Új hozzászólás Aktív témák

  • JoshaJosh

    csendes tag

    Akkor jöjjön a saját tapasztalatom:

    1. tapasztalat. Ismerősök. Egyik ismerősöm vett egy notebookot, win10-el persze, eleinte kedvelte is, csak aztán egyszercsak hopp a win 10 egyszerűen letiltotta a hangkártyát rajta. Hiába töltötte le a legújabb drivert, hiába csinált bármit, semmire se ment vele. Aztán a videókártyát tiltotta le, ami a prociba volt integrálva.....
    Egyszóval 250 ezer forint hopsz bele a kukába....

    Másik ismerősöm, szintén win 10-et tett fel, mivel előtte jogtiszta win 7 volt neki a régi laptopjára telepítve. Először is úgy belassult a gépe, hogy szinte használhatatlan lett. Persze nem a gépe lassult be, csak a win10 zabálta fel az összes erőforrást. Napokon át frissített, úgy hogy gyakorlatilag egy levelet nem tudott megírni rajta.

    2. Munkahelyi saját tapasztalat:
    Új gépeket vettek, mi is azt kaptunk, a régi celeronos win 7 Enterprise-os gépeket cserélték le, i5-7400-ra. Windows 10-el természetesen. Először is semmivel se lett gyorsabb annak ellenére, hogy ssd lett rakva bele. Kb két hét után a win 10 egyszer csak kijelntette, hogy nincs hdd a gépben..... Kuka. ÁŰllítólag az ssd-k voltak hibásak, de mind egy szálig.....Majd kaptam egy tartalék gépet egy i3-4370-est, pár napig volt rajta még a win7 Enterprise, de hamar lecserélték win10-re. Nos a lassulás látványos volt. Az SAP lapok olyan lassan töltődnek be, hogy alduhatok is. Kétszer annyi idegi tart elvégezni a munkámat mint eddig, lassan már minden nap 3-4 órát kell túlóráznom.... Az egész egy vicc. A win 7 Enterprise, a tartlaékgépen kategóriákkal gyorsabb volt a win10-nél. Ennyit tudok elmondani a win 10-ről.

    Meg talán még azt, hogy a fél képernyőt betöltő csemperendszer undorítóan csúf, zavaros, alig használható, a témák szegényesek és rondák, a betűk a rosszul látók számára rémálmok, a drótos mini tálca ikonok pedig értelmezhetetlenek és alig láthatóak.....
    És hogy mi benne a jó? Én ilyent nem tudtam felfedezni. Ennyi.

    Arra mindenestere jók voltak ezek a tapasztalatok, hogy elhatáropzzam: otthon soha nem lesz windows 10-em.

Új hozzászólás Aktív témák