Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz King Unique #137222 üzenetére

    + Ha már valaki annyira pendrive-ra akarja elkészíteni a mentést, akkor ha GUI-n nem is, de CMD-ben a wbadmin módszerrel működhet, a példában is pendrive a célmeghajtó. :))

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz King Unique #137222 üzenetére

    Milyen WinRE?
    Bizonyára érthető voltam, persze hasogathatjuk a hangya farkán a szőrt...
    System Image Recovery becses nevén a WinRE környezetben, advanced startup után vagy telepítő lemez boot-olása után indítható. :U

    nem előre, fixen létrehozni a célmeghajtón a partíciókat és társai
    E felett lehet elsiklottam. De ennek így semmi értelme. Mondom még egyszer: egy partíciót KLÓNOZTAM, majd a klónról csináltam egy lemezképet. Ezt a lemezképet szerettem volna visszarakni. Javíts ki ha tévedek, de nekem az az elképzelésem (ami akár hibás is lehet, a tévedés jogát fenntartom), hogy két partíció, ami klónjai egymásnak, bájtra azonosan meg kéne egyezzen tulajdonságaiban, ideértve a partíciós táblától kezdve az MSR területen át mindent ami a lemezen fizikailag területet foglal. Én úgy gondolom annak a lemezképnek nem csak arra a partícióra illene visszamennie szó nélkül, amiről készült, hanem a klónjára IS. :U
    Az hogy ez a partíció az egyik meghajtó egészét kitölti míg a másikon meg nem, az szerintem nem jelent semmit. Nyilván, amikor a klón készült, akkor elfért a kisebb SSD-n. Ergó a lemezképnek is el KELL férnie. Pont.
    Macrium nem hisztizik ilyen hülyeségek miatt. Mert nem 20 éve elavult módszert használ (anno a floppy-s Norton Ghost intelligensebb volt ennél).

    Amúgy ha jól emlékszem volt róla szó, hogy a célmeghajtón töröltem mindent, partíciós táblát is beleértve és úgy is hibát dobott.

    cserélhető lemezeket (memóriakártya, pendrive) nem támogat amire már a mentésnél felhívja a figyelmet
    Megértettem. Utólagos engedelmeddel kifejeztem nem tetszésemet a dologgal kapcsolatban.
    Egy pont a Macrium javára. :P

    Valamint így utólag jöttem csak rá, hogy nekem ez a Win7 lemezkép készítés amúgy is egy mellélövés volt, hogy külső SSD-ként a "tartalék" meghajtómra tettem. Mennyi fejfájástól kímélt volna meg, ha klónoztam volna rá a rendszert és akkor csak kicserélem rá a hibás meghajtót és ott folytatom a munkát, ahol félbeszakadt.
    Jah, bizonyára a lemezkép készítésnek nem ez a legjobb módja, azt aláírom. Viszont akkor jó ötletnek tűnt offline backup készítésre. Nem teszteltem, hogy miből is áll a visszaállítás, hanem csak bíztam benne, hogy jóvanazúgy. Nem volt jó. Külön öröm volt átmásolni a lemezképet, hogy leürítsem a meghajtót. Gondoltam erre a célra jó lesz bármi, ami a kezem ügyében van. Tévedtem. Szóval kissé nevetségesnek tartom, hogy cserélhető adathordozóról nem - amit ugyanúgy be lehet tallózni egyébként -, de ha CMD-ben felmásoltam HDD-re, akkor már igen.

    E tekintetben és mivel a kolléga feljebb ugyanilyen felhasználást kérdezett, szvsz a Windows lemezkép készítés alkalmatlan arra, hogy egy meghibásodott meghajtóról másikra költözzön az ember, ha az nem szükségszerűen nagyobb kapacitású. Legalábbis nekem egy az egyben vmiért nem volt hajlandó visszatenni azt a három rendszer partíciót oda, ahonnét mintázva lettek eredetileg. Egy esetből egyszer. Ez lehet nem reprezentatív értékű minta, de nekem ez fájt annyira, hogy innentől ha vki megkérdezi, akkor nem fogom ajánlani.
    Ez van.
    Macrium FTW.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák