Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58000384

    törölt tag

    válasz King Unique #26385 üzenetére

    Nekem például alapból blokkolja egy bővítményem a követős sütiket (a Statcounter-rel együtt), szóval benne sem vagyok a Netmarketshare adataiban. Ellenben a Microsoft pontosan látja, hogy hány egyedi aktiválás történt, de hát ugye alapból feltételezzük, hogy hazudnak.

    "Bár, aki nincs teljesen tisztában a dolgokkal, lehet rányom egy ok-t, aztán utána meg csodálkozik majd."
    Az így járt. Ha tud olvasni, akkor meg gyakorolja.

    Az a cél, hogy minél több gépen fusson ugyanaz a rendszer. El lehet kerülni, le lehet törölni, vissza lehet lépni, szóval felesleges műbalhé az egész. Majd jövő augusztusban meg megy a sírás, hogy "jajj, már 27 ezer forint a sima Home is, rablás, szemetek".
    A 7 is kapja a frissítéseket 2020-ig, aki azon akar maradni, az marad.
    A 8-nál is voltak idegesítő bugok, például mikor a csempék nem jól jelentek meg, nem frissültek vagy nem lehetett törölni némelyiket. Driver gondok is voltak. A 7 sem volt tökéletes, akkor ment igazán a "jó öreg XP" szöveg. De hát az idő elfeledtet mindent.

    Még egyszer: Senkinek sem fog akarata ellenére a 10 települni, amennyiben rendelkezik alapszintű szövegértési képességgel.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz King Unique #26385 üzenetére

    Felskálázástól ne is várj megváltást. Meg úgy szerintem semmiben sem. A win10 viszi tovább a win8 vonalat, és amit a win8 megjelenése óta a win10 eddig nem tudott megoldani, azt a frissites utam se fogja. Szerintem.
    A driveres dolog tényleg szopás. Képzelj el egy olyan felhasználót, akinek a laptopján van peldaul van valami usb-s hardveres banki bejelentkezős ketyere, és csak azzal tud bankolni. Fődhözfogjab....ni a lapost, ha egyszercsak megjelenik a win10, és nincs wifi, nem megy a banki beolvasó, nem tudja használni a szkennert, a nyomtatót, mert a win frissült tizesre, de driver nincs hozzájuk.
    Annakidején a win7 update advisor tételesen felsorolta az összes progit, és drivert, és melléírta, hogy fog-e működni, vagy sem. De egy egyszer usert, aki nem tud róla, hogy melyik héten melyik 5 windows frissites kell uninstallni és elrejteni, hogy ne települjön a tizes, meg azt se tudja, hogy mi az, attól nem várható el, hogy előre felkészüljön mindenre.Mi, itt a ph-n a win10-el talán kicsit ovatzosabbak vagyunk, de elég csak egy firefox frisitésre gondolni, azt se olvassuk el bitről betűre, hogy mi van benne, nem telepitünk hozzá tesztkörnyezetet vortuálgépre kipróbálni, csak felfrissitjük, aztán siránkozunk, ha nem megy a jol megszokott régi kiegészitőnk

    A posta meg nálam is szar. Vagy megy, vagy nem. Inkabb az utobbi. Ez is egy olyan dolog, ami a win8 ota meglévő dolog (mármint a metro, vagy modern, vagy universal posta app), de lassan 3 éve nem bírták működőképesre megcsinálni. Mi wan az appok fejlesztőkörnyezetében, hoigy maga a microsoft sem képes normális alkalmazást írni rá? Az egyetlen, ami tetszik, az az időjárás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák