Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz zolee001 #132138 üzenetére

    Láttam az Intel oldalán a drivereket, de mint ahogy a legelső ezzel kapcsolatos hozzászólásomban is írtam, a hagyományos módszerekkel nem lehet azt telepíteni, a setup-os verzió nem talál adaptert, ami vicces, ha meg manuálisan etetem meg vele azt az inf fájlt, ami az adott adapterhez tartozik, akkor teljesen más kártyákat hoz be a listába, ahonnan ki tudnám választani, melyiket telepítsem, de a listába nem szerepel egy olyan sem, mint ami az inf-ben van, sőt a I218 ami egyáltalán nincs benne, az kb 3x is szerepel benne úgy, hogy utána ott van zárójelbe, hogy (2), (3) stb.
    Ezt máshogy nem tudom elmagyarázni, hogy megértsd mi a problémám.

    A szerver meg nagyon nem azért szerver, hogy állandóan menjen, sosem volt azért és sosem lesz. A szerver maga a hardver és a szoftver szinten is szerver, vagyis kiszolgálói feladatokat lát el, ezt el tudja látni folyamatosan és időszakosan is, az hogy a legtöbb szerver 0-24-ben megy, az nem azt jelenti, hogy a szervereknek folyamatosan menniük kell, sőt ez nettó hülyeség, csupán a világ tagoltsága, a nem egyforma időzónák és hasonlók miatt a szerverek többsége állandóan megy (ami kurva nagy pénzkidobás, környezetszennyezés és így tovább), de vannak olyan vállalatok, ahol simán több szervert, sőt a munkaállomásokat is simán WoL-al kapcsolják be amikor a munka megkezdődik és csoportos paranccsal ki amikor vége van, de ez környezet, vállalat, illetve szerver függő, de a lényeg az hogy hülyeség amit mondtál.
    Ami a stílusomat illeti, azzal minden rendben, csupán az amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten elvet vallom, vagyis azt adom amit kapom. Nem értetted meg rendesen amit mondtam, fingod nem volt a környezetről, amit azért nem mondtam, mert nincs értelme ebből a szempontból, de mégis elég sértő dolgot feltételeztél rólam, egy olyan cégről, amiről szó sem volt, szóval igazából a te stílusod lett minősítve, nem az enyém, így a véleményed számomra nem releváns ezen a téren.
    Na de visszatérve, ennek a házi szervernek elég napi 10-12 órát mennie, addig szolgálná ki a gépeket, meg egyéb okos eszközöket a hálózaton, X időben automatikusan leállna (Minek menjen, ha nem használjuk? Ugye ezt nevezik tudatosságnak, ami nem hogy az országban, sajnos a Földön sem sok van, akkor nem lenne globális felmelegedés, meg egy rakás hülye vezetői pozíciókban, na de mindegy.), az első felhasználó meg aki használná a rajta lévő szolgáltatásokat, az be tudná kapcsolni WoL-al akár telefonról is, na már csak az a bajom, hogy ez pl. a szervernél WS 2016 esetén az integrált adapterekkel nem működik a legújabb Windows-os beépített driverrel, amit a hagyományos módszerekkel lecserélni sem enged, mert nincs újabb, nincs adapter, stb. ha meg az eszközkezelőben manuálisan adom meg neki (Választás a számítógépen található illesztőprogram listából) és ott betallózom neki az inf fájlt, aminek jónak kellene lennie angol fórumok szerint is, akkor bejön minden, csak az a hálókártya nem, ami a listában van, szóval akárhogy is nézem, a hiba nem bennem van, nem egyszer csináltam már ilyet más hardverekkel több Windows-on is, de egyiknél sem fordult olyan elő, hogy nem hozza ki azt drivert listába, ami az inf-be szerepel, mondjuk nem is kellene ilyennel szórakozni, ha ugye az alap "Intel által szállított Windows-os" driverrel működne, mert hogy egyébként BIOS beállításokkal minden rendben van, régebbi operációs rendszeren is működik, sőt ha WS 2016 alá beteszek egy PCIe-os Realtek kártyát és leszedem hozzá a legújabb gyári drivert, azzal is működik, csak az a baj, hogy ha benne van a házban az összes HDD, akkor a hálókártya már pluszba nem fér be (ez egy 1U ház), egyébként nem szarakodnék ezzel, de ezek szerint itt is újat mondtam, mert még nem találkoztatok ilyennel, vagy legalább is zolee001nem.

Új hozzászólás Aktív témák