Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • movax

    őstag

    válasz Geth #65714 üzenetére

    Soha nem használt appok - hát, nálam kb. a számológépen kívül az összes megy a levesbe a store-ral együtt (már nem emlékszem, hogy a a store-t a ccleaner-rel vagy powershell-ből szedtem le). Igen, a böngészőben is hozzáférsz a sütikhez, persze, az is megoldás. Disk cleanup tulajdonképpen fölösleges, amikor több terás hdd-k és ssd-k vannak a gépeinkben.

    Amit mondani akartam, az az, hogy most, 2017-ben sem tartunk ott a számítógépekkel és az oprendszerekkel, hogy bárki teljesen szűz aggyal leül egy gép elé, használja és stabilan használja. Na jó, van pár linux-disztró, amit így lehet használni :D de sajnos a win10 nem az. (nemrég szedtem le egy másfél éves 8.1-es windows-t egy gyengébbecske laptopról, mivel a használhatatlanságig lassult a gép, viszont a legfrissebb Linux Minttel szárnyal)

    Ma is, akárcsak hajdanán, a dos-os, win95-ös időkben, kell egyfajta előképzettség egy oprendszer biztonságos és stabil működtetéséhez. Ez van, tetszik, nem tetszik. Kicsit érteni kell hozzá és ha az ember nem szerzi meg ezt a tudást, akkor bizony szív előbb-utóbb. Ilyen például annak ismerete, hogy a ccleaner-hez hasonló szoftverektől mit vár és mit kap az ember - ha ez a kettő közelít egymáshoz, akkor nincs baj. A win10 szerintem a legstabilabb windows evör, nekem egyetlen percig sem volt bajom vele, pedig még csak nem is tiszta telepítés, egy win7-re ment fel upgrade-ként, és kicsit megdöbbent, hogy mennyi ember szív vele, jelentős mértékben azért, mert nem tudja kezelni. Mert erről van szó, nagyobb mértékben, mint arról, hogy szar a rendszer stb.

Új hozzászólás Aktív témák