Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szilvásbukta

    tag

    válasz ReSeTer #105733 üzenetére

    A weboldalak szűrését általában szerverről szokás, esetleg egy okosabb routerről.

    Windows alól talán a csoportházirendben a felhasználó konfigurációját lehetne átnyálazni, de ha van is benne valami, az valószínűleg csak a rendszer böngészőire lesz jó (Edge, Explorer).

    Esetleg még a Windows saját családbiztonságával lehet próbálkozni: Gépház / Fiókok / Családtagok és más felhasználók, abban kell családtagként létrehozni egy profilt. Abban tudsz majd netes szűrést beállítani, de sajnos ezzel is az a baj, hogy csak Edge-en és Explorer-en megy. Szóval egy Chrome-mal, Firefox-szal vagy bármilyen másik külsős böngészővel simán megkerülhető, és valószínűbb is, hogy valaki ezeket használja. Max ha le nem tiltod a programok telepítést csoportházirendből, de túl sok macera, és azt tapasztaltam Win 10-nél, hogy van, ami felmegy a tiltás ellenére is (7-nél a felhasználói fiókok felügyeleténél ilyen nem volt..).

    Win alól tudtommal kb ennyi... Szerintem nem érdemes innen próbálkozni. Nézz inkább programot rá.

    Külsős program esetén az "internetes tartalomszűrő"-t vagy a "szülői felügyelet szoftver"-t kell keresni. Ezekből sokféle van, én a Norton Family-t használtam régebben, az jó volt, de az már nem ingyenes, meg Edge-en nem szűr, mivel nincs rá addonja. Nézz szét googlen, szerintem sokféle van, tuti lesz köztük ingyenes is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák