Hirdetés
-
GAMEPOD.hu
Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz AxBattler #121213 üzenetére
Pedig beállítható az illesztőprogramok automatikus frissítésének tiltása többféleképpen is, ott a csoportházirend, registry, + offline módban történő telepítés, stb.
-
King Unique
titán
válasz Mydgard #121209 üzenetére
Akkor szükség esetén a gépházban/vezérlőpultban konfigurálod/kikapcsolod az AutoPlay funkciót, ahol amúgy megadható, hogy mit történjen az eszköz csatlakoztatáskor, illetve beállítható hogy ne történjen importálás, sőt első alkalommal eleve rákérdez erre a Windows 10.
-
King Unique
titán
válasz r92king #121226 üzenetére
Úgy nem, ha nem árulod el a részleteket... Nem derült ki, hogy csak a Windows 10 (annak verziója és kiadása sem) van a rendszermeghajtóra telepítve, vagy mellette van másik OS is ugyanazon/másik meghajtón, ha igen akkor a gyorsindítás kikapcsolása megtörtént-e. Aztán hogy a Windows 10 leállítása megfelelően történt-e, vagy hirtelen megszakítással, esetleg áramszünet volt, stb. Továbbá az sem ismert, hogy milyen HDD/SSD meghajtóról van szó és annak az állapota (HDS) megfelelő-e. Ha nem megfelelő, akkor szükség esetén először inkább adatot kellene menteni, mert hibás meghajtóra nem tanácsos ráereszteni anélkül a CHKDSK-t, ahol egyébként az megint nem ismert, hogy parancssorban milyen kapcsolókkal volt futtatva.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz attiati #121244 üzenetére
Igen, az látszik hogy egy másik topikban is feltetted ugyanezt a kérdést és ott már kaptál rá válaszokat. Ahol normál esetben a témát is ott kellett volna folytatni és jobban kifejteni, hacsak célirányosan nem javasolják azt, hogy ebben a topikban folytasd, mert ott már nem tudnak segíteni...
Egyébként meg egyrészt nem derült ki sem ott, sem itt, hogy milyen Windows-telepítésről van szó, azaz BIOS/MBR, vagy UEFI/GPT szerinti-e. Másrészt nem lett betéve screenshot a lemezkezelőről, ahol látszana, hogy milyen partíciók jöttek létre a telepítésnél, minden szükség partíció a céllemezre (SSD) került, vagy esetleg a HDD-re, lásd nem olyan régen más esetét. Illetve ehhez kapcsolódón nem derült ki az sem, hogy ha eltávolítod, "lehúzod" a HDD-t, akkor csak SSD-vel bootol-e a W10. Ha igen, akkor nincsen gond, ha nem, akkor meg sikerült neked is azt a hibát elkövetni, amit az előbb linkelt példa szemléltet.
Ja, elmézést, utólag mégis kiderült a másik topikba írtak alapján, hogy elindul HDD nélkül az SSD-ről a W10, ami nyilván a jobbik eset. Na ezért jó, amikor egyszerre 2 topikban van párhuzamosan járatva ugyanaz a téma és úgy kell összeollózni egyikből-másikból az információkat, véletlenül sem lenne egyszerűbb, ha egy helyen lenne minden..."Elkezdtem törölni a win7 partíció tartalmát."
Ha törölni akarod a HDD-n lévő korábbi Windows 7-telepítést, akkor az normál esetben úgy megy, hogy a szükséges partíciókat törlöd, illetve a kicsi védett partíciókat az ezen hozzászólásban leírt módszerekkel, nem fájlonként a C tartalmát, nem világos az utóbbi mégis honnan jön... Ha ügyesen a C-re lett másolva, mentve minden és azért nem akarod "egyben" törölni, akkor meg az első nyilván a szükséges adatok lementése máshova. + Az előbbi példa alapján meggyőződni arról, hogy nem-e került a W10 SSD-re telepítésénél rendszer számára fenntartott partíció a HDD-re és csak akkor törölni az utóbbit, ha nem.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Bal0924 #121229 üzenetére
Lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol részletezve van mi is az a bizonyos defrag, meg hogy SSD-nél a meghajtóoptimalizálás alapvetően = trimmelés. Illetve hogy ez jelenleg a W10 2004-es verziójánál működik bugosan, ellenben a többi nem érintett.
Az SSD kondíciója témakörben meg a már említett az SSD kondíciója, tények és tévhitek bejegyzésben leírtakat. Ahol a 98% alapesetben nem jelent kb. semmit, természetes kondícióesés a használattól, az írásmennyiség növekedésétől függően. Sőt, gyártótól, adott SSD sorozattól, modelltől is függhet, hogy melyiknél milyen gyorsan esik, változik a kondíció, ezért sem jó 2 különbözőt összehasonlítani. -
King Unique
titán
válasz Hegyirabló #121260 üzenetére
How to create hotkeys for Windows sleep and shutdown
• Shut down:
Shutdown.exe -s -t 00
• Reboot:Shutdown.exe -r -t 00
• Lock:Rundll32.exe User32.dll,LockWorkStation
(and yes, that one works on 64-bit systems)
• Hibernate or Sleep:rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0
-
King Unique
titán
válasz jozsi252 #121265 üzenetére
Az MCT és a Rufus használata esetén korábbi válaszokban le van írva a lényeg (példa), meg a célra megfelel nyilván mind a kettő. Illetve a Rufus attól függően formázza NTFS-re / FAT32-re a pendrive-ot, hogy melyik sémát használod. NTFS-re az MBR-BIOS sémánál, ami akkor használható UEFI-s telepítéshez, ha támogatja azt a hardver (alaplap), annál az UEFI BIOS. Ha nem, akkor értelemszerűen a GPT-UEFI séma kell, az formáz FAT32-re. Az MCT alapból FAT32-re formázza a pendrive-ot + aktívvá teszi a rajta lévő partíciót, az jó CSM és UEFI-s telepítéshez egyaránt. Viszont az MCT tudománya ugye FAT32 alapon megáll 32 GB-nál, a lemezterület többi része unallocated lesz (bővebben), aminél utána törlés és újraparticionálás szükséges pl. parancssorban, nem szimpla formázás a teljes lemezterület visszanyeréséhez.
A Ventoy és társai programok meg amúgy eleve multiboot célra, több ISO és OS bootolására valók a pendrive-ról, vagyis szimplán egy W10 ISO-t kiírni/rámásolni nyilván nem létszükséglet egyik ilyen sem, olyan célra bőven jó az MCT, Rufus, vagy a fájlkezelős másolás. + Ha a telepítőfájlok mellett egyéb fájlok tárolása is cél a pendrive-on, akkor a W10 a 1703-as verzió óta eleve támogatja cserélhető lemezeknél a több partíciót, vagyis nem muszáj és felesleges 1 db partícióra odagányolni mindent.Másrészt egy dolog a telepítési adathordozó elkészítése a pendrive-ra, de itt nyilván maga a telepítés is lényeges, mármint hogy megfelelően történjen, lásd egy másik válaszban + egy blogbejegyzésben leírtakat. Illetve hogy tudatosan történjen, azaz ne random ahogyan éppen sikerül, hanem ha pl. UEFI-s telepítés a cél, akkor annak megfelelően.
Egyébként a platformváltás miatt nem feltétlen szükséges minden esetben a 0-ról újratelepíteni a Windows 10-et, lásd egy másik válasz 2. pontjában, + másik eseteknél leírtakat, javasoltakat: [link], [link]. Valamint további opció lehet pl. a Sysprep használata is.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz bobalazs #121282 üzenetére
Ha lejár az adott Windows 10-verzió életciklusa, illetve már erősen közeledik a vége felé, akkor igen, a Windows Update automatikusan letölti és telepíti az új funkciófrissítést, hogy biztosítva legyen a további támogatás az újabb verzióra váltással. Ha ennek kikapcsolása a cél, akkor ahhoz már linkelve volt a leírás, hogyan lehet az automatikus frissítést csoportházirendben és regisrty szinten tiltani/konfigurálni, + (Pro kiadástól) a csoportházirendben ott van a WUfB, ahol többek között a funkciófrissítés verziója stb. is beállítható. A forgalmi díjas internetkapcsolat beállítása max. egy + lehetőség, ahol a Windows Update alapesetben csak értesítést jelenít meg az elérhető frissítésekről, a letöltést és telepítést a felhasználónak kell kezdeményezni.
Egyébként nem teljesen világos miért is kérdés ez, mivel ha lejár az adott Windows 10-verzió életciklusa és nem lesz támogatott tovább, akkor nyilván eleve upgrade-elni kellene egy újabb verzióra a további támogatáshoz. Vagy ha csak a mobilnet adatkorlátja miatt kérdezed, akkor nem muszáj a Windows Update-en keresztül frissíteni, azzal letöltetni az új funkciófrissítést, lehet egy már meglévő, máshol letöltött W10 ISO-val is, amiről szintén volt szó itt. + A havi összesítő frissítések letölthetők önálló telepítő formájában a Microsoft Update katalógusból is, azokat sem feltétlen muszáj helyileg a Windows Update-en keresztül letölteni és telepíteni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz bobalazs #121284 üzenetére
Ha Home/Pro kiadást használsz, akkor max. novemberig, azaz még 5 hónapon át támogatott a 1809-es verzió és utána vége. Mármint a támogatásának, mert technikailag továbbra is működőképes marad, csak épp nem javasolt úgy használni. Meg nem derült ki miféle driveres problémákról van szó, ahol ha a legújabb 2004-es érintett, az még annyira nem meglepő, de ha 1903/1909 verziónál sem működnek rendesen, akkor az elég gány...
-
King Unique
titán
válasz jozsi252 #121294 üzenetére
Az előző válaszban le vannak írva a különbségek, hogyan particionál, formáz az MCT és a Rufus, melyik sémát javasolt választani az utóbbinál a CSM/UEFI telepítéstől függően. De olyan szempontból mindegy, hogy nyilván mindkettővel megfelelően elkészíthető a W10-es telepítési adathordozó.
Attól hogy korábban az alapcserénél problémád volt, az nem feltétlen jelenti azt, hogy most is lenne, illetve hogy egyáltalán nem lehet megoldani a meglévő Windows 10-telepítés megtartásával és mindenképpen clean install kell. Meg ugye nem derült ki, hogy korábban hogyan csináltad, ahol ha nem tetted meg az előző válaszban említett, linkelt szükséges előkészületeket, akkor nem meglepő, ha nem jött össze. De mindegy, ha neked az jobb, hát akkor telepítsd újra a 0-ról.
Igen, a lemezkezelőben is lehet, ha formázod a FAT32-es partíciót exFAT-ra, majd kiterjeszted az unallocated területre, vagy törlöd és újból létrehozod a partíciót a teljes lemezterületen. De a cserélhető lemezeknél nem mindig aktív minden opció, ellenben a helyi lemezekkel, meg szvsz parancssorban egyszerűbb, azért volt az linkelve. Illetve ott sem muszáj egyenként bepötyögni minden parancsot, akár egyszerre is kiadhatók a screenshoton lévő parancsok a copy-paste módszerrel.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz zoli62 #121297 üzenetére
Microsoft’s new Chromium-based Edge browser rolls out to all Windows 10 users via Windows Update
Ha még nem ajánlotta fel a WIndows Update az említett rendszernél és mindenképpen az új, Chromium-alapú Edge kell, akkor lehet ám manuálisan is letölteni és telepíteni, nem kell a Windows Update-re várni.
-
King Unique
titán
válasz zoli62 #121326 üzenetére
Mondjuk itt nem derült ki, hogy volt-e valami hibakód, vagy a Windows Update szimplán csak nem talált frissítéseket, meg hogy egyáltalán támogatott, aktív életciklusú verziók voltak-e, normál módon / admin által felügyelve használva, mert nem mindegy. Meg ugye ha a Windows Update-en nem megy a frissítés, akkor a frissítéseket le lehet tölteni a pl. katalógusból és manuálisan telepíteni, + MCT-vel / ISO-val in-place upgrade-et futtatni javítási céllal, stb. Valamint az, hogy az új Edge még nem települt, nem egyenlő egy előbbivel, nálam is van pl. 1909-es W10 ahol még nem települt, de annyira nem is érdekel, meg attól még ugyanúgy kapja az egyéb frissítéseket a rendszer.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Orionk #121328 üzenetére
Most is lehet a gépházban szüneteltetni 7 x 5 = 35 napig a frissítéseket, legalábbis Pro kiadástól kezdve biztosan, max. a Home lehet kérdéses, bár az előbbi screenshot alapján annál is. + Ott van az általános GPO, registry módszerek mellett az előbbinél a WufB is, amiről nemrég volt szó: [link], [link], [link].
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A hogyan készítsük el a telepítési adathordozót és telepítsük pendrive-ról a Windows 10-et témában, lásd az egyes korábbi válaszokban, bejegyzésekben leírtakat. Ahol lehetőleg tudatosan kellene telepíteni, célirányosan a CSM/UEFI sémának megfelelően, nem random ahogyan éppen sikerül alapon. Az meg alap, hogy nyilván lehetőleg AHCI mód szerint, nem IDE, valamint ha modern, UEFI-s alaplapról van szó, akkor mehet az aszerinti telepítés, nem kell okvetlenül a legacy/CSM módhoz ragaszkodni.
