirtalBox amúgy is egy bughalmaz, a Vmware Player meg jóféle progi, de pain in the ass, ahogy minden kernelfrissítéskor új kernelmodult forgat és telepít, ami félre tud menni néha.

    Amint már írtam, Rufuszban megpróbáltam ezt a Ctrl+F kombót, meg ennek az opcióknál kivezetett beállítását is (Detect USB Hard Disks), mindkettő ugyanazt a funkciót kapcsolja ki-be. Valamiért nem akarta a tutit, sehogy nem akarta látni az USB-s lemezt, de szerintem is a virtualizáció hibája volt, azért nem tudta telepíteni a Win10 a drivereket sem hozzá. Egyébként ez a módszer, amivel telepítettem, jobb is, meg rosszabb is, mint a Win To Go. Annyiból jobb, hogy korlátozásmentes Win10-et kaptam vele, ami normál telepítés, nincsenek megkötései. Ez nekem jobb is, mivel régebbi játékokhoz tartom, amik Linuxon Wine alatt nem vagy rosszul futnak. A Win To Go előnye viszont, hogy azt simán átdugod egy teljesen másik hardverkiépítésű gépbe, és ott is mennie kell, ez az én telepítésemről nem mondható el, az vagy fut, vagy nem, teljesen lutri, de úgyis csak egy gépen használom, ezen meg megy.

    Nem akartam a beépített SSD-n lévő partíciókat szétqrni dual boottal, meg partícióátméretezéssel, volt itthon elfekvőbe egy használt 64 gigás SATA2 SSD, amit pendrive-ként való használatra vettem nagyon olcsón, legfőképp OS-ek gyors telepítésére használtam eddig, nagyon meggyorsította a telepítést, hogy az OS telepítő kiírása is ment mint a villám USB3-SATA2 sebességgel, a telepítő is pillanatok alatt bootol be SATA2-es sebességgel, meg SATA2-es SSD-ről SATA3-as belső SSD-re a telepítés is marha gyors, tényleg nincs néhány perc, mindegy milyen OS. Viszont ritkán volt rá szükség, úgy voltam vele, hogy most hasznosítom ezt a meghajtót kicsit gyakoribb felhasználási célt találva neki. Úgyis van legális Win10 Pro OEM licencem a géphez, jött a refurbished lapossal, legalább használom is, nem potyára fizettem érte, mert bár nem szerepel külön tételként a számlán, de az árban belefoglalva ezt is kifizettetik az emberrel.

Új hozzászólás Aktív témák