Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krystal_s

    addikt

    válasz King Unique #133552 üzenetére

    Én csak az aktiváláshoz akartam hozzáadni egy MS fiókot és ott hozzáadni a gépet, mert azt olvastam, ha később gond lenne új Windows aktiválásnál, akkor az MS fiókon belül lehet jelezni hardverváltozásra hivatkozva. Szóval csak megakartam nézni ez hogyan működik.

    A Wines belépést, ami alapon nálam Felhasználónév és jelszó, eszem ágában sem volt megváltoztatni, de ezt nem jelezte, hogy arra is hatással lesz.
    Email megerősítéshez küldött kódot, de személyazonosságot Winen belül nem kért. Láttam, hogy hozzáadta a Fiókomhoz az MS fiókot is és az Aktiválás részen már nem csak azt írta, hogy digitális licenccel aktiválták a Wint, hanem kibővítette az MS fiókkal is. MS fiókba belépve is jelezte, hogy az eszközöknél hozzáadta a gépet...
    Ami konkrétan feltűnt, lent az értesítési területen a kis biztonsági ikonnál sárga jelzés lett, hogy MS fiók miatt ajánlott lenne a Windows Hello. Rámentem, PIN, vagy biztonsági kulcs között lehetett választani. Én egyiket sem választottam.
    Kikapcsolni nem lehetett, mert inaktív volt a ki-be kapcsoló.
    Zavart a figyelmeztetési ikon lent, ezért a
    Csoportházirendben letiltottam, hogy PIN kódot kérjen.(Computer Configuration\Administrative Templates\System\Logon részen) így: (L:https://www.digitalmastersmag.com/magazine/how-to-disable-create-pin-nagging-on-windows-10/)How to disable the Create a PIN prompt on Windows 10(/L)

    Most így utólag a leírásod alapján is PIN kódot kellett volna megadnom, majd utána eltávolítani, de erre szerintem senki nem gondol elsőre, hogy csak így működik majd a belépés és hiába tudom a Felhasználói jelszót, az MS fiók jelszót is, akkor sem enged be. Sőt még ott van a 3 biztonsági kérdés is, de semmit nem ajánlott fel belépésnél. Mindenáron magától akart belépni nethez kapcsolódva. Volt és van net, de ha nem tud kapcsolódni, akkor kérnie kellene jelszót. Ez így szerintem nem jó megoldás. A neten rengetegen panaszkodnak emiatt és nem VBox rendszernél, hanem simán használva.
    Arra nem találtam megoldást így utólag még hogyan lehetne belépni akár csökkentett módban. Hogyan lehetne eltávolítani csökkentett módban az MS fiókot, vagy hogy kérjen jelszót. :F

    Köszönöm, hogy megnézted és írtál.

Új hozzászólás Aktív témák