A licenc, termékkulcs vásárlása, a Windows 10 aktiválása meg ráér akár a telepítés után is, illetve a telepítésnél, ott az aktiválásnál választható a nincs termékkulcsom opció is. Meg technikailag amúgy is használható egy ideig aktiválás nélkül a rendszer (bővebben). A honnan és milyet kérdésre meg lásd egy másik válaszban leírtakat + az EU-s használt szoftverek esetét, tényállását. Mármint ha biztosra akarsz menni és lehetőleg jogtiszta licenc kell, mert ha csak egy aktiválókulcs, akkor megfelelhetnek a pár-néhány eurós MAK kulcsok is a célra (példa). A Home/Pro kiadás kérdésében otthonra általánosan elég a Home, de ha az alábbi összehasonlítás alapján célirányosan kihasználod a Pro előnyeit és/vagy nagyon kedvezményes áron tudod beszerezni, akkor nyilván azt érdemesebb.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz RoliHero #121348 üzenetére
Lásd egy hasonló esetnél leírtakat. Ahol ha nem akarod a HDD-t telkesen törölni a rajta lévő fontos adatok miatt, akkor pusztán csak a megfelelő bootolási és telepítési módot kellene tudatosan eltalálni, ilyen egyszerű... Azaz ha MBR séma szerint van particionálva a HDD, akkor arra nyilván nem UEFI/GPT, hanem BIOS/MBR módban kellene telepíteni a W10-et, annak megfelelően kellene beállítani a BIOS-ban és/vagy az annak megfelelő pendrive-ot kiválasztani, stb.
+ Az ilyen esetek elkerülése végett lehet jobb lesz, ha leválasztod a telepítés idejére a többi fizikai meghajtót, az SSD-t. Bár nem feltétlen kötelező minden esetben, amiről egy másik válaszban volt szó, de akik nem figyelnek oda erre, azoknak az előbbi módszer a biztosabb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz jozsi252 #121362 üzenetére
Hát pedig pont a Microsoft-fiókhoz kapcsolt digitális licenc a módja hardvermódosítás esetén az újraaktiválásnak, aminek normál esetben nyilván működni kell.
Másik lehetőség a telefonos ügyfélszolgálat és azon keresztül megpróbálni az újraaktiválást, lásd egy másik válaszban leírtakat.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
Rá, ahol a telefonnál internetmegosztást kell beállítani USB, vagy egyéb (pl. hotspot) opciót választva.
Igen, általános használatra továbbra is megfelelhet, elég lehet a beépített Defender + opcionálisan kiegészítő (pl. reklámblokkoló a böngészőben) védelmek. Bővebben meg a vírusirtó topicban lehet fejtegetni a témát, érdeklődni a konkurens védelmi szoftverekről, + van külön Microsoft Security Essentials & Windows Defender topik is, de az utóbbi kevésbé pörög.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
válasz pontyos #121392 üzenetére
Ilyenkor felmerülhet, hogy a BIOS-ban nem-e lettek elpiszkálva a bootolási beállítások, maga az SSD és annál a fizikai csatlakozás (port, kábelek) rendben vannak-e, stb.
Az a bizonyos defrag probléma meg jelenleg csak a 2004-es verziót érinti, meg ott is csak részben, amiről már volt szó itt. + Annak nyilván nem kellene olyan hibát okoznia, hogy nem bootol be a W10, meg BSOD-ot dob, ott esetedben más lehet a gond (a hibaüzenet alapján pl. ezen és ezen leírásokban említettek), ahol első körben az előbb említetteket kellene tisztázni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz jozsi252 #121399 üzenetére
Ami normál esetben nyilván működik is, ahogyan a telefonos újraaktiválás szintén. Sőt, akár még OEM licencnél is megoldható, ha hardvercsere történt, illetve volt aki csak megadta simán a termékkulcsot újra, aztán kész (példa).
Szóval nem feltétlen kellett volna új termékkulcsot venni, de mindegy. Egyébként az tényleg W10 Retail termékkulcs, megnézted, meg esetleg ShowKeyPlus programmal is, ahol W10 Retail esetén ilyet kellene kapni? Csak mert volt aki Retail néven MAK kulcsot kapott, meg W10 helyett W7/8.1 termékkulcsot, mármint a jóárasított megoldásoknál, nem a standard forrásoknál...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tordaitibi #121433 üzenetére
Hát mondjuk a gépházban, ha esetleg eddig nem nyitottad meg azt a részt, + GPO és regisrty szinten is, lásd az alábbi leírást.
-
King Unique
titán
válasz jozsi252 #121445 üzenetére
Ha EU-s használt szoftver és megfelel ezen feltételeknek, akkor az még oké lehet. Viszont az ilyen nagyon olcsó termékkulcsoknál általában az van, amit írtál. Bár volt akinek egyes helyeken utólag a MAK helyett küldtek Retail termékkulcsot, aztán másoknál később leszoktak róla: [link], [link], [link].
Azt hogy pontosan milyen termékkulccsal lett aktiválva a W10, nem egyszerű kideríteni digitális licencnél, meg olyankor W10 alól az általános termékkulcsot lehet kiolvasni, ProduKey, ShowKeyPlus és társai programok is azt szokták kiírni. Bár elvileg ezekkel a módszerekkel nem lehetetlen.
Egyébként miért akarod okvetlenül kiolvasni, mihez kell, milyen Windowshoz tartozó termékkulcs eredetileg? Ha a W10 újratelepítése miatt, akkor ahhoz pont nem kell, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál. + Ha megvásároltad az adott Windowst valamilyen formában, akár ilyen olcsó forrásból, akkor normál esetben ismerni kellene a termékkulcsot, illetve online vásárlásnál küldtek e-mailt, stb.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz jozsi252 #121451 üzenetére
Amit az előző válaszban linkeltem screenshotot, azon világosan látszik, hogy nincsen Microsoft-fiókhoz kapcsolva a digitális licenc, meg nem is feltétele, az csak egy + opció, illetve lehet helyi fióknál is digitális licenc.
Vagyis újfent az a válasz, hogy ha 1x már telepítve és aktiválva lett azon a gépen a W10 adott kiadása, akkor ugyanazon kiadás újratelepítésnél nem kell újból megadni a termékkulcsot, amit a telepítő is világosan leír. -
King Unique
titán
válasz FoxiestFox #121464 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz FoxiestFox #121466 üzenetére
Ennek pont az lenne a lényege, hogy az a kijelölt rész programspecifikus, pl. Chrome böngészőnél megjelenő, aminek kikapcsolását a linkelt leírás szemlélteti. Vagyis nem világos mit akarsz rendszer, azaz Windows szinten kikapcsolni, amikor ott alapesetben max. a bal oldalon lévő volume OSD jelenik meg...
-
King Unique
titán
válasz FoxiestFox #121468 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz FoxiestFox #121470 üzenetére
Akkor úgy látszik nem elég alaposan, a Hardware Media Key Handling és Media Session Service beállítás is érintett lehet, + pl. a Spotify esetében is a programon belül kell beállítani a "show desktop overlay when using media keys” opciónál.
Vagyis nem, továbbra sem Windows 10 specifikus ez, natúrban (az érintett programok nélkül) nincs is ilyen a rendszerben, max. a már említett elem.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz FoxiestFox #121473 üzenetére
Akkor viszont elég érdekes, hogy esetedben miért nem működik, kipróbáltam többször én is és nálam működik a kikpapcsolás, ahogyan itt másoknál is működött, akik ez ügyben érdeklődtek. Vagy esetleg a 2004-es verziónál történt volna valami változtatás, bár még az sem derült ki, hogy milyen Windows 10-et használsz, így ki tudja.
Mármint inkább az a helyzet, hogy a jelen problémánál ezen programok, azok UJ-ja és beállítási lehetőségei érintettek, azt lehet minősíteni, nem világos mi köze van ehhez a rendszernek, a Windows 10-nek, nem a gépházban, nem a registry-ben stb. kell ezt állítgatni, mint a linkelt leírások is szemléltették...[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz FoxiestFox #121475 üzenetére
Csak itt éppenséggel az van, hogy nem a rendszer, nem a Windows 10 teszi oda alapból azt a + elemet a hangerő állításánál, hanem a 3rd party program, vagyis továbbra sem világos miért az OS-nek akarod ezt felróni, amikor kikapcsolni is a 3rd party programnál kell, ami érdekes módon másoknál működik...
-
King Unique
titán
válasz FoxiestFox #121477 üzenetére
Nocsak, akkor mégiscsak működik az a beállítás, ahol szükség esetén nyilván újra kell indítani az adott programot a beállítás érvénybe léptetéséhez - pl. a böngészőnél is írja - , ami ha esetedben elmaradt, akkor lehet az (is) volt a gond.
Írjad, de az továbbra teljesen tiszta, hogy miért a Windowsban kellene + beállítási opciónak lennie pl. a gépházban ahhoz, hogy az egyes 3rd party programok - nem a rendszer - által végzett módosításokat vissza lehessen vonni. Ennek normál esetben úgy kellene működni, hogy ha már belenyúl a külső program a rendszerbe, + elemet helyez el jelen esetben a hangerő állításánál, akkor azt max. opcionálisan tegye és ajánlja fel, valamint adjon jól látható lehetőséget a be- és kikapcsolásra. Ellenben a Chrome ugye nem ezt teszi, hanem erővel, mindenféle értesítés nélkül beállítja és utólag lehet túrni a konfig felületén a beállításokat... De a hol, mit és hogyan kérdésre amúgy megmondja a választ a gúgli is pár másodperc alatt, screenshotokkal illusztrált leírásokkal, akár még videókkal is, vagyis adott a lehetőség, ha a user ki akarja kapcsolni. Illetve az előbbire visszatérve érdekes módon nem a Windowsban kell kikapcsolni, hanem a programban.
