Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz hunluki #18078 üzenetére

    Eddig én se használtam ilyet, de most, hogy pár klikkel egy teljesen funkcionális rendszermentést lehet készíteni, rögtön csináltam is egyet a nejem gépéről. Egy teljesen tiszta telepítés az összes beállítással bő fél nap, ezt család mellett már eléggé luxus.

    Igazából kéne egy script, amivel az összes beállítás az asztaltémától kezdve a group policy és a registry-módosításokkal bezárólag menthető lenne és csak alá kéne pakolni egy friss ISO-t.

    #18080 "Ha nem tudná aktiválni a rendszert, akkor egy partíciómentés semmit sem ért volna." - hm, nem lehet kulcsot cserélni visszaállításkor?

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • #58000384

    törölt tag

    válasz hunluki #18078 üzenetére

    Igen, a gond csak ott van, hogy a 10 még a drivereket is állandóan frissíti, így egy visszaállított kép után kezdődne ugyanaz a folyamat. Ráadásul ha valaki szereti a telepített programokat is frissen tartani, akkor lehet azokat is frissíteni (esetenként előbb törölni őket, majd kézzel telepíteni). Aztán ott vannak a különféle egyedi megoldások, szerkesztett fájlok, amik esetleg már szükségtelenek, vagy idővel valaminek keresztbe tesznek, azokkal is lehet molyolni. Arról ne is beszéljünk, hogy mi van, ha valakinek 3-400 giga a rendszerpartíciója, mert használja a felhasználói mappákat, meg oda telepíti a programjait, és nem szortírozgat mindig.

    szundybence: Nem túl bonyolult, hanem nem akarja használni. Én sem használom. Ne kezdj el megint személyeskedni.

    <Adamsky>: A címsor mérete ugyanakkora, mint 8.1-en, csak az ablakkezelő gombok mérete lett nagyobb. A betűk méretét a képernyő beállításainál tudod állítani, de szebb nem lesz tőle, ha csökkented.

    csabi0805: Nem jól szinkronizál. Törlődik ilyenkor a webes felületen is?

    t72killer: A telepítőknek sokszor van -silent módja is, azt tudod automatikusan telepíteni a háttérben, registry-módosításokhoz .reg fájlok futtatása kell, group policy is módosítható szerintem parancssorból, ezeket elég egy .bat fájlba írni, és azt lefuttatni. Témát meg szinkronizál a fiókról.

    [ Szerkesztve ]

  • bandras0226

    aktív tag

    válasz hunluki #18078 üzenetére

    Nem feltétlenül kell tökörésznie. 20-30 perc alatt megvan a nullárol egy telepítés. Ebben benne van a beállítások, frissítés, progik stb. USB3-rol a Windows 4-5 perc alatt fent van. A többi meg már egyéni hogy ki mennyit akar még ,,tökörészni".

    Ettől függetlenül egyszerűbb egy előre beállított, lementett rendszert visszarakni.

    Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

Új hozzászólás Aktív témák