Nem, annyira azért nem feltétlen buta, elég sok minden beállítható pl. a gépházban is, ráadásul verzióról verzióra bővülve, ami az általános, mindennapi használathoz eleve elég lehet. Ha valakinek nem, arra meg ott van a registry, csoportházirend, + akár egyes 3rd party programok is ésszel használva.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Miért, a válaszban talán az van, hogy csak és kizárólag az upgrade lehet opció? Nem, meg az eddig is kb. köztudott volt, hogy nem kizárólag csak közvetlen upgrade-del lehet W7, 8.1 rendszerekről ingyen W10-re váltani, hanem tiszta telepítéssel is, a 1511-es verzió óta elfogadja a W10 telepítője a W7, 8.1 termékkulcsokat.
-
King Unique
titán
válasz Fire/SOUL/CD #121497 üzenetére
Ez érdekes, mert most direkt kipróbáltam újra egy pár hete MCT-vel letöltött W10 2004-es telepítővel és nálam gond nélkül elfogadta a telepítésnél megadott W7, 8, 8.1 Pro Retail termékkulcsokat, majd utána jött a licencfeltételek elfogadása, egyéni particionálás, stb. Vagyis ez, illetve a saját példám alapján továbbra is működik/működhet és nem kizárólag csak OEM termékkulcsnál.
A W8.1 egyébként tudtommal max. telepítés után, a gépházban fogadja el a W8 termékkulcsot az aktiváláshoz, ellenben a telepítésnél nem, mert oda W8.1 termékkulcs / generic key kell, legalábbis korábban még így működött. -
King Unique
titán
válasz Fire/SOUL/CD #121506 üzenetére
Itt most nekem nem teljesen tiszta, hogy a telepítésnél nem fogadta el a W7 Pro Retail kulcsodat, vagy utólag a gépházban megadva, meg hogy akkor aktiválva volt-e a rendszer korábbról meglévő digitális licenccel, vagy egyáltalán nem. Ahol egyébként normál esetben mindkettőnek működni kellene, én nemrég kipróbáltam, nálam működött.
Amúgy ha a termékkulcs megadásával nem ment, akkor még mindig ott van az MCT-s W7—►
W10 upgrade lehetősége, + a telefonos ügyfélszolgálat és újraaktiválás lehetősége, nem feltétlen kellett volna egyből új termékkulcsot venni. De ha most megvetted a W10 Pro-t a megfelelő forrásból, akkor az biztosan oké lehet licenc ügyileg is, mert attól hogy ez az ingyenes upgrade/aktiválás a hivatalos határidő lejárta után technikailag továbbra is működik, nem feltétlen teljesen oké az alábbi cikk végén leírtak szerint.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Sly189 #121523 üzenetére
Akkor ott a gépházban a gép alaphelyzetbe állítása, ahol választható a személyes fájlok megtartása és a minden elem eltávolítása lehetőség is. + Ha Windows 10-zel előtelepített laptop és megvan még a gyári recovery partíció, akkor ott a restore factory settings lehetőség is a gyári állapotba történő visszaállításhoz.
Vagy másik lehetőség a klasszikus újratelepítés a 0-ról pendrive-ról bootolva az alábbi hozzászlásban + bejegyzésben leírtak alapján."Ebben van gépben van egy particio ami a Recoveryt tartalmazza? A masodik opcióval azt is letörli, vagy annál annak a segítségével telepíti újra."
Alapesetben csak a C meghajtót törli a minden elem törlése opció, de ha bejelölöd a többit is, akkor azokat is, + adatmegsemmisítési opció is választható. A gyári recovery partíció meg az előbb említett restore factory settings lehetőséghez, vagyis is a gyári alapállapotba állításhoz szükséges. Eldöntöd kell-e neked, vagy sem. + Előtte szükség esetén akár le is menteni egy képfájlba a gyári Windows10-telepítést és annak partícióit, aztán akkor nem téma.
"Mindenképpen ezt a Windowst géppel kapot rendszert akarnám használni, nem akarnék külön fizetni ezért."
Ha gyárilag Windows 10-zel előtelepített a laptop, akkor nem is kell, mivel UEFI BIOS OEM Key van a Home kiadáshoz, ami fix, nem befolyásolja az újratelepítés. Meg egyéb esetben sem veszti érvényes iugyanazon gépen ugyanazon kiadás újratelepítésénél a licenc, nemkell újratelepítés után újból megadni a termékkulsot sem, amit a telepítő is világosan leír az aktiválásnál.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Sly189 #121526 üzenetére
Semmit nem kell kiolvasni és újra megadni, lásd az előző válasz végén leírtakat. Sőt, UEFI BIOS OEM Key esetén még a kiadásválasztó ablak sem fog megjelenni a telepítésnél, hanem automatikusan a Home kiadás kerül kiválasztásra és telepítésre, majd később automatikusan aktiválódni fog, amint lesz aktív internetkapcsolat.
Ha valamikor esetleg másik kiadás telepítése lenne a cél, akkor meg lásd egy másik válasz végén leírtakat. Illetve ha pl. Home—►
Pro upgrade a cél, akkor az megoldható újratelepítés nélkül is szimplán másik (Pro) termékkulcs megadásával.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Lehet az oka pl. megpiszkált csoportházirend, illetve frissítési házirend beállítása, de az is, ha az adatvédelemnél le vannak tiltva bizonyos opciók.
"Esetleg jobban járnék a már update-let verzióval ?"
A 1607-es verzió, meg annál a Pro kiadás már rég, több mint 2 éve nem is támogatott, vagyis igen, nem ártana frissíteni egy újabbra.. Ha a Windows Update-en nem megy - meg ki tudja mi lett elállítva, letiltva - , akkor ott van a verzióváltáshoz a frissítési segéd, MCT, + a letöltött W10 ISO felcsatolása a fájlkezelőben, majd a
setup.exe
futtása az elemek megtartásával módszer is. Vagy másik lehetőség a clean install az aktuális 2004-es verzióval. Ha esetleg régebbi verzió telepítése a cél, akkor meg TechBench / MWOIDT forrásokból letölthető hozzá az ISO, de 1903/1909-es verzió alá nem érdemes menni, illetve a 1809 Home/Pro kiadás már csak novemberig támogatott.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tordaitibi #121549 üzenetére
Az alábbi leírás szemlélteti hogyan kell használni a Windows 10 beépített eszközét lemezképfájl készítéséhez és visszaállításhoz, már ha a leírtak alapján azzal csináltad. Ahol a visszaállításhoz bebootolod pendrive-ról a Windows 10 telepítőjét, majd a helyreállítási környezetben (WinRE) a System Image Recovery opciót választod, betallózod a lementett lemezképfájlt és mehet a visszaállítás, stb. Azaz nem világos hogyan jön ide a rendszer-visszaállítás, amikor az eleve másik szolgáltatás.
A 3rd party programoknál, mint pl. a Macrium Reflect, szintén hasonlóképpen megy a mentés-visszaállítás. -
King Unique
titán
válasz lanszelot #121547 üzenetére
A McAffee egy 3rd party program, ami tudtommal nem része az alap Windows 10-telepítésnek, nem települ automatikusan a 2004-es funkciófrissítés után, meg nem telepít olyat elvileg az új Edge sem, legalábbis én eddig nem tapasztaltam. Inkább valószínűbb az, hogy egy másik 3rd party program telepítésnél volt opcionálisan megadva, ahol ha next->next->finish módon telepítettél és nem vetted ki a pipát előle, akkor reális, ha azzal a programmal együtt feltelepült.
Amúgy meg szükség esetén eltávolítod a programot, vagy ha böngésző kiegészítőként lett hozzáadva, akkor onnan, aztán kész.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz bela30 #121555 üzenetére
Volt erről szó korábbi (1, 2) válaszokban és nemrég szintén: [link], [link], [link].
Vagyis Pro kiadástól kezdve a csoportházirendben most is adott a lehetőség a WUfB-nél konfigurálni a frissítések fogadását. De a 2004-es funkciófrissítést az aktív életciklusú Windows 10-verzióknál (pl. 1909) jelenleg csak választható frissítésként ajánlja fel a Windows Update, azaz nem telepíti automatikusan, ezért külön halasztani sem muszáj. -
King Unique
titán
válasz bela30 #121560 üzenetére
Ha megnyitod a gépházat, akkor látszik, hogy esetedben is csak választhatóként szerepel ott a 2004-es funkciófrissítés, vagy csak értesítés jelenik hogy majd érkezni fog, stb. + Szükség esetén konfigurálni is lehet pl. a csoportházirendben, ahol a "Select the target Feature Update version" pontnál beállítható az is, hogy melyik verziójú funkciófrissítést ajánlja fel a Windows Update.
Az érdemes várni, vagy inkább telepíteni kérdésre meg lásd egy másik válaszban leírtakat. -
King Unique
titán
válasz ToBeY #121566 üzenetére
Rá, ugyanúgy telepíted és törlöd a telepítővel a célmeghajtót (ha nincsenek rajta fontos adatok), mintha Windows lenne rajta, lásd az alábbi hozzászólásban + bejegyzésben leírtakat. Ha esetleg nincsen kéznél másik gép, mások Windows, akkor a W10-es telepítési adathordozó pendrive-ra elkészíthető akár Linux alól is, lásd egy másik bejegyzésben leírtakat.
"letöltöm mct és telepíthetem linux alól pendrive nélkül?"
Nyilván nem, mert egyrészt az MCT Linuxon nem működik, nem is fogja felajánlani a letöltését a szokásos weboldal. Másrészt nem világos hogyan akarsz a telepített Linux alól futtatva Windowst telepíteni, ráadásul ugyanarra a meghajtóra... Windows alól lehetne inkább megoldani, de ott is csak bizonyos keretek között. Esetedben meg adott a pendrive-ról telepítés lehetősége, aminek megvalósítása az előbb linkelt leírások alapján szvsz kellően egyértelmű. Ha számodra nem, meg a Legacy/UEFI téma sem, akkor inkább kérjél meg valakit, aki járatosabb ebben.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz tordaitibi #121561 üzenetére
Az a fájlelőzmények, fájlszintű biztonsági mentés és visszaállítás szolgáltatás, ami egy másik válaszban részletezve van, + az egyéb lehetőségek is, köztük a lemezkép készítése és visszaállítása.
A rendszer-helyreállító lemez létrehozása más, az optikai lemezre (DVD) történik. De készíthető pendrive-ra helyreállítási meghajtó + ott van a már említett standard Windows-telepítő, mindkettőről bootolva lehet lemezképet visszaállítani. -
King Unique
titán
válasz whiskyman #121583 üzenetére
Akkor első körben újraindítod a Windowst, ha eddig nem tetted. Ha utána is fennáll a probléma, akkor meg lehet próbálgatni az adott hibakód specifikus megoldásokat + amik egy másik válaszban vannak leírva.
Az amúgy érdekes, hogy ha állítólag június 10-én települt sikeres összesítő frissítés nálad, akkor miért a januárit akarja telepíteni a Windows Update, meg itt az sem derült ki, hogy jelenleg mi a rendszer buildszáma. Ha sikeresen települt a KB4560960, akkor az naprakész (18363.900).
A miért nem ajánlja fel, telepíti a Windows Update a 2004-es funkciófrissítést témával kapcsolatban meg lásd korábbi kérdés-válaszoknál leírtakat: [link], [link], [link]. -
King Unique
titán
válasz SunMount3r #121612 üzenetére
Vsz az utóbbi, meg inkább a Win32-es alkalmazások használata a cél. De itt pont az a lényeg, hogy ha nem akarja használni a user az egyes UWP alkalmazásokat, akkor nem használja, gépházban is letiltható a háttérben futtatásuk, lehet telepíteni és beállítani helyettük Win32-es programot alapértelmezettként, aztán kész, nem feltétlen kell erővel minden UWP appot kapásból ledózerolni. Úgy meg pláne, hogy pl. a gépház, Store, számológép stb. is UWP.
-
King Unique
titán
válasz Cs1csó #121617 üzenetére
Miért, talán az volt leírva, hogy az a parancs azokat is eltávolítja? Nem, meg nem arra a PS parancsra vonatkozott, hanem hogy azon alkalmazások is UWP és ezért csínján kell bánni a full dózerolással. Mert ugye volt már rá példa, hogy egyesek ész nélkül letúrtak minden UWP-t, beleértve még a Store-t is, aztán utána meg csodálkoztak, ha valami nem működött, nem volt elérhető. + Az előzőhöz még annyit, hogy az egyes UWP appok eltávolítása is max. csak opcionális, mintsem kötelező művelet, meg alapesetben elég csak a futásukat letiltani, + az alapértelmezett meglétük mellett is nyilván megfelelően működik és használható a Windows 10.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
• OFF topik
• TILOS a warez!
• Windows 10 frissítési kisokos
- PlayStation 5
- Klímaváltozás, természetszennyezés
- Ukrajnai háború
- Autós topik
- S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl - Befutottak az első tesztek
- Milyen egeret válasszak?
- Azonnali játékos kérdések órája
- Autószerelők, autószerelés
- Négymagos Xeon(!) CPU LGA775-ös deszkában
- Call of Duty: Black Ops 6
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - 2990 Ft-tól!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- AMD Game Bundle: Warhammer 40,000: Space Marine 2 és Unknown 9: Awakening - Ryzenhez! Baromi olcsón!
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, kedvező ár!